Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spokojne jezioro okolice Drawska pom.


dominik poznan

Rekomendowane odpowiedzi

maniek, pracuję nad tym, szukam w całym necie i zapisuję wszystkie batymetryczne i inne interesujące mnie :wink:

Muszę pogadać z zaprzyjaźnionymi ludkami z mojej firmy to może coś uda się załatwić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no maniek kiedy ten opisik zrobisz..
To widzę że strasznie wam pilno ,no dobra wstawię opisik ,może nawet i jutro ,tylko od razu zaznaczam nie miejcie do mnie pretensji jak nie będziecie wiedzieć gdzie co się znajduje a wiele nazw będzie regionalnych czy nawet moich własnych nie pokrywających się w żargonie miejscowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będą regionalne to ja dam radę
Taaa :mrgreen: to jak rozkminisz gdzie leży "kapusta" i " samolot" to jesteś gości dla mnie i zapraszam cię na Lubie na tydzień :mrgreen::mrgreen: A po nizej próbka.

Opis wędkarski

Opis wędkarski zacznę od ośrodka Relax ,to dla ułatwienia kol.Dominika poznan. Na przeciwko ośrodka jest tzw . małe ploso z głęboczkiem bagatela 35 metrów .Samo ploso jest nie ciekawe wędkarsko, gdyż jest płaskie i schodzi lekką stromizną od brzegu do środka. Natomiast jedno miejsce w okolicach plosa jest godne polecenia ,od strony Gudowa jest przystań jachtowa ,przy przystani do jeziora wpada strumyk ,no może nazwa za szumna ,jest to raczej siurek odwadniający pola, zdarzały się lata że na jeziorze nie było uklej lub jakiego kolwiek żywca ,ale wyjątek stanowiła owa mala zatoczka przy przystani ,tam zawsze można było złowić żywczyki , ba pływały całe stada i to zawsze ściągało tam drapieżcę ,szczególnie szczupaki upodobały sobie ten rejon ,dodam że szczupak mały tam nigdy się nie pokazał ,mimo kilkukrotnego kontaktu z grubym szczupcem nigdy mi nie udalo się wyholować owego przedstawiciela szczupaczej rodziny ,zawsze przegrałem ,z prozaicznego powodu ,sprzęt nie wytrzymał .Polecam to miejsce zwłaszcza w godzinach wieczornych nie tylko z żywcem ale też i spinningistom .

Małe ploso przechodzi w duże ploso trudno tego nie zauważyć ,ale w lini prostej od „kapusty” do „samolot” między głębinami 35 m. a 45 m, znajduje się podwodna górka ma 6 m głębokości ,nazwałem ją górką węgorzową ,pewnie się domyślicie dlaczego .

Ale wracajmy do ośrodka ,zapakujmy dużo prowiantu i sprzętu ,bo wyruszamy na bardzo ciekawą podróż w około jeziora ,no może nie całego.

Wypływamy z ośrodka i kierujemy się w prawo wzdłuż brzegu na ujście Drawy ,mijamy dawny ośrodek mebli i na wprost ośrodka trzcinową wyspę ,po ok. 40-50 metrach zatrzymujemy się i stajemy na podwodnym cyplu o nazwie „trap” ,owy cypel lekko wcina się w najgłębszą wodę na jeziorze ,aby nagle opaść bardzo stromo ,dla tych co szukali by leszcza czy płoć to jest idealne miejsce po uprzednim zanęceniu .

Fotka 1

Fotka 2.

Jest to miejsce szczególne ,odkryte tylko prze zemnie dzięki echosondzie ,ale nie tylko trzyma się tam biała ryba ,na prawym stoku podpływają najgrubsze sandacze ,a i szczupak też się trafi

PS nazwy użyte to właśnie w/g miejscowych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jedno miejsce w okolicach plosa jest godne polecenia ,od strony Gudowa jest przystań jachtowa ,przy przystani do jeziora wpada strumyk ,no może nazwa za szumna ,jest to raczej siurek odwadniający pola

to miejsce zauważyłem w wakacje ale wydaje mi się ze dużo wędkarzy już je odkryło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznam, że czytałem z ogromnym zdumieniem opis Manka odnośnie jeziora Lubie. Nie wiem jak często Maniek wędkujesz na tym jeziorze oraz jakie udało się Tobie złowić okazy?

