Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko komercyjne TOPILEC


zielonooki33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich. po 15tu latach niewedkowania wrocilem w tym roku do potrzeby trzymania wedki i zaczalem jezdzic po platnych łowiskach dookola Białegostoku. Chcialbym zeby ci co maja doswiadczenia podzielili sie nimi w wybranych łowiskach. Ja opisze 3 z nich. Mam nadzieje ze ktos jeszcze do mnie dołączy.

Zaczne od łowiska w Topilcu. Dojazd z Białegostoku jest bardzo prosty, jedziemy w strone Wysokiego Mazowiecka i za torami skręcamy w prawo. Jakies 20-22km.

Łowisko ma swoja strone http://www.topilec.podlaskie.pl/ co jest plusem, mozna sie czegos dowiedziec. oczywiscie to reklama, ale informuje i jest ulatwieniem w wyszukiwaniu.

Moje wrazenia sa pozytywne. Czyste dookola i wykoszone miejsca. Ryba również jest, choc ja nie trafilem w pogode /padalo na zmiane z duzym wiatrem/. Okon brał jak oszalaly, choc ja nastawilem sie na karpika, potem widzialem niestyty nie na mojej wedce dorodnego amura.

Łowisko warte polecenia, złożone z kilku stawow, z roznym rybostanem. oczywiscie wszytko zalezy od szczescia. nie jest tak zarybione ze mozna łapać na pusty haczyk :) ale to chyba plus bo jesli komus zalezy tylko na rybie to powinien raczej udac sie do sklepu rybnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Topilec :P bywalem tam rok temu bardzo czesto jak dla mnie bomba poza jednym szczegolem ... lubie szukac ryb i " magicznych miejsc " ktore ja ttylko znam ( chociaz moze mi sie tak tylko wydawac ) przy mnie wyciegneli szczuplego ponad 1m z jednego z stawow i bardzo milo wspominam tam spedzony czas lowisko rybne i czyste ... gdy lowilem tam to tylko na kule wadna i chleb bardzo dobrze na to brały amury i to wspaniale wspominam :) niestety jak juz pisalem wczesniej lubie odkrywac niz byc pewnym ( no prawie pewnym ) ryby ;]

Pozdrawiam meme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

:evil:

Witam wszystkich miłośników wędkowania.Byliśmy wczoraj z kumplem na łowisku Topilec

około 6h,nie złapaliśmy nic ,wogóle nie było brań,obeszliśmy wszystkie stawy,próbowaliśmy różnych technik i nic.Stawy są poprosty bardzo słabo zarybiane!!!!

Także strata czasu i kasy nie polecam. :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, również byłem na tym łowisku i muszę przyznać że faktycznie nie ma tam ryb. Siedziałęm cały dzień i nic, żadnych brań, w dodatku dowiedziałem się że zdjęcia na ich stronie są sprzed kilku dobrych lat. Wniosek jest taki że właściciele wolą wziąść 20 zł i mieć czysty biznes nie zarybiając łowiska.

Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam, byłem zeszłego roku w sierpniu. Przy mnie sąsiad wyjął 2 karpie ok 2kg, powiedział że od dawna nic tu nie złowił, ja tylko dwie małe płotki. Chodzą plotki, że właściciel karmi obficie ryby przed przyjazdem wędkarzy, tak że potem nie biorą, ryb jest mało, czasem widać spławiające się karpie to na zachętę dla naiwnych. Ogólnie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, w Topilcu nie ma żadnego łowiska. Jest tam jedynie kilka dołów z wodą. Brak większej ryby. Woda przezroczysta co świadczy o braku żerowania ryb. Właścicielka chyba się nie spodziewała, że któś przyjedzie na łowisko i byłem świadkiem spuszczania wody z jednego ze zbiorników. Oczywiście w sprytny sposób chciała mnie przegonic na inny zbiornik ale poczekałem do samego końca. Efekt końcowy, kilka skundlonych karaśi wielkości dłoni. Wcześniej byłem zapewaniany przez właścicielkę, że są tam duże szczupaki. Zażądałem zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz racje, w tym roku kilka razy byłem tam. Jak co roku poszedłem na karasiowy staw z odległościówką fajne karaśki zeszłego roku tam łapałem takie 0,5 - 0,7 kg i sporo dało się wyciągnąć o karpiach pełno łuskich po 1,5 kg nie wspomne bo brały jak durne. W tym roku niestety nic tylko jakiś karpik kilowy i masa karasi jak palec, na reszcie stawów podobnie, raczej już tam w przyszłości nie zawitam oraz nie polecam łowiska :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm jezdze na topilec od kilku lat, z efektami różnie jak to na rybach bywa. To ze na pierwszym stawie nie bylo ryby mimo zapewnien wlascicielki - owszem zgadzam sie z tym. Powód? Po spuszczeniu wody wyskoczył "sumik" 57kg + 3 mniejsze ... No ale mimo tego mi osobiscie udało się wyciągnąć z tego stawu 2 amury 90+ cm :) A to ze rok temu na którymś stawie były karasie to nie znaczy, ze w tym tez beda. Rok temu sie łowiło po lewej stronie głównej ściezki, w tym po prawej ponieważ wszystkie ryby zostałe przeniesione:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.