Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Konger World Champions


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Łowię nią od 2 miesięcy. Kupiłem ją jako kij na szczupaka. Piękna szczytowa akcja, w trakcie holu przechodzi w parabolę. Nie gubi ryb przy plecionce. Dotychczas sprawdzona na kilku szczupaczkach, okoniach i jednym boleniu :grin: . Inne atuty to dobrej jakości przelotki, wygodny dla ręki dolnik i nowoczesny, piękny na oka design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam:) bylbym bardzo wdzieczny za jakakolwiek podpowiedz:>moze ktos mial je w reku i potrafi cos o nich powiedziec.kij ma byc na srednie i wieksze szczupaki....zastanawiam sie nad 2.70cm, do 30-35g max czy to dobry wybor:>??moze jakies inne modele z tych firm...??lowie zazwyczaj na Odrze w okolicach Wroclawia na duze wobki i obrotowki, czasami jakis ripper. nie interesuje mnie jaxon, dragon, i mikado z gory DZIEKUJE pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie roku używam Kongera World Champions IRI 10-30g 2,75m. Łowię nim tylko jak wybieram się z myślą o szczupakach. Ładnie pracuje ze średnimi 7-10cm woblerami i dużymi obrotówkami 3-4. Przy gumach na główkach 8-10g ładnie wyczywa się najmniejsze niuanse prowadzenia. Nie wiem jak z dużymi szczupakami ale na średnie sztuki jest w sam raz do większych przynęt. U mnie pracuje z plecionką 0,12mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 months later...

śledzik1977, z tej serii World Champion, mam Tango 2.7m, wg mnie świetna brzegowa okoniówka.

Ze zdjęć w necie domyślam się, że Mikros, to takie krótsze Tango.

Rozglądam się też za takim kijkiem z przeznaczeniem do łowienia z łodzi i do brodzenia.

Szukałem Mikrosa po sklepach, ale nie znalazłem niestety.

Konger robi też ciekawy kij, Equs Rapier 225cm. Bardzo lekki, w opcji 200cm waży raptem 70g.

Też go w sklepach nie znalazłem.

Co do kołowrotka, to do Tango 2.7m używałem Okumy Zeon 20 i Spro Blue Arc 720.

Z Okumą mocniej "leciał na pysk". Spróbuję go wiosną z Shimano Technium 1000.

Jako alternatywę rozważam budowę takiej okoniówki w pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

ja równiez mam Tango (270) Kongera - co prawda nie uważam że jest zbyt dlugi na łódź (bo często łowię nim z łodzi mimo ze ma kijki 240 i 210) i co najważniesze nie miałem nigdy lepszego kija jezeli chodzi o rzuty lekkimi przynętami (choć miałem kijki o wiele droższe) ale mam też inny kijek który (o dziwo !) zgodnie z nazwą idealnie nadaje sie na okonie - Mikado Competition Perch Spin - to zadziwiajace połaczenie dość szybkiej akcji z parabolicznym charakterem ugięcia - największa zaleta - rzeczywiście okonie wogóle się nie spinają - natomiast walka z jakimkolwiek zaczepem staje sie trudna, oczywiście tylko lekkie przynety wchodzą w grę...

Jakoś niezbyt często go zabieram ze soba a to dlatego że przedkladam komfort i precyzję rzutów - bo nawet w Szwecji wiecej się rzuca niż holuje ryb...

Dziwi mnie dlaczego chcecie urzywać malutkich kołowrotków - to bardzo pogarsza komfort łowienia choćby najlżejszą wedką (no nie mówię o podlodówce...)

Pozdrawiam

Marek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, temat dotyczy wędek spinningowych KONGER z serii WORLD CHAMPION ZANDER

Wszyscy którzy ich używali powinni opisać:

- swoje spostrzeżenia związane z użytkowaniem danego modelu wędziska,

- przedstawić rodzaj stosowanych przynęt ,

- metodę połowu,

- rodzaj najczęściej łowionych ryb,

i najważniejsze

- zaprezentować największa rybę złowioną tym kijem

Sam na pewno zdam relację, kiedy tylko dostane swojego wymarzonego "kongera world champion zander 255cm 7-28g"

zapraszam do dyskusji na forum

Calvin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam ostatnio kupiłem wędkę Konger World Champion Salmon cw. 15-50g,prze sklep internetowy "Robal".Po obejrzeniu jej pierwszy raz dostrzegłem w pierwszej części spina sporą Bańkę farby ,wypuklenie,defekt przy malowaniu ,ale myślę ,że nie jest to szkodliwe dla wędki.Ale ostatnio gdy myłem wędkę po użyciu ,zobaczyłem,że 2 pierwsze przelotki od szczytówki są krzywo ustawione i dość znacznie pochylone w skos,to samo jest z czwartą przelotką tylko w drugą stronę...Czy to ma wpływ na pracę spiningu? Nie wiem czy nie odesłać wędki by wymienili na sprawny z prostymi przelotkami,tak chyba nie powinno być ?Możecie mi coś doradzić.Może ma ,a na pewno ma ktoś tą wędkę,czy też macie krzywe przelotki?Dałem za ten kijek 337 zł,a tu się okazuje ,że tak jakby zwykła chińszczyzna ,niedokładnie zrobiona,jak już kupuje kijek na taką cenę,powinien być dokładnie wykonany,chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej 77, moim zdaniem takie osadzenie przelotek będzie miało wpływ na kijek. Po pierwsze może Ci spaść maksymalny zasięg rzutu ze względu na tarcia na krzywo osadzonych przelotkach, po drugie istnieje prawdopodobieństwo, ze przy obciążeniu rozkład sił działających na kijek będzie powodował np skręcenie blanku na tych przelotkach, co przy dłuższym użytkowaniu może spowodować jego uszkodzenie.

Za taką kasę reklamowałbym bez wahania. A jeśli kupowałeś przez internet spróbuj się z nimi dogadać. Może Ci wymienią kijek w ramach przysługujących 10 dni na odstąpienie od umowy. Bo prawdę mówiąc jeśli pójdzie do serwisu to możesz sobie trochę na niego poczekać, a sezon w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej 77, takie oto przygody miałem z tym kijem w p

mu prawie to samo co Twojemu. Krzywo zamontowana przelotka szczytowa i krzywo wklejona gałka na końcu rękojeści.
Wybrałem Konger World Champion Salmon 305, na sucho ok ale zobaczymy co jest wart nad wodą :wink:
Pierwsze wrażenie było na prawdę pozytywne ale jak mu się dokładniej zacząłem przyglądać......... :???::roll:

Mam co do niego pewne wątpliwości. We wszystkich sklepach opisany jest jako 20-60 g, na stronie Kongera także. Natomiast ten który mi przysłano ma podany cw jak w przypadku krótszego modelu 285 cm, 15-50 g. Teraz nasuwa mi się pytanie, czy to na pewno jest Konger??? Słyszałem już o podrabianiu różnych dziwnych rzeczy, a ta seria Kongera cieszy się uznaniem wędkarzy, więc czemu by ktoś miał nie chcieć na tym zarobić.

Jeżeli ktoś jest w posiadaniu owej wędki mam prośbę aby podał jak opisany jest jego kij, jaki jest kolor blanku i jaka jest zewnętrzna średnica blanku przy samej rękojeści (znaczy się jaki gruby jest tam blank).

Rozważam odesłanie go z powrotem do sklepu ponieważ obawiam się że to podróba Poza tym jakość wykonania raczej przeciętna od kija za prawie cztery stówy spodziewałem się czegoś lepszego :evil:

I kijek wrócił do sprzedawcy :evil: To był pierwszy i ostatni kij kupiony przez internet i chyba ostatni, którego zmajstrowały małe żółte rączki. Wolę dorzucić parę groszy i iść do pracowni.

W końcu kupiłem Dragona Millenium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I ja spotkałem się z krzywo zamontowanymi przelotkami lub krzywo wklejoną wklejką w KWC Tango,mało tego przewinęły się przez moje ręce tańsze kija ze stajni Kongera i czegoś takiego nie było,czyżby Konger przykładał mniejszą uwagę do droższych wędzisk?

Nie ma to jak stare poczciwe Championy na zielonych patykach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja spotkałem się z krzywo zamontowanymi przelotkami lub krzywo wklejoną wklejką w KWC Tango,mało tego przewinęły się przez moje ręce tańsze kija ze stajni Kongera i czegoś takiego nie było,czyżby Konger przykładał mniejszą uwagę do droższych wędzisk?

Nie ma to jak stare poczciwe Championy na zielonych patykach ;).

Zgadzam się !

ale już wtedy przelotki bywały krzywo wklejone.

Dzisiaj problem jest trochę gorszy bo wszystko zalane jest nadmiarem lakieru - który ma chyba za zadanie wzmocnić słabe omotki.... a lubi pęknąć - to oczywiście psuje bardziej humor niż prace wedki - no ale to też bardzo sie liczy.

Pozdrawiam

Marek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

wc zander swietne kije z czystym sumieniem polecam,posiadam 2 sztuki 255cm 7-28 brzeg i lodka i 230cm 5-21 lodka oba maja na rozkladzie sandacze do 2kg ten drugi wyciagnol szczupaka 85cm o masie 5kg bez zadnych problemow mysle ze metrowie tez by dal rade o sandaczach kazdych rozmiarow nie wspomne...lekkie czule wedki i swietnie leza w dloni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.