Ja urodziłem się w Drawsku i jezioro Lubie od strony Gudowa i Karwic znam doskonale i bardzo zaciekawiła mnie informacja od dużych szczupakach oraz grubym sandaczu. Maniek kiedy ostatnio złowiłeś sandacza na Lubiu i gdzie?

Ja tylko w tym roku byłem około 20-25 razy na lubiu z nastawieniem na drapieżniki i niestety musze przyznać, ze jezioro jest bardzo jałowe. Od czerwca do listopada bez przerwy na jeziorze stoją sieci we wszystkich atrakcyjnych miejscach. Do tego sznury i agregaty spowodowało, ze dorwanie dobrej sztuki na Lubiu to nielada wyczyn. Sandacza ostatnio na Lubiu złapałem 12 lat temu... Może sandacz zmienił upodobania i poluje w innych miejscach niz zawsze. 12-15 lat temu na Lubiu łowiło się tyle sandaczy ile miało się zywców. Sam nam na koncie kilka sztuk po 4-5 kg. Najlepsze miejsca za tamtych czasów to kolice Harcerskiej Górki (są tam dołki i ciekawe zbocza) oraz obszary między wyspą a drugim brzegiem jeziora gdzie są trzy podwodne górki oraz dość niezłe zbocze schodząco do najgłębszego dołka w tej części jeziora o głębokości około 30 -35 m. Niestety tak jak pisałem w tych miejscach w biały dzień kłusownicy ściągają sieci i sznury.

W ciągu 20-25 całodniowych wizyt jedyne co udało mi się złapać to 3 szczupaki, trochę okoni (dość duzo okonia poluje w sierpniu szczególnie na Harcerskiej górce) oraz jednego węgorza. Może Maniek znasz inne miejsca na tym jeziorze godne polecenia? Będę wdzięczny za Twoje zdjęcia, mapki itp (mój email to arek@intercadr.pl) Ja czuje się już bezsilny na tym jeziorze i przeniosłem się na Tęczyno i Gronowo gdzie łatwiej o drapieżnika. Do tego na sandacze poluje na Regalicy w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 20-25 całodniowych wizyt jedyne co udało mi się złapać to 3 szczupaki,

Osobiscie znam pewnego pana z Gudowa ktory złowił na spinning w maju w ciagu jednego dnia 2 szczupaki okołometrowe..

.. i ktory regularnie łowi szczupaki na Lubiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tylko pogratulować. zawsze są jakieś odstępstwa od reguły. Ja również osobiście znam wielu wędkarzy z okolic Drawska, którzy w tym roku pozabierali łodzie na inne jeziora. W takim dużym jezioze nie da się wykłusować wszystkich ryb, tym bardziej ze wpada do niego rzeka tak wiec w czcinach i niektórych dołkach mogą trafiać się jakieś okazy. W której części jeziora wędkuje ten Pan z Gudowa?

[ Komentarz dodany przez: artech: 14-11-08, 20:22 ]

"czcinach" :roll::roll: panowie zwracajcie trochę uwagi na ortografię :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aromir_, niestety wszystko co piszesz jest prawdą ,a na Lubiu byłem dawno ,opis nie jest dzisiejszym odzwierciedleniem stanu ryb ,co było kiedyś ,niemniej pamiętaj że pewne miejsca na jeziorze są lepsze od innych a i zachowania ryb też się nie zmieniają i dlatego opis .Ja niestety też się przeniosłem :wink: jeśli to tak można nazwać na Drawsko.Ale tu też już dawno nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Panowie byłem w maju dwa razy na Lubiu poganiać za Szczupakiem i okoniem. Okonia jeszcze nie widać ale Szczupak dopisał. W pierwszy dzień maja trafiłem 81 cm (3,3 kg) a wczoraj 72cm (2,7km) oraz 65 cm (2,2 kg). Dziś miałem okazje porozmawiać z lokalnym "wędkarzem", który bardzo narzeka na ten sezon. Ponoć już leszcz się trze. W sieci weszło mu kilka sztuk o wadze ponad 3kg wiec cos jeszcze się ostało w tym jeziorze. Niestety już "legalni kusownicy" rozpoczeli nagminne stawianie sieci co bardzo ogranicza ilość łowisk, w których można liczyć na rybę. Jutro wybieram się poszukać leszcza. Obecnie jest bardzo czysta i przejrzysta woda (widać dno nawet na głębokości 3-4 m) tak wiec muszę sie dobrze zastanowić gdzie go szukać. Może polecicie jakieś miejscówki na leszcze i dużą płoć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.