Skocz do zawartości
tokarex pontony

Biebrza, okolice mostu przy Osowcu


zielonooki33

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z Ełku do Białegostoku, zatrzymałem się za mostem na Biebrzy przy Osowcu. Pochodziłem, popatrzyłem :) , miejsce wygląda znakomicie, czyściutka woda, głeboka, wolno płynąca, zakola i zawirowania, starorzecze i bąbelki linowe....

Jeśli ktoś w forum ma doświadczenia z tych miejsc przy Osowcu/twierdza Opowiedz, to proszę o opis. Jakie ryby, wielkość, przynęta/zanęta, metoda..

Wiem również, że można łowić w górę rzeki od mostu kolejowego. Trzeba też dodatkowo uiścić opłatę, proszę o informacje gdzie to można zrobić i ile kosztuje.

Podzielcie się doświadczeniami dla dobra ogółu:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Miejsce urokliwe ale też bardzo mocno oblegane przez wędkarzy.

Na tym odcinku jest sporo klenia, jazia i okonia. Trafia się ładny szczupak a czasami sandacz.

Fajny kawał wody ale z przed 10 lat, teraz Biebrza jak i pobliski Kanał Rudzki są przedeptane i przełowione na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat i opiszę parę miejscówek . Zalerzy co się chce osiągnąć i co złapać . Keri wyżej napisał że Biebrza jest przełowiona fakt jest mniej ryby niż 10 lat temu , ale wciąż można łowić wspaniałe okazy szczupaka suma a także bolenia .

Sum - Najlepsze miejsce na suma to taka mała plaża za mostem drogowym w Osowcu (chodzi mi o ten pierwszy most bo potem jest jeszcze 2 most drogowy i odrazu kolejowy) tuż przed wpływem na pole namiotowe . Zasiadałem tam pare razy w upalne noce w lipcu i były efekty . Mój najwiekszy sum tam mial 14 kg złowiłem go rok temu . Będąc tam parę razy złowiłem też pare sumów - sumików , ale wiem że jak się ma szczęście do ryb można tam złowić rekordowe sumy . Około 7 - 8 lat temu ciągano tam sumy 30 - 40 kg i nie było to dla nikogo zaskoczeniem .

Szczupak - Z zębatym na Biebrzy jest znacznie lepiej moim zdaniem najlepsze łowiska są blisko pierwszego mostu drogowego . Na tak zwanym cyplu ( tak nazywają tą miejscówkę miejscowi wędkarze ) nurt rzeki jest bardzo mocny i szybki rzeka ma w tym miejscu od 4 do 10 metrów glębokości . Jest to bardzo trudne do łowienia miejsce ponieważ w lecie jest tu strasznie dużo zaczepów ale jak mówią praktycznie wszyscy wędkarze ,,Gdzie zaczepy tam ryba" z tym miejscem jest też mały problem ponieważ trudno jest tu dotrzeć bez łódki ponieważ w maju jest praktycznie wszystko zalane przez wysoką wodę lecz latem gdy woda jest normalna da się tam dojść w kaloszach lub woderach . Najlepszą metodą na tą miejscówkę jest jednak żywcówka 10 - 15 cm płotka i można złowić naprawdę wielkiego zębacza ja złowiłem na żywca maks 5 kg . Na spinning w tym miejscu jest znacznie trudniej złowić zębacza lecz każdy bardziej zaawansowany spinningista sobie poradzi i wyciągnie nie jedną ładną sztukę . Polecam na to łowisko białe kopyto z czarnym lub niebieskim grzbietem lub zielony agresywnie pracujacy woblerek schodzący do 2 - 3 metrów .

Kolejne łowisko szczupaka jakie opiszę to miejsce niedaleko opisanego przezemnie ,,Cypla" jest to miejsce koło wpłynięcia na fosę wojskową . Jest tam rozgałęzienie jeśli płyniesz łodzią w górę rzeki po lewej stronie jest normalne koryto rzeki z silnym nurtem a po prawej stronie jest właśnie wpłynięcie na fosę wojskową z bardzo spokojnym nurtem . Pomiedzy tym a tym na środku jest pełno lili wodnym i jest podwodna wysepka w lecie jak jest przejrzysta woda i mała jest tam może z 2 metry głebokości więc przepływając łódką można zobaczyć to miejsce . Na to miejscę polecam także białe kopyto firmy RELAX z czarnym grzbietem lub woblerka imitującego płotkę który schodzi do 1.5m .

Niewiem czy zrozumiale opisałem te łowisko ale jeżeli zapytacie miejscowych gdzie jest wpłynięcie na fosę na pewno wam wytłumaczą .

Boleń - Bardzo dobre miejsce jest tuż przed mostem kolejowym są tam duże zawirowania szybki nurt i oczywiście dużo ukejki . Trudno jest tam się dostać bez łódki . W tym roku złowienie bolenia w Biebrzy jest naprawdę proste ponieważ woda jest bardzo wysoka uklei prawie wogulę nie ma bo jest na łąkach gdzie ma pełno jedzenia . Wiec boleń bierze jak szalony . Polecam używać wobka imitującego ukleje schodzącego od 0.3 do - 1.5m pod wode jeżeli to nie poskutkuje taki sam wobler imitacja uklei schodzący głebiej . :)

Pozdrawiam jeżeli będzie miał ktoś jakieś pytania proszę pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.