Skocz do zawartości
tokarex pontony

zbiornik Bukówka


swindler

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon

orientuje sie ktoś jaki jest stan wody na zbiorniku Bukówka, chodzi mi konkretnie czy ostatnimi dniami nastapił radykalny spadek wody. wiem, że lód jest jeszcze spory i można nieżle połapać ale ostatnimi dniami większość zbiorników spuscza wodę przed wiosennymi rozstopami, byłem dzisiaj na Pilichowicach i spadek wody o 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie zakladam nowego tematu bo nie widze w tym sensu. Chciałem sie tylko zapytać czy ktoś orientuje sie jaki jest stan zamarzniecia stawów i jezior w okolicy Wrocławia. Lód jeszcze pokrywa tafle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Udało się…

Zacznijmy od lokalizacji, zbiornik jest położony w trójkącie miedzy trzema wioskami: Bukówka, Miszkowice i Paprotki. Paprotki są oznaczone cyferką 2, Miszkowice znajdują się między plamką 6 a 4 z kolei Bukówka znajduje się za tamą która jest między plamkami 7 i 1 (tama pomiędzy dwoma górami zarośniętymi świerkami ).

Jeśli chodzi o wędkowanie:D

Sam tylko spinninguję, także wskaże miejsca gdzie warto pochodzic z kijem. Miejsca przebywania wędkarzy poławiających ryby spokojnego żeru wyłącznie wskaże.

[shadow=orange]Spinning: [/shadow]

Szczupak-generalnie przyjęło się że szczupak ukochał sobie Bukówkę, chociaż wędkarze poławiają sandacza oraz okonia z niezłym skutkiem. Jeśli ktoś chce się pobawic spinningując raczej za szczupakiem to może to uczynic w obszarze plamek 3, 4, 6 i 8 chociaż moim zdaniem najszybciej ma szanse go złapac w obszarze plamki 3 i 4 gdzie trzeba brodzic lub napłynąc łódką.

Sandacz-sandacza wędkarze poławiają w obszarze plamek 1, 5 i pomiędzy plamkami 7 i 8. Największa szansa jest na jego złapanie w obszarze 1 i 5, plamkę 5 polecam z łodzi jak również łódką warto wybrac się na granice plamek 7 i 8.

Ryby spokojnego żeru-poławia się w obszarze plamek 6 i 8 ze wskazaniem na plamkę 6.

[glow=red]Uwaga:szczupaka spodziewaj sie wszędzie![/glow]

Ponadto:[glow=orange]umieściłem tak dokładne informacje ze względu na miłośc do wędkarstwa, pamiętajmy wszyscy by jezdzic na ryby a nie po ryby. Dzieki temu bedzie można wrócic za rok i znowu cieszyc sie wedkowaniem a za lat kilka pokazac nieliczne w innych miejscach ryby córce lub synowi[/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Latem 2007 złowiłem okonia 1,2kg. 45cm z brzegu (rejon 6) na zielono-brokatowe kopyto ,

Jesień 2008 była słabiutka, jeden okoń na 7 wypraw spiningowych na pontonie.

Jesień 2010 zaczęła się ciekawie, w okolicach rejonu 1 walczyłem niedawno z dużej wielkości szczupakiem. Woził mnie na pontonie (woda była spokojna i kotwica nie w wodzie) dobrych kilka minut. Jak już go miałem przy burcie powstał problem jak go podebrać, podbierak był zdecydowanie za mały (a chwytak kupiłem dopiero po tej przygodzie :). Hak zaczepił o oczko podbieraka, pękł i ryb odzyskał wolność. Łowiłem na biało czarne kopyto relax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

byłem dzisiaj ok 4h na Bukówce od strony Miszkowic - ok 100m od tamy. kilkanaście rybek na bata 7-kę - największy leszcz 22cm, płotki i okonie. Powiedzcie mi, jaki jest powód, że na grunt ANI JEDNEGO CYKNIĘCIA? rzucane ok 50-60m w pole na białe z ryżem, pinkę i kukurydzę. aż normalnie tak dziwnie.. u siebie nawet na dziadowskich zbiornikach coś tam na grunt szarpie a tu nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a weź mi wytłumacz połowy na grunt na Topoli. Trzy lata temu kiedy nie pojechałeś miałeś minimum po 10 leszczy, jedź dzisiaj, niektórzy siedzą po 5 dni bez brania, a jest to typowo leszczowe łowisko, są karpie, płocie i co ? Wiesz ile razy się spotkałem że wędkarzy na na całej linii brzegowej i nikt nie miał brania. Mało tego, słyszę od znajomych, że nawet na głębinowie i otmuchowie jest tak marnie że i tam możesz spędzić 10 dni o jednym braniu. W 2002 roku gazeta "przeowdnik wędkarski" podaje informację że w/w zbiorniki są w piątce najlepszych w Polsce w połowach leszcza i sandacza... Jedź i złap... postawię flaszkę. Jest co raz gorzej z rybami, fakt czasami trafisz i połapiesz, ale swoje musisz odsiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Byłem w niedzielę na Bukówce. Ryby dopisały, ale o tym w "Jak było na rybach kwiecień 2015". Na dzień dzisiejszy kilka informacji które mogą kolegów zainteresować:

1. Wysoki stan wody - bardzo mało miejscówek, Krzaki zalane, na mapie kol. Buszeszanka obszary 4 i 6 praktycznie wyłączone z łowienia.

2. Dojazd od strony Miszkowice - Szczepanów (w lewo za mostkiem) dramatyczny- błoto i koleiny - warto najpierw sprawdzić bo można zostać na dobre...

Poniżej kilka fotek z pierwszej poważnej przeszkody - przejazd przez mostek na strumyku...(zdjęcia w tym formacie nie oddają w pełni fatalnego stanu drogi)

post-15045-14544973964407_thumb.jpg

post-15045-14544973964677_thumb.jpg

post-15045-14544973966959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Informacja z wędkarskiej wyprawy z 11 maja. 

Mogę dokładnie napisać to samp co w poście wyżej z jedna różnicą - stan drogi jeszcze gorszy, Bez napędu 4x4 na tą chwilę bym nie ryzykował...Co do samych ryb - miejsce "plaża" na kilka patyków jedno branie i płotka 18-20 cm z "wysypka" - woda poniżej 10 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.