Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Tyczka Colmic 10m....czy Warto ją MIeć


misq23

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

colmic ma ogolnie rzecz biorąc dobre tyczki. Najlepszymi tyczkami na początek były by Atomic Carp i Bomb Carp. Nie są lekkie, ale są mocne, i wybaczają wiele błędów początkującego "tyczkarza". Sam posiadam Trenda. Po zakończonym sezonie nie bałbym się na niej zawiesić 30g zestawu.

Ale poczekamy az podasz model. Wtedy bedzie mozna powiedzieć coś bardziej konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciężko mi ocenić czy dobrze ja mieć ale zawszę chciałem mieć tyczkę!!!!

mówisz że warto mieć tyczkę i zgadzam się z tobą ale jak to jest mieć tyczkę..??

Barzdzo ułatwia ona życie czy nie..?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic_ to jