Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czym mielicie ziarna itp?


Tołdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko (ponieważ dopiero od niedawna zaczynam "bawić" się w zanęty) - czym mielicie ziarna i tym podobne? Kiedyś próbowałem mielić prażone konopie w elektryczej maszynce do mięsa na sitku do maku, ale niestety maszynka tego nie wytrzymała (poszedł plastikowy element od ślimaka, naszczęście tani :) ). Próbowałem też ręcznej maszynki do pieprzu, ale ta się zapycha i nie idzie już dalej mielić. Słyszałem, że używa się młynków do kawy, tylko nie wiem czy elektrycznych ( maszynka do mięsa nie podołała, czy młunek wytrzyma? ) czy ręcznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja miele konopie i inne oleiste ziarna w młynku do kawy ale w proporcji 1:1 z bułką tartą,kaszką kukurydzianą i staram sie nie zmielić tego a pył tylko by ziarna były "przełamane",maszynka do mięsa (ja mam starą ręczną) też jest dobra i daje rade z tym że dodaje więcej bułki tartej i czasem miele wszystko dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł plastikowy element od ślimaka, naszczęście tani :)
:mrgreen: Ja kupiłem od razu 5szt .co by nie być zaskoczonym w czasie mielenia :wink: ,ale u mnie rozsypał się na pelecie i suchej karmie dla psa.A konopie tylko w starym młynku elektrycznym do kawy ,i nie mieszam z żadnymi dodatkami ,tyle tylko że nie sypie konopi na ful.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konopie prazone mielę normalną maszynką do mięsa, tylko oczywiście nie na końcówce do maku, tyko na odrobinę wiekszej :lol: . Na jedne z zawodów miałem do zmielenia prawie kilogram i miałbym ciężko zmielić to w takim młynku :wink: . Dlatego zależy od ilości. Na małą ilość nie oplaca się brudzić całej maszynki :wink:

PS ja miele bez bułki tartej. Co daje dodanie bułki tartej do mielenia nasion oleistych? Bo powiem szczerze, że pierwszy raz się z tym spotykam :shock:

staram sie nie zmielić tego a pył

konopii nie da sie zmielić na pył :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
bo po co?

aromat? :wink:

Jeżeli zmielisz ziarna to ich aromat jest dużo mocniejszy. Oczywiście są sytuacje, kiedy ziaren nie miele(np. strzelanie z konopi), ale takie sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko.

Bardzo mocny aromat mają dodatki wcześniej wyprażone, a dopiero później zmielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.