Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Daiwa


kaktus74

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupilem Dragona Fishmakera FD 1135i i jestem mile zaskoczony jakością wykonania

Niestety narazie nie wrzuce go do testów bo chce troszeczke na niego połowic co by nie było jak z Rnessa ze pierwsze wrazenie świetne lecz w sumie kołowrotek okazał sie nie wart pieniędzy które za niego dałem

Jesli tos ma pytanie odnośnie tego kołowrotka to słuze pomoca i prosze pisac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym watku, jako że łowię głównie na zachodnim wybrzeżu Irlandii ( spining na rdzawce, makrele, łowienie flat fish i czasem bassów ) na święta sprawiłem sobie wędkę Daiwa Supercast Bass STS115 - 3,5m długa, wyrzut 60-120 gramów. Potrzebuję lekkiego, w miarę niezawodnego kołowrotka (coś na ebayu do 50-60 euro) -waga około 400 gramów i przynajmniej 200m żyłki 0,35. Miło by było gdyby miały dodatkową szpulę i nie uniemożliwiały dalekich rzutów.

W oko mi wpadły:

- Abu Garcia Cardinal C176SWi (4BB, 400grams, 5.5:1, 14lb/245yds)

- Daiwa Sweepfire 4000 X (taniutki , 1BB, 240m-12lbs, 5.3:1)

- Daiwa RSI 4000 (Airball, 5.1:1, 240m-12lbs, 3BB, widziałem za 25 euro + wysyłka)

- Daiwa Crossfire 4000X (5.3:1, 240m-12lbs, 5BB)

Czy ktoś miał -może odradzić , polecić coś podobnego? Ktoś polecał Daiwę regal 4000 ,ale nie wiem czy ten karpiowy kołowrotek nie siądzie po sezonie nad oceanem.

Aha- typowo beachcastingowe kołowrotki po 700-800gramow odpadają z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Który kręcioł wybrać?

Kołowrotek Daiwa Exceler 3000 (chyba to jest na rynek USA) 1 rok gwarancji:

http://allegro.pl/kolowrotek-daiwa-exceler-1500-2000-2500-3000-supe-i1401476402.html

Czy może:

Kołowrotek Daiwa Exceler 3000 E 3 lata gwarancji:

http://allegro.pl/daiwa-exceler-3000-e-10203-300-promocja-i1413290865.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kręcioł wybrać?

Kołowrotek Daiwa Exceler 3000 (chyba to jest na rynek USA) 1 rok gwarancji:

http://allegro.pl/kolowrotek-daiwa-exceler-1500-2000-2500-3000-supe-i1401476402.html

Czy może:

Kołowrotek Daiwa Exceler 3000 E 3 lata gwarancji:

http://allegro.pl/daiwa-exceler-3000-e-10203-300-promocja-i1413290865.html

Tomek ja byłem wprost zakochany w Daiwie szczególnie w tym jak pracuja jej kołowrotki .Niestety grube pieniądze które "zainwestowałem" w ten sprzet okazały sie wyrzucone w błoto i przestawiłem sie na tansze i z tego co obserwuje u swoich znajomych duzo mniej awaryjne modele Dragona,Spro czy wogóle mega mocarne Penny kosztujące we większości 1/5 tego co placiłem za Daiwe.

Tak ze nie napalaj sie na firme bo nie zawsze cena idzie w parze z jakością :sad:

A z gwarancjami to najczesciej jest tak ze zanim kupisz obiecuja Ci "zołte góry" a jak sie coś stanie to maja Cie centralnie w tyłku i zadna Federacja Konsumentów nie pomoże Ci w wyegzekwowaniu Twoich praw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam

Właśnie stałem sie posiadaczem kołowrotka Team Daiwa TDM3012, w wersji na rynek Angielski czyli z podwójną korbką (wersja na Europę ma pojedyńczą). Wg producenta kołowrotek przeznaczony na match i feeder, ale narazie używam go na spinning z plecionką PowerPro 0,15 i spisuje się b. dobrze.

Nawijanie plecionki uważam za perfekcyjne, praca nie tak delikatna jak w Shimano (Sahara czarna), ale płynna i cicha (RedArc przy nim to głośny kołowrotek z wyczuwalna praca mechanizmu).

Hamulec dla mnie rewelacja, jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z takim hamulcem, precyzja i równomierność pracy, szok. (Shimano Stradic, Sahara, RedArc, Mitchell bez szans są przy nim).

Dużym plusem dla mnie jest to że ma duuuużą średnicę szpuli, bardzo ładnie zrzuca z niej plecionke/żyłke. Dzięki temu ma szybki nawój żyłki przy niskim przełożeniu. W poruwnaniu do RedArc model 3000, Daiwa ma szersza szpulę o ok 5mm.

Narazie kołowrotek był na 4 wypadach spinningowych i spisał się na medal. Zobczymy jak będzie za 2 lata :)

Koszt kołowrotka to ok 500zł z przesyłka i 12m-cy gwarancji, jakiś sklep na Allegro. Dostałem podbitą gwarancję i paragon fiskalny.

Niewiedzieć czemu te same kręcioły sa po ok 650zł w innych sklepach. Może mój jest po serwisowy ??? niewiem, ale pracuje bardzo dobrze i przy wyjęciu z kartonu był w stanie idealnym, nawet najmniejszej mikro ryski widocznej gołym okiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Kołowrotek Infinity-Q 3000 XP szmelc , nie kupujce nigdy , półtora roku kabłonk nie odbija , 2 razy w reklamacji , w dalszym ciągu nie odbija , powiedzieli mi , że ręką należy zamykać kabłonk , nowa metoda XXI w ! :evil: + 2000 złotych , z podziękowaniami , wierny członek Daiwy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.