Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

STAW DĄBSKI KOŁO PLAZY - CZY MOŻNA TAM WĘDKOWAĆ>>>


tommy-1980

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Zakaz kąpieli faktycznie jest , co do zakazu wędkowania to napewno niema. Można tam wędkować posiadając karte wędkarską bez opłat. Jak już ktoś napisał staw porośnięty jest dość gęsto roślinnością podwodną , spinning to częste zaczepy o tę rośliność ale jak sie znajdzie sposób to można złapać niezłego szczupaka czy okonia. Miejsć do spławikowania jest od groma , z gruntem tylko od strony "plaży" przerzucając przybrzeżną roślinność.Kiedyś wieczorową porą udało mi sie złapać tam dwa sumy, nie jakieś kolosy ale wiem że są , piękne liny są napewno bo znajomy dość systematycznie je łapie , karpie , krąpie , leszcze napewno z "prywatnych zarybień". Jeden młody spiningista opowiadał że w zeszłym sezonie złapano tam sandacza ponad 9kg , i podobno pływa dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz kąpieli faktycznie jest , co do zakazu wędkowania to napewno niema. Można tam wędkować posiadając karte wędkarską bez opłat. Jak już ktoś napisał staw porośnięty jest dość gęsto roślinnością podwodną , spinning to częste zaczepy o tę rośliność ale jak sie znajdzie sposób to można złapać niezłego szczupaka czy okonia. Miejsć do spławikowania jest od groma , z gruntem tylko od strony "plaży" przerzucając przybrzeżną roślinność.Kiedyś wieczorową porą udało mi sie złapać tam dwa sumy, nie jakieś kolosy ale wiem że są , piękne liny są napewno bo znajomy dość systematycznie je łapie , karpie , krąpie , leszcze napewno z "prywatnych zarybień". Jeden młody spiningista opowiadał że w zeszłym sezonie złapano tam sandacza ponad 9kg , i podobno pływa dalej .

Bardzo mnie to cieszy:))

Byłem dziś zobaczyć co tam się dzieje to widziałem że dwóch starszych panów rozkładało teleskopy ale efektów nie widziałem bo przyszli jak jak odchodziłem.

W następnym tygodniu chyba się tam wybiorę i zobaczę czy coś zdziałam spławikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się upewnił, bo pamiętam jak PLAZA to przejmowała to trąbili o zakazie kąpieli i chyba łowienia ryb. Ja przypuszczam, że może to wyglądać tak jak na Zakrzówku - czyli zakaz łowienia, ale nikt się tym nie przejmuje. Piszę specjalnie chyba bo na 100% nie jestem pewien. W każdym razie wędkarze łowią i się nie martwią o nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Wczoraj tj 25.04 odwiedziłem owy zalew jako ze wracałem z Wisły pomyślałem wstąpię zobaczę co i jak.

Po tym co zobaczyłem właściciele powinni całkowicie zakazać tam wędkować lub zabronić zabierania ryb bo jak tak dalej będą robić "mięsarze" jak robią za jakiś czas powstanie kolejna pustynia :evil: Dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięsiarzy faktycznie tam dużo przychodzi. Teren prywatny więc nikt nie pilnuje wymiarów i okresów ochronnych. Na żywca i martwą łowi się tam cały rok...

Na szczęście jeden brzeg jest wyłączony z możliwości wędkowania i rybki mają gdzie się chować a ochrona Plazy raczej tego pilnuje(sam widziałem jak gościa przeganiali, nawet 15 minut tam nie siedział z wedką).

Łowisko fajne jak ktoś ma blisko i nie chce mu się jechać gdzieś dalej. Dużo lina jest i czasem można ładny okaz trafić.

Szczupaków też nie mało, tylko że w większości maluszki z wiadomych względów:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właśnie przejeżdżałem to siedziało ze 3 osoby od strony głównej drogi, i tutaj przy zejściu jak są schodki śmigało dwóch kolesi, byłem popatrzyć tutaj od barierek, to skakały jakieś maluchy, nawet powiem że dość łądnie żerowały rybki i spokojnego żeru, jak i drapieżnik gonił te mniejsze, Większe ryby te są, przy krzaczkach się czają, więc podejrzewam że ten brzeg jest wyłączony z połowu :) // A jak to jest z łowieniem na tym stawiku normalnie na karte niepełną nizinną, czy kwestia że jak nikt z plazy nie zgoni to łowią ;P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.