Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie z plaży w zatoce gdańskiej, puckiej??


papke3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się czy ktoś próbował łowić w takich miejscowościach jak Rewa, Rzucewo i okolice. Czy jest sens próbować?? Jeśli tak to na jaką rybę można liczyć??

Druga sprawa taka czy o tej porze roku z plaży coś złowię (w zatoce lub na otwartym morzu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

papke3, niestety Pomorze środkowe jest słabo reprezentowane na naszym forum też chętnie dowiedziałbym się czegoś o naszym rodzimym wędkarstwie plażowym, czy też o Zatoce Gdańskiej, Zalewie Wiślanym...

Zabawa z flądrą w portach jest nudna, szczególnie że biorą głownie te wielkości zegarka, ale nie ściennego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio o połowie troci w waszych okolicach - Rozewie, Orzechowo, Dębina łowisko przy klifie Orłowskim. Nie wiem dokładnie gdzie to jest ale na pewno bliżej tam od ws niż ode mnie :wink:

Od kilku lat są wpuszczane spore ilości pstrągów tęczowych do Zatoki Puckiej i rozchodzą się po Zatoce Gdańskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozdrawiam Wilków Morskich.Wybieram się na wakacje do znajomych w Gdańsku.Czy mam jakieś szanse połowić na plaży w okolicy gdańskiej dzielnicy Stogi? Proszę o wszelkie informacje ( łowiłem już z kutra ale plaża to dla mnie magia :shock::shock::shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki cygi73 za zaproszenie- wędkarstwa morskiego dopiero się uczę, zacząłem od kutrów w Łebie(całkiem nieżle mi idze...),w tym roku chciałbym spróbować surfcastingu ,ale twoje zaproszenie jest intrygujące więc porozmawiwam z kumplami przekupię jakoś swoją rozklapiochę i kto wie może spróbujemy bellonkę w maju :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam. Pod koniec lipca jadę do Władysławowa z rodzinką na urlop.
Wędki oczywiście zabieram :-)
Wytypowałem dwie miejscówki do wędkowania.
Pierwsza to port. Trochę poczytałem, trochę filmików obejrzałem i spróbuję flądrę złowić.
Druga miejscówka to Zatoka Pucka w Pucku, parking przy trasie na Władysławowo tzw. "Kaczy Winkiel". W tym temacie też w necie trochę poszperałem i wyczytałem że w nocy można tam ładnych karasi połowić, karpia, węgorza... Wyobraźnia już mi pracuje :-)

Ale z drugiej strony znalazłem artykuły, które sugerują,że Zatoka Pucka to pustynia pod względem wędkarskim i że solanka zdziesiątkowała tam pogłowie ryb...

http://magazynkaszuby.pl/2018/01/zatoka-pucka-dlaczego-wymieraja-ryby/

Ktoś się może podzielić wiedzą na temat tej miejscówki (Kaczy Winkiel)? Czasu na wędkowanie będę miał niewiele ( wiadomo rodzina), więc wszelkie wskazówki ułatwiły by mi podejście do tematu. Z góry dziękuję za informacje i porady :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port wiadomo. Zabierz feedery. W tym roku miałem delikatne brania fląder. Zestawy z blyskotkami i krewetka na haki. 

W drugiej miejscówce nie lowiłem, ale widziałem wędkarzy. Wygląda jak jezioro. Płaski brzeg, trzciny. Feedery i klasyczne gruntówki powinny być ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczy Winkiel możesz sobie darować .

O porcie pisał tomek ja dodam kilka sprawdzonych miejsc

- Plaża wschodnia za elektrociepłownią wejście nr 2

- Plaża zachodnia od strony falochronu na wprost wejścia

- Zatoka przy Rozewiu wejście nr 16

- Ostrowo , Karwia i Karwieńskie Błota

To tak na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1

Feedery już spakowane. Zestawy z błyskotkami  zamówione na allegro, lada dzień dotrą :-) Co u Ciebie? Nadal w okolicach Darłówka wypoczywasz z rodzinką?

piotr chorzów

Czemu "Kaczy Winkiel" odradzasz? Pozostałe miejscówki wytypowane przez Ciebie nie wchodzą w grę - nie dysponuję sprzętem surfcastingowym. Ale dzięki za wskazówki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczy Winkler odradzam bo nawet miejscowi przestają tam łowic , chodzi o zasolenie spowodowane solanka z odwiertów.  Z tym sprzętem do surfa nieprzesadzaj jak zaczynałem 12 lat temu wystarczyły zwykłe teleskopy 3,6m a jeszcze lepsze były pickery . Oczywiście wybieralem się na plażę wyłącznie przy małej fali takiej do 50cm. Spokojnie polowisz zwykłym sprzętem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 12:50, FullWengjel napisał:

Robcio równiez pod koniec lipca wyląduję z rodzinka i sprzetem wedkarskim we Władku. Moze na siebie wpadniemy :) i wymienimy obserwacjami. Dla mnie to bedzie pierwsze morze z kijami.  

Nie ma sprawy. Zajrzyj na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.