Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dziwnów , rzeka Dziwna , j.Wrzosowskie i Bałtyk !!!


kasand

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś może, czy w Dziwnowie zakończono już remont portu rybackiego i czy przypadkiem (jak to już wielokrotnie bywało) nie wystawiono tablic z zakazem wędkowania z nadbrzeży portu? Pytanie dotyczy również nowych falochronów, bo na starych był zakaz, choć wydaje mi się, że ten zakaz podyktowany był troską o bezpieczeństwo, bo jego stan przed remontem był fatalny. Jeżeli są zakazy to szkoda jechać do Dziwnowa na odpoczynek, bo pozostanie tylko jedna miejscówka koło mostu, która jest mocno oblegana. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przechodziłem tam wiele razy jednak nie zwróciłem uwagi czy remont całkowicie został zakończony chociaż wygląda to dosyć ładnie, wędkarzy widać było od kapitanatu przy kamieniach aż po koniec falochronu. Po stronie wschodniej nie widać znaczku z zakazem na tablicy, jednak na zachodniej jest znaczek na tablicy z zakazem. Wędkarze jednak stoją po jednej i po drugiej stronie. Przy moście na obecną chwilę nie było aż tak oblegane bo okonia specjalnie nie było. Był za to śledź,belona i makrela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem tam wiele razy jednak nie zwróciłem uwagi czy remont całkowicie został zakończony chociaż wygląda to dosyć ładnie, wędkarzy widać było od kapitanatu przy kamieniach aż po koniec falochronu. Po stronie wschodniej nie widać znaczku z zakazem na tablicy, jednak na zachodniej jest znaczek na tablicy z zakazem. Wędkarze jednak stoją po jednej i po drugiej stronie. Przy moście na obecną chwilę nie było aż tak oblegane bo okonia specjalnie nie było. Był za to śledź,belona i makrela.

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie pakuję manatki i 10 września jadę z wędką na urlop do Dziwnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No i po urlopie w Dziwnowie. Port rybacki o który pytałem, był po moim przyjeździe do Dziwnowa (10. 09. 2015) jeszcze nie czynny. Ale załapałem się na jego uroczyste otwarcie. Port udostępniono z wielką pompą, żarełkiem, piwkiem, muzyką, tańcami oraz efektownymi fajerwerkami w dniu 19. 09. 2015 . Niestety, mimo braku tablic z zakazem wędkowania, brama do portu w dniu następnym od strony lądu była nadal zamknięta. Wygląda na to, że z umocnień portowych powędkować raczej nie będzie można. Przez 11 dni pobytu w Dziwnowie obok opalania na plaży w słonecznie dni zamoczyłem kija z umocnień brzegowych poza portem. Mimo dziwnych tablic na umocnionym nadbrzeżu rzeki Dziwny wędkowaliśmy codziennie w kilka osób. Te dziwne tablice to " zakaz poruszania się na umocnieniach brzegowych" . Nie wiadomo czego ten zakaz dotyczy, bo obok wędkarzy i spacerowiczów nikt tego serio nie brał pod uwagę. Zaliczyłem jedną kontrolę zezwoleń, ale uwag co do poruszania się i wędkowania na brzegowych umocnieniach nie było. Co do wędkarskich wyników w okresie mojego pobytu, to oceniam to bardzo pozytywnie. Przeważała gruba płoć rzędu 30 cm. Takiej to na moich śródlądowych wodach PZW nie widziałem. Od czasu do czasu trafiał się ładny okoń a po zmroku przy użyciu świetlika i wymiarowy leszczyk nie był rzadkością. Już są plany na kolejny wyjazd do Dziwnowa na rzekę Dziwnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam, wybieram się za kilka dni do Międzywodzia na urlop.

Chciałbym zapytać czy ktoś już w tym roku był i może polecić jakieś dobre miejsca?
Mam w planie połowić na zalewie kamieńskim w miejscu gdzie zaznaczyłem na mapce (spining/spławik).
Pozatym chciałbym spróbować po raz pierwszy surfcastingu z plaży - prawdopodobnie gdzieś bliżej dziwnowa (mniej ludzi) - próbował kto?
No i może w porcie zasiąść? Jak wygląda obecnie łowienie z falochronów? Czy możecie polecić jeszcze jakieś miejsca? Wiem że takich pytań już było sporo, ale z tego co zauważyłem to sytuacja zmienia się, z roku na rok jest inaczej :)

Czy potwierdzenie przelewu można mieć w postaci cyfrowej? Tj na komórce? Bo z tego co wyczytałem na stronie OIRM Szczecin to okres ważności dowodu uiszczonej opłaty biegnie od momentu wpłaty. Od razu na ryby pewnie nie pójdę, a szkoda tracić dzień czy dwa, a na miejsce przecież drukarki nie będę ze sobą targał :/.

miedzywodzie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam wybieram się pod koniec lipca do Dziwnówka moje pytanie brzmi , czy jest szansa połowić na kanale który wchodzi do rzeki Dziwna np od mostu do morza ? lub w drugą stronę ? Metoda to wyłącznie spining, czy potrzebuje zezwolenie i czy i gdzie można takie nabyć ,czytam posty wcześniejsze ale są odległe w czasie więc nie wiem czy od tamtej pory się coś nie zmieniło . Pozdrawiam i czekam na wszelkie info . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,we wrześniu wybieram się na urlop do Dziwnowa.Trochę czytałem  o tych wodach ale z reguły to stare wpisy,dlatego  mam kilka pytań .Czy jest sens wogóle brać gruntówki i spiningi?skłaniałbym się przy spiningu ale jak to na nowej wodzie człowiek nie wie na co się nastawić czy za okoniem,czy za sandaczem,w arsenale będę przygotowany na większość ryb ale wiadomo inaczej człowiek łowi u siebie inaczej pewnie jest tam,dlatego może ktoś napiszę na jakie gramatury tam się łowi np u siebie okonie łowie na główki od 3gr do 7gr,sandacz szczupak od 5 do max 15 gram,i teraz pytanie czy takimi gramaturami coś zdziałam.Łowić zamierzam na rzece Dziwnej oraz przy morzu.Następne pytanie tyczy się samego czasu wędkowania bo na jakiejś stronie odnośnie połowu w Dziwnowie była informacja że zakaz jest wędkowania od godz 17do 7 rano ,czy to pradwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.