Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko POKANIEWO


zielonooki33

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne łowisko które odwiedziłem. Z Białegostoku jedziemy na Bielsk Podlaski, potem na Milejczyce i w Milejczycach skręcamy w prawo. Spory kawałek, ze 100km, ale łowisko ciekawe. Dość cięzko trafic pierwszy raz, bo to chyba jakies stare gospodarstwo rybackie.

Po braniach i po tym co sie spławaiało widać ze są ryby i jest ich duzo.

Ciekawe uksztaltowanie stawu, mimo ze klasyczny prostokąt to robi pozytywne wrazenie. Wyglada bardzo naturalnie. Z powodu mocnego zarybienia, łapie się łatwo i nikt z pustymi rekami nie wraca. Oplaty tez w normie.

Udostepniony jest jeden staw do polowów, wykoszony dookola.

Łowisko godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witajcie, podaje więcej szczegółów, które pamiętam.

Karta wędkarska: nie wymagana

Opłaty: 10zl za wstęp, osoby dodatkowe /żona, dziewczyna :)/ 0zl

ryba rozliczana od wagi, np. karp chyba 10zl/kg

Ryby: karp, szczupak, karaś, amur. Rybostan wg. właściciela jest większy, ale ja nie widziałem nic innego. Byłem tylko 2 razy, więc nie mogę za wiele powiedzieć.

Na łowisko dość ciężko trafić, sporo osób jeździ regularnie i widać ze to nie przypadek. Po skręcie do Pokaniewa, jedziemy cały czas prosto, również żwirówką, aż za złomowiskiem skręcamy w lewo w żwirową drogę, kierując się na budynki. Na miejscu jest przygotowany parking, jest kosz. itd.

Z ciekawostek musze opisać to co widziałem :). Wiadomo ze również na płatnych łowiskach nic się nie łapie. Ale zaobserwowałem wyjątek. Tym co nic nie złapali, właściciel proponował inny staw :), nie udostępniony wędkarzom. Siedzieliśmy z kolegą i słyszeliśmy głosy pełne ekscytacji.. podaj podbierak itd.. i tak to trwało z pół godziny, a potem uśmiechnięci młodzi chłopcy szli z siatką karpi 1-2kg.

Właścicielowi zależy żeby każdy wracał z ryba bo to dla niego kasa. Oczywiście złowionych ryb nie można wypuszczać…

W stawie udostępnionym wędkarzom, ryba jest juz wyćwiczona, ale i większa. Warto próbować.

Ocenę połowów w stawach hodowlano-wędkarskich pozostawiam bez komentarza, bo myślę, że każdy ma jakieś zdanie o tym i że toczyło się tak wiele sporów, ale mogę stwierdzić, ze mimo swoich wad maja jedna zaletę, potrafią zaszczepić bakcyla wędkarstwa dla kogoś kto pierwszy raz trzyma wędkę w ręku i od razu czuje np 2 kg karpia, który walczy juz całkiem nieźle.

pzdr

Piszcie o znanych Wam łowiskach w Podlaskim. Na pewno przy każdym z czytających coś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam. byłem a tym łowisku dzisiaj i super ok. Częste brania, karpiki 1kg i większe, ryba smaczna nie capi. Wędkowanie dość proste, żona była zadowolona. Parking, i miła obsługa. Bardzo miło spędzony czas. W porównaniu z innymi łowiskami komercyjnymi zdecydowanie polecam !!. Ryba jest i nikt na pusto nie wyjedzie.

Ciąganie karpika w pokaniewie

Pozdrawiam sp4tbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich

Serdecznie zapraszam na stawy w Pokaniewie, szczególnie mi bliskie. Mieszkam kilkanaście km stąd, bardzo często tu bywam. Jestem ornitologiem. Chętnie pokażę szereg rzadkich gatunków, zamieszkujących stawy- bielika, rybołowa, błotniaki stawowe, kobuza i wiele innych. W zamian pouczę się, jak łowić ryby- póki co nie trzymałem wędki w rękach- serio.

Co do łowiska, ceny mogły sie zmienić, są nowi zarządcy stawów. Ale rybaków spotykam wielu.

Pozdrawiam

Jurek

tel. 500 874 306

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.