Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wedkowanie w Czechach


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was koledzy wędkował może u naszych sąsiadów Czechów? Interesuje mnie 3 dniowy wypad z rodzinką, czyli z noclegiem. Jakie są opłaty i wogóle jakieś szczegóły odnośnie ryb, metod.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 9 months later...

Witam, interesuje mnie wypad na pstraga do Czech a dokładnie rzeka Metuje okolice Adrspach. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak uzyskać zezwolenie na wedkowanie u naszych południowych sąsiadów, jakie obowiązują tam zasady wędkowania i ile to kosztuje. Jak ktoś zna inne fajne miejsca w tych okolicach również jestem ciekaw.

Będę wdzięczny

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 8 months later...

Witam

Mam pytanie czy ktoś z kolegów łowił na zbiorniku terlicko 10 km od Cieszyna byłem tam 7 lat temu i pamiętam ze było tam super wtedy miałem 16 lat i widziałem że sztuki łowili tam piękne chciałbym się jak jest tam z opłatami za połów ile kosztuje na 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam

Mam pytanie czy ktoś z kolegów łowił na zbiorniku terlicko 10 km od Cieszyna byłem tam 7 lat temu i pamiętam ze było tam super wtedy miałem 16 lat i widziałem że sztuki łowili tam piękne chciałbym się jak jest tam z opłatami za połów ile kosztuje na 3 dni

byłem tam rok temu zasiadka trwała 2 tygodnie nastawialiśmy się na karpie i amury łowiliśmy z takiego lasku tam były przygotowane miejsca do połowu 3 dni nęciliśmy kukurydzą peletem rybnym i kulkami po trzech dniach zarzuciliśmy zestawy karpiowe największy karp miał 97cm 24,6kg i amury od 70 do 90cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem dopytać czy nad tym jeziorem jest dużo możliwości noclegowych? Chodzi mi o takie miejsca które położone są nad samą wodą. Może ktoś zna jakieś konkretne miejsce gdzie warto się udać na 3 dniową zasiadkę rekreacyjną z rodzinką?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Właśnie zdałem egzamin na kartę wędkarską w Czechach i zostałem pełnoprawnym członkiem Czeskiego Rybarskiego Svazu, jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to mogę napisać więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Również jestem zainteresowany wszelkimi informacjami na temat łowienia w Czechach. Po pierwsze, gdzie najbardziej warto sie wybrac ? Metoda polowu to spinning, interesuja mnie tak samo rzeki jak i zbiorniki, im bardziej urozmaicony rybostan tym lepiej :). Odleglosc nie gra roli :P. Druga sprawa, ile trzeba szacowac za wypad 3-4 dniowy? W gre wchodza ceny noclegu i zezwolen.

Dzieki z góry za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No to może kilka zdań dla zainteresowanych na temat łowisk u naszych południowych sąsiadów.

Łowiska naprawdę godne polecenia. Opłacałem pozwolenia przez trzy lata... i powiem wam, że łowienie aż mnie znudziło. No bo co powiecie na przypadki wyciągnięcia w samo południe ponad 60 karpi w niecałe 3 godzinki. :smile: To prawie jak łowienie na komercyjnym stawie. Jeździłem co prawda tylko na zbiornik zaporowy Rozkos. W związku z tym, że wolę delikatniejsze zestawy brań było co nie miara. Wkurzająca może być tylko obecność większości rodaków z naszych przygranicznych miejscowości np. podwójne siatki (druga w trzcinach bo limit karpia tylko 2 sztuki). Nie dziwne że Czesi do nas sympatią zbytnia nad wodą nie pałają. :sad:

Opłata na czeski okręg 3000 Kc, przy tym należy posiadać czeska kartę wędkarską (Rybarsky listek) - do wyrobienia w każdym urzędzie miejskim po okazaniu polskiej karty. Na 10 lat koszt był 500 Kc, nie wiem jak teraz.

A ryby naprawdę sporo - od białej po drapieżnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, mieszkam w Czechach i staram sie coś tu łowić. Chętnie posłużę pomocą, odnośnie informacji lub tłumaczenia, a może ktoś byłby zainteresowany wspólnym wypadem na ryby. W zamian chętnie usłyszę jakieś podstawy, bo samemu jest ciężko to ogarnąć. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.