Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Koronowski


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje informacji na temat zalewu koronowskiego, szukam jakiegos ciekawego jeziorka by udac sie na rybki, powiedzmy na jakies 4-5 dni. Najlepiej domek, ale zastanawiam sie tez nad namiotem. Moze znacie jakies ciekawe osrodki/miejsca gdzie najlepiej sie tam wybrać? No i przede wszystkim jak tam jest z populacja ryb, ogolnie co lowicie? Preferowal bym raczej splawiczek i wyprawy karasiowo-linowe, czytalem troche na necie, ale chcialbym miec wiadomosci od wędkarzy a nie wlasciciela jeziora.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Polecam do wynajęcia domek/pokój na pieczyskach , piękna okolica , możliwośc wynajęcia łodzi za niewielką opłatą , co do ryb to są , i to nawet sporo jednak więcej ci nei pomoge bo głównie łowie tam na spin , jak bardzo ci zależy , to napisz co dokładne chesz wiedzieć to popytam znajomych , miejscowych wędkarzy i dam ci znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki reaktivv, za odpowiedz.

Slyszalem juz o tym miejscu i chyba rzeczywiscie tam sie wybiore. Wyjezdzam z kumplem, ewentualnie z 2 kolegami. Wiem ,ze okolica jest bardzo ladna, dosc dobra woda itd. Wszyscy sobie to chwala, tylko jesli chodzi o ryby to docieraja do mnie sprzeczne informacje. Raz ktos pisze ze totalne bezrybie, raz ze ryb jest sporo i mozna sobie polapac. Slyszalem ze wiele jest tam bardzo ladnych zatoczek, w ktorych mozna zapolowac na bardzo ladne karasie i liny, podobno zdarzaja sie karpie ale jadac na 4-5 dni nastawiam sie na pierwsze dwie ryby. Jak pisalem preferowalbym tam splawikowke, posiadam ponton ale wolalbym juz na dluzsze wyprawy wypozyczac lodke. Jesli bylbys tak mily i przy nastepnych rybkach zapytal jakiegos wedkarza jak tam stoi sprawa ze splawikiem to bylbym wielce wdzieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Krówke Leśną, Sokole Kuźnica i okolice. jest tam piekna woda do łowienia leszcza, płoci, szczupaka czy okonia. Jest tam kilka osrodków wypoczynkowych gdzie mozna sie zatrzymac wynając domek lub rozbic namiot. To co wazne nie ma tam tzw jednodniowych turystów tzw."bydła". Idealne miejsce na wędkowanie!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

witam. Na zalewie łowie juz długo każdy ma swoje ulubione miejsce osobiście najbardziej odpowiada mi Krówka Leśna czy jak kolega wspomnial Sokole. Co do pieczysk jest tam fajnie ale w sezonie niestety ilosc osrodkow wczasowych powoduje ze jest sporo ludzi nie majacych z wędkowaniem nic wspólnego.Trzeba mieć na uwadze żę zalew jest teraz ojca Rydzyka i niestety czesto mozna spotkac łodzie rybackie wracajace z polowów co czesto sprawia że ryby sa mało kwapliwe do brań , co do przynęty polecam pęczak piekne płocie na niego biorą jak i leszcze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

narazie efektow nie widac w moim przypadku, ale wbrew powszechnym opiniom to wcale nie studnia, chyba w wiekszosci akwenow populacje ryb spadaja, a na zalewie jak wyruszysz na szczupaka to pewnie cos wejdzie, oczywiscie lodka (ktorej nie posiadam) ulatwia bardzo zycie

ps. od tubylcow slyszalem ze w tym roku zacznie sie cos dziac dopiero w czerwcu, ponoc zima byla sroga i dlatego, ja tam nie wiem ale tubylcow lepiej sluchac :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie zwiedzam tereny od tamy do pieczysk i lipkusz, ale z tego co wszyscy pisza na roznych forach najlepsze miejscowki sa powyzej wielonka, chociaz tubylcom nie robi to roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Samociążku nie ma ryb, jedź w okolicach promu.

Dzisiaj bylem w Samociazku ponownie,zero bran przez 3 godz na splawik i sprezyne,zrobilem sobie krajoznawcza wycieczke do Krowki ( jadac droga na rozanny z Koronowa) w krowce widzialem tez kilka osob wedkujacych na tym malym mostku,wrocilem do Romanowa tam specjalnie miejsc wedkarskich nie zauwazylem tylko przystan dla jakis lódek . Teraz mysle ze bede lowil od Pieczysk w gore ,nizej nie ma sensu a pamietam ze w Pieczyskach na pomoscie zlowilem kilka ladnych sztuk ploci. Do Wielonka zdaje sie ze sa dwie drogi promem skrecajac w drozke jadac Od Rozanny ale widzac ta droge to sie nie pchalem bo strach zeby sie nie powiesic.Takze mysle ze bede wole jechac naokolo Szosa Kotomierska przez Nowy Jasiniec do Wielonka chyba bedzie lepsza droga.Ogolnie jadac na krowke czy Romanowo to strach zeby miski alabo czegos nie zostawic,chociaz kuzwa by wyrownali te drogi :/ . Ogolnie zrobilem 30 km i z tego co widzialem dla zmotoryzowanych chyba tylko Wielonek bedzie w miare dojezdny. W Samociazku ladnie ale dno totalne ,to koncowka Zalewu i chyba rzeczywiscie ryby tam nie lubia siedziec albo z tego co slysze Rydzyka rybacy za bardzo czyszcza sieciami Zalew Koronowski. Za rok chyba wezme nizinne . Skusilem sie ze 70zl taniej niz nizinne. Bo wszyscy kroja a ryb u nas coraz mniej . A pozniej sie dziwia ze ludzie bez kart lowia.No bo ile mozna wykupywac jak ryb zero .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos zna dobre miejsca i bylby chetny zeby jakos w kilku sie zgrac i na ryby wybrac??. Po niedzieli jade na wczasy nad jez.okoninskie tam mam nadzieje ze cos zlowie chociaz .Ale po urlopie za tydzien z checia bym gdzies wyskoczyl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

