Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ner


maciek rożniata

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem okazje osobiście łowić w Nerze na spinning.Efekt to kilka okoni.Pojechałem nad Ner z ciekawośći czy wogóle jest tam życie biologiczne i zostałem mile zaskoczony.Po drodze kilku wędkarzy z leszczami i płociami.Z ich opowieści wynikało że do Neru ryby wróciły i to nawer ładne sztuki mozna złowić.Te okonie złowiłem w okolicy Swinic Warckich tam gdzie rzeka nie jest skanalizowana w okolicy takiej małej elektrowni wodnej.Okolica równierz ładna coś w podobie Bzury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Swojego czasu dobrym łowiskiem było ujście Neru do Warty.Był to dziki i nieuregulowany odcinek rzeki obfitujący w doskonałe okazy białorybu. Trafiał się też drapieżnik.Jednak jak to w naszym kraju bywa jakiś nie do końca normalny ignorant zdecydował o ingerencji w prawach przyrody, w wyniku czego powstał mało atrakcyjny rów obsypany po obu stronach kamieniami. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz nad Nerem byłem bodajże w październiku zeszłego roku.Na widok rzeczki łza zakręciła się w oku.Wyniki nie powalały z nóg.Kilka małych płoci i podleszczaków.Sądzę ,że warto byłoby powoli zacząć odwiedzać ten odcinek Neru.Wiosną zawsze coś się tam działo.Poza tym zawsze można spróbować połowić na Warcie.Ciekawostką jest to ,że latem o świcie często spotykałem miejscowych wędkarzy z morskimi wędkami uzbrojonymi w obrotówki wielkie jak dłoń.Na moje pytanie: na co to?Odpowiadali :na suma...To są fakty sprzed dwóch lat.Teraz niestety nie za bardzo się orientuję odnośnie Neru ,ale mam zamiar go odwiedzić ,póki nie jest jeszcze do końca zniszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Pytanie wisi juz kilka dni bez odpowiedzi niestety :(

Prosze chociaz o podpowiedz w ktore miejsce pojechac, dodatkowo oczywiscie dojechac - w tych pieknych okolicznosciach przyrody jakie obecnie mamy :)

W Poddebicach kilka razy ostatnio jak jechalem nad tame to Ner mial postac plynna, jak moze byc dalej ? chyba nie przymarzl ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie ma to jak odpowiadac sobie samemu ... ale postanowilem napisac tego posta, moze komus sie przyda.

Po kolejnym bezrybnym wypadzie za tame, postanowilem przetrzec szklak nad rz.Ner.

Chcialem dojechac do miejsca w ktorym Ner wpada do Warty. Niestety nie udalo sie :( Pojechalem z Siedlątkowa, przez Uniejów, Dąbie, Chełmno, Rzychów, Majdany.Nad rzeke prowadzi droga, ktorą chyba przez zime nikt nie jezdzil... Spotkany po drodze miejscowy chlopak podpowiedzial, zeby pojechac w okolice mostu w miejscowosci Rzuchów. Fotki sa wlasnie z tamtej okolicy. Niestety tutaj rowniez nie mialem kontaktu z rybkami:(

Urokliwa mala rzeczka ktora plynie miedzy Nerem a Watra

63800f1ff9be066fm.jpg

Przed mostem w Rzuchowie

e41fe401b56e64cfm.jpg

I za nim

fef02a25d71563b8m.jpg

Woda w Narze niestety nie byla tak czysta, jak ta w Warcie, ale przynajmniej na brzegach nie bylo balaganu zostawionego przez "wedkarzy"

Mysle, ze jak sie zrobi cieplej wroce w to miejsce :) i poszukam dojazdu do polaczenia rzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ujsciu czytalem, ze uregulowane, ale powinno byc tam troche rybek...

Ja most przejechalem i skrecilem w prawo, pojechalem kawalek za taki betonowy budynek.

Pozniej droga prowadzila po waskim wale i sie wycofalem :)

Pewnie kiedys tam zagladne jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

W sobotę byłem na Nerze przy ujściu Warty.Pogoda fatalna wiało i zimno.Woda wysoka i przybywało.Efekty połowów raczej marne na ciężko tylko jazgary na spławik dwie wzdręgi takie 20 cm,kilka uklei i jelcy.Ogólnie nic specjalnego ale poznałem nowe łowisko.Jako ciekawostkę powiem że była kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechali policyjnym Fordem Mondeo ok.godz.11:30 cztery osoby dwóch policiantów i dwóch ze straży rybackiej.Sprawdzili dokumenty,kazali wyjąc wędki żeby sprawdzic na co łapiemy i jeszcze pytali w jakich siatkach mamy zamiar przechowywac złowione ryby czy aby w regulaminowych.Mam kartę od 1980 roku i to była moja ósma lub dziweiąta kontrola na rybach.Pozdrowionka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

osobiście proponuje wybrać się na Ner w okolicach Wartkowic.

Miejsca połowu nie zdradzę bo zjeździłem się swoim enduro po bezdrożach tyle że i tak autem nie dojedziecie a jeśli coś ciekawego traficie w okolicach Wartkowic(a jest sporo fajnych miejscówek)to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.