Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nęcenie przy feederku.


Hubert_str

Czy donęcasz podczas łowienia feederem/pickerem ?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy donęcasz podczas łowienia feederem/pickerem ?

    • - Nie nie donęcam.
      18
    • - Tak donęcam kulami.
      17
    • - Tak donęcam procą.
      5
    • - Tak donęcam procą jeśli łowię daleko, a jeśli w zasięgu rzutu ręką to donęcam kulami.
      7
    • - W rzece donęcam a w jeziorze nie.
      2
    • - W rzece nie donęcam a w jeziorze tak.
      7


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość jarek 307h

ja tak daje z 2 rzuty ziarnem 3 rzuty sypką z rakiety i potem to co do koszyka i cała filozofia i potem już nie donęcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie donęcam, co najwyżej tak na dzień dobry, rozruchowo , na pierwsze rzuty zakładam 3 x większy koszyczek bez obciążenia to w pełni sezonu, natomiast bardzo późną jesienią , wczesną wiosną, (gdy brania są chimeryczne) daje rybą małe ilości zanęty tylko tyle co w koszyczku, za to zanętę bardziej wyszukaną z wyższej półki z odpowiednią ilością robaczków. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulami czy procą?
Ja nie bardzo rozumiem tak postawione pytanie ,czy kulami czy procą?,a zapytam autora jak procą to zanęta luźną :shock: ,wiadomo że procą strzela się zanętę ubitą w kule .

Osobiście stosuje jeszcze inną taktykę ,nie wymienioną w ankiecie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulami czy procą?
Ja nie bardzo rozumiem tak postawione pytanie ,czy kulami czy procą?,a zapytam autora jak procą to zanęta luźną :shock: ,wiadomo że procą strzela się zanętę ubitą w kule .

Osobiście stosuje jeszcze inną taktykę ,nie wymienioną w ankiecie :cool:

uchyl rąbka tajemnicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, właśnie sobie, że tak się wyrażę, dłubię w PECIE.

Od coca-coli. Trzeba mocnego kijka do tego sposobu.

Jakiegoś surfcasta.

Widziałem kiedyś u karpiarzy jak nęcili...... Domestosem.

Ściślej mówiąc na skos przyciętą butlą po tym jakże szlachetnym płynie, nałożoną na sztycę podobną do tej od podbieraka.

I taką łychą rzucali na pokaźne odległości kulami zanętowymi z ziarnem, czy też peletem. Kule dość mocno sklejone. I co ważne, duże. Taka solidna, męska garść.

Ze zwykłego lenistwa nie chce mi się pakować dziesięć koszyków bez przyponu i tak wstępnie zanęcać łowisko.

Do Twojej metody maniek, potrzeba dodatkowego kija ze sobą.

Też mi się nie chce nosić:)

Dlatego spróbuję pokombinować z tą łychą po "kibloszuwaksie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego spróbuję pokombinować z tą łychą po "kibloszuwaksie
To cię zmartwię za miękka ,próbowałem i ja ,musi być twarda jak oryginalna ,choć oryginalne dużo nie kosztują. Do nęcenia łychą musisz ziarna kleić ,a zanęta też kosztuje ,ponton hym dmuchaj spuszczaj ,susz go ,NIE , :cry: Modele sterowane ,dobre ale drogie i wielkie w transporcie ,więc wolę się bawić w Rakiety . :wink::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Ty mnie nie zmartwiaj:)

W zaprzyjaźnionej cukierni, na zapleczu widziałem taką aluminiową łychę.

Nie wspomnę już o różnej maści atraktorach smakowo-zapachowych, jak to w cukierni w dziale deserownia-torty. Karmele, orzechy, czekolady, pierniki, melasy....

Tak sobie myślę, że kij, sztyca, jak by nie zwał, to musi być lekko elastyczna a nie styl od łopaty, tak, by pracował przy rzucie.

Idea jest taka, przytroczyć solidną łychę do sztywnego, aczkolwiek sprężystego ramienia o dł. ca 15ocm, co by można było machnąć ciężką kulą na odległość powiedzmy 60-80m.

Mała maszynka oblężnicza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaprzyjaźnionej cukierni,
To trzymaj się tej cukierni ,bo się opłaca :mrgreen: łycha alu jest najlepsza ,bo plastik pęka :wink: a reszta rozumowania jak najbardziej w dobrym kierunku ,aby tylko sił w ramieniu nie zabrakło to będzie ok.

A tak po zatym wracamy do tematu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.