puki co efekty marne, pewnie juz z 10 zasiadek od rana do poludnia i efekt to 52cm szczupaka na zywca, drobnicy duzo ale i ona po wytarciu juz nie bierze tak jak wczesniej, kilka wdreg 20-25cm i to wszystko.

tak jak juz wczesniej pisalem lowie od tamy do pieczysk, no i bylem na lipkuszu.

w ostatnim tygodniu zauwazylem troche snietych ryb, nie wiem czy to efekt dzialalnosci wedkarzy czy natura, nawet szczupaczek przy brzegu dryfowal :neutral:

chyba bede musial sie wybrac gdzies w gore zalewu, moja baza sypialniano-wypadowa to pieczyska, macie jakies miejsca godne polecenia?

VIOLATOR ja bede chetny na wyprawe na zalew ale to za 2tyg dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odswiezam temat , mieszkalem 30 lat nad zalewem koronowskim, wiem gdzie szukac szczuplego , okonie , sandacze , teraz mieszkam gdzie indziej ale jesli ktos dysponuje łodka chetenie odwiedzilbym zalew ponownie i polowiml z kims zawsze razniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Jak tam koledzy wedkarze na Zalewie w tym roku? Jakies lepsze efekty? Ja nieraz lowie w okolicach promu Sokole Kuznica... ale nic wiekszego tam jeszcze nie zlapalem. Plocie, krapie i czasem okon.. ale wielkosci nie sa powalajace.

Proponuje wlaczyc sie do dyskusji...moze sie czegos nawzajem dowiemy. Czy jeszcze tam jakies rybki plywaja:)

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio łowiłem pare razy na kadzionce na gumy efekt 2 szczupaki małe ale wymiarowe i pare okoni , 2 dni z rzedu obserwowałem niezle widowosko jak okonie zerowaly powierzchniowo uganiajac sie za drobnica , byłem tez w pruszczu bagenica i tam udało sie wyciagnac 14 garbusów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, zaglądając tutaj na forum, spodziewałem sie jakiś nowych miejsc gdzie moge złowic cos dorodnego. Jezdze co jakis czas do pieczysk, wybieram pomost znajdujący sie na prawo od tego z parasolkami. Przynęta to zazwyczaj kukurydza, peczak, bialy robak i zazwyczaj sa to dosyc dorodne płocie i leszcze. W zeszlym tygodniu udalo mi sie zlowic leszcza 40 cm. Jednak nie zadawalają mnie plotki. Zna ktos dobre miejsca gdzie mozna złowic wieksze leszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cos sie dzieje. To najwazniejsze. W pieczyskach nigdy nie lowilem. Najczesciej jezdze (jezdzilem bo ostatnio nie bylem dlugo) kolo promu do Sokole Kuznicy. Tam lowilem podobne rybki jak kolega twardyrpg, czyli plocie, i leszcze ale takie do 35cm max. wiec bez rewelacji jesli chodzi o wymiar...ale dobrze, ze chociaz biora, bo jak bylem jakis czas temu w Krowce to byla taka studnia jakby w ogole ryb nie bylo! Masakra!

Teraz planuje wynajac jakis domek nad zalewem na kilka dni i sobie polowic troche wiecej. Moze zna ktos jakis dobry osrodek? Wiem, ze w Pieczyskach sa, ale mam na mysli jakies bardziej "odludne" miejsce.

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Zostałem mile zaskoczony. Otóż, będąc ostatnio na rybach złowiłem z gruntu trzy niezłe leszcze. Brak wagi uniemożliwił mi ich pomiar, ale mogly mieć każdy okolo 0,5 kg. Niestety, brak przynęty zmusił mnei do połowu tylko na pęczak co nieco psuło mi harmonie z długotrwałym czekaniem na branie ( pęczak często spadał z haczyka szybciej niż zaneta wypadła z koszyka ). Napewno spróbuje nastepnym razem na duze czerwone i biale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam

Wznawiam temat ze względu na spore zainteresowanie przeze mnie tym zalewem. Ciężko znaleść w ogóle jakieś informacje na temat tego łowiska niż 2012-2013 rok. W sierpniu wybieram się do miejscowości Wielonek pod same jezioro. Dostęp będę miał z brzegu jak i z łódki. Słyszałem że od kąd jest zalew dzierżawiony to ryby praktycznie tam nie ma. Będzie mnie interesował grunt i spinning. Jakie wasze doświadczenia są z 2016 no i może już z początku 2017 roku? PS: w tym roku i opłaty podobno poszły w góre? to znaczy że troche zaczeli dbać o zalew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.