Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Daiwa


kaktus74

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Nie wiem czy ci pomoge ale... to jest recenzja jednego z klientow pewnego sklepu internetowego FM :mrgreen:

Exceler Plus 3000 Rewelacyjny kołowrotek. Tych 7 łożysk czuć przy każdym obrocie korbką. Bardzo dobrze wykonany, lekki. Świetny hamulec. Dodatkowa szpula z alu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie różne. Kołowrotek do lekkiego i średniego spinningu a tu o ciężkiej orce bo przeciążają go gumami ciężkich główkach. Myślę, że przy przynętach stawiających mniejszy opór w wodzie będzie o.k..

Inna sprawa zależy na jaki się model trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witaj, ten kołowrotek to prawdopodobnie jakaś odmiana lokalna (na rynek japonski) kołowrotka Daiwa Caldia. Wyglądają tak samo (ten sam korpus, szpula itd.... ) i mają takie same parametry (przełożenie).

Myślę ,że jest to podobna polityka marketingowa Daiwy jak w przypadku CERTATE oraz jego "prawie bliźniaka" na rynek europejski INFINITY, Pierwszy produkowany i składany w Japoni drugi gdzieś na świecie oba wyglądają tak samo, jednak mają inne nazwy i kolory korpusów.

Jeśli moja teza jest trafna FREAMS to dopieszczona CALDIA i dlatego nalezało by zapytać posiadaczy CALDIA o to jak się spisuje.

Daiwa Caldia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa ma takie dziwne sytuacje wsród kołowrotków że niektóre wielkości są produkowane w Japonii a inne w Tajlandii jak i Malezji.

Kołowrotek FREAMS jest stosunkowo mało znany w naszym kraju a jest to polityka Daiwy że ten model nie jest robiony na Europę.

Chcesz dobry kołowrotek Daiwy to wybierz ten http://www.kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=7103 jak się potargujesz w tym sklepie to wyrwiesz go za 400PLN.

Jest wart swojej ceny.

Od dłuższego czasu przechodzi testy u mego kolegi i sprawuje się doskonale, właśnie teraz zamówił drugi taki bo jest wart "grzechu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri, całkiem fajny ten TEAM DAIWA D 3012, tylko nie wiem czy do końca o to chodzi Naszemu Koledze, znam ludzi którzy wolą made in Japan, a podwójna korbka napawa ich odrazą (choć to tylko kwestia przyzwyczajenia / przekonania)

Kolejna kwestia to wielkość , alternatywa którą wskazałeś (być może o niebo lepsza) to "zaledwie" rozmiar 3000 jak wnioskuje z symbolu w nazwie.

Ale to twister podejmie decyzje, bo wie najlepiej czego potrzebuje i co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jako 'greenhorne' na forum postanowiłem trochę naśmiecić.. :twisted:

Potrzebuję porady:

Za kilka godzin stanę się właścicielem REGAL'a 2500 Xi kupionego od zaprzyjaźnionego wystawcy na eBayu. Kołowrotek kosztuje mnie razem z wysyłką ok 30$ (ok 83PLN) Wiem że to połowa ceny w kraju. I teraz mam dylemat... :/ Byłem na niego strasznie nakręcony, ale przeczytałem tyle negatywów na 'haczyku' że chyba mi przeszło.. Co radzicie?

Zostawić go do użytkowania, czy jednak wystawiac na allegro?

Szukam kręcioły do kijka mikado travel spin - 2.7m 3-17g. Małego, lekkiego kołowrotka, na jakieś 150m 0.16. Czy ta DAIWA to rzeczywiście aż taka porażka?

Zaznaczę że liczę każdą złotówkę.. Straciłem niedawno całkiem niebrzydkie kombi z kompletem sprzętu (MOJEGO) w bagażniku, i nie stać mnie na odkupienie wszystkiego naraz :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na niego strasznie nakręcony, ale przeczytałem tyle negatywów na 'haczyku' że chyba mi przeszło.. Co radzicie?
Jedni cenią inni ganią...tak jest zawsze...W moim przypadku...sam zobacz co pisałem, może miałem po prostu wielkiego pecha...Miałem 2 takie i każdy z nich piszczał, nie wiem może słabo były nasmarowane :?: a tak ogólnie to praca była bardzo przyzwoita(bez żadnych luzów,bez przeskoków),jedynie ten pisk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości:

1. próbowałeś je sam przesmarować? może wystarczy masełko o nieco innej charakterystyce?

2. jesteś mi w stanie powiedzieć, czy Twoje 'regałki' były "made in" china, czy korea? Podobno prawie nie ma różnicy, ale prawie robi róznicę :)

3. i jak w takim razie odpowiesz na pytanie: czy jako kołowrotek do 100PLN warto go sobie zostawić? Czy raczej odsprzedać z zyskiem i szukać czegoś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. próbowałeś je sam przesmarować? może wystarczy masełko o nieco innej charakterystyce?
Nie robiłem z nim nic, nie rozkręcałem go bo był na gwarancji.Możliwe, że było tylko trzeba go nasmarować...
2. jesteś mi w stanie powiedzieć, czy Twoje 'regałki' były "made in" china, czy korea? Podobno prawie nie ma różnicy, ale prawie robi róznicę
Made in China
3. i jak w takim razie odpowiesz na pytanie: czy jako kołowrotek do 100PLN warto go sobie zostawić? Czy raczej odsprzedać z zyskiem i szukać czegoś innego?
Nie wiem jak będzie sprawował się twój regal, ale myślę, że warto sobie go zostawić za tak niską cenę.Nie jedni mają ten model od dłuższego czasu nie widzą zużycia, zależy jak trafisz...np.jednemu źle nawijał żyłkę a w moim przypadku żyłkę nawijał bardzo równo...

ps.nie sugeruj się tylko na mojej opinii, to jest moje subiektywne zdanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem tyle negatywów na 'haczyku' że chyba mi przeszło.. Co radzicie?
Zwróć uwagę że negowały ten kołowrotek a może nie dokładnie ten ale ogólnie REGAL'a osoby które go w ręku nie miały. Dominowały opinie zasłyszane.

Ja też nie wędkowałem tym kręciołkiem tylko miałem go w ręku.

Za kwotę jaką go kupiłeś czyli te 85 PLN na pewno nie straciłeś.

Piszesz ze poszukujesz

Małego, lekkiego kołowrotka, na jakieś 150m 0.16.

Ta DAIWA mieści 0,28mm/155m tak więc jest za duża do twoich potrzeb :wink: mówię to tylko teoretycznie bo to odpowiedni kołowrotek.

czy jednak wystawiac na allegro?
wystaw go za 90 PLN i daj mi znać, na pewno go od Ciebie odkupię a Ty zarobisz jeszcze na dwa browary :wink::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde subiektywne jest dla mnie cenne :)

Obiektywne próbują mieć tylko dystrybutorzy i sprzedawcy którym coś zalega na sklepie.

Ten który ściągam, to Korea, co ponoć gwarantuje lepsze spasowanie.

Ale dzięki za radę. Chyba ocenię w praniu. Najwyżej sprzedam jako używany - pewnie i tak mi się zwróci.

Jeśli ktoś jeszcze używał DAIWY REGAL Xi - będę wdzięczny za komentarze

Jeśli nie - temat można zamknąć.

Twister - dzięki za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel kupił też Daiwe tylko Liberty 3000 Made in China w tym samym sklepie co ja.Jest on tańszy o ok 60zł niż Regal Xi-ab, ale ten Liberty przez pewien czas miał to samo co mój Regal.Może w tym sklepie coś nie tak :roll:

Może na rynek amerykański robią lepsze, zawsze trzeba mieć nadzieję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeś się wkleił Keri w momencie mojego odpisywania :)

Dzięki za "ilość" żyłki. Przeliczałem to sam z lbs na nasze, i najwyraźniej coś mi się omskło w internetowym kalkulatorze. Zasiałeś tym nieco moich wątpliwości :mrgreen:

Mój traveler ma krótki dolnik, i waży jakieś 300 g. A ta DAIWA zapowiada się na istny kombain..

Cóż - zobacze jak przyjdzie. Żeby nie wyszły mi z tego felgi 17' do maluszka :grin:

Na allegro bede wstawiał trochę innego stuffu. Teraz np DAIWĘ Sweepfire. A jesli chodzi o tego regała - pewnie musiałoby wystarczyć na 3 piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.