Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń - aktualne rekordy haczyk.pl


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Gatunek: okoń

Data połowu: 2008.08.08

Godzina: ok 6:00

Łowisko:Zbiornik zaporowy Mostki(woj świętokrzyskie)

Przynęta:żywiec (jazgarz)

Długość 39cm

Opis połowu: Nastawiłem się ze spławiczkiem na niewielkie ryby typu płotki po cichu licząc na linka . Brały dość dobrze płocie gdy nagle gdzieś przed 6:00 brania ustały. Wiedziałem że w miejscu nęcenia grasuje jakiś drapieżnik nie byłem pewny czy to okoń ale tak mi się wydawało gdyż szczupaka raczej rzadko spotykam na Mostkach a o sandaczu nawet nie wspomnę. Że miałem akurat złowionego jazgarza i wędkę na żywca

postanowiłem podrzucić go w miejsce poławianych płoci. Nie upłyneło nawet 2 minut a bomka była już pod wodą. Hol utrudniło dość gęsto zarośnięte miejce połowu ale dałem rade :wink::mrgreen: Jest to największy okoń w moim życiu :grin:

2624bc39a4d002bdm.jpg

85ff4105da10121bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

gatunek -okoń

dlugosc - 40cm

waga - 1,1kg

data - 10.09.2008

godzina - 17.00

miejsce - śląski Zbiornik Czechowice

przyneta - czerwona obrotówka

zdjcie001hm4.th.jpg

zarzuciłem, poczekałem az przyneta opadnie na dno, 2 energiczne poderwania z dna, zacząłem powoli zwijac i bach…2min holowania, zwiatpilem w momencie, gdy ryba zamurowala w glebinie wśród gestej roślinności i stala w bezruchu przez ok. 30s, pozniej szybkie ciagniecie do powierzchni i jak wiadomo – pęcherz plawny okonia nie wyrobil 

jako ciekawostka - wedkowalem kijem federowym, bo reszte sprzetu zostawilem u rodziny ... lowilo sie duzo wygodniej, a holowanie ryb (jeszcze byl szczupak na granicy wymiaru) przebiegalo niezwykle spokojnie i przewidywalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

- Gatunek ryby: okoń

- Długość w cm: 42

- Data połowu:(dzień, miesiąc, rok): 2009-10-18

- Godzina połowu: (wg. 24 godzin): 16:00

- Łowisko: łowisko w Jaworznie

- Przynęta: obrotówka dam effzett nr.1

- Krótki opis połowu: częste opady deszczu, tylko kilka stopni na plusie, zdecydowane branie, po ok. minucie okoń był na brzegu. tego dnia miałem jeszcze szczupaka 65cm i okonia 28cm.

1610ad503ef201bem.jpg 708e43054ac0fd4bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

- Gatunek ryby: okoń

- Długość w cm: 42

- Data połowu: 27.11.2009

- Godzina połowu: 8.45

- Łowisko: staw Augustowo

- Przynęta:duzy twister na 6 gr glowce, zielony z brokatem

- Krótki opis połowu: dzien sloneczy, lekki wietr, branie z opadu, okon wrocil do domu....

683002630231684amed.jpg

e6f14f346d3f82cdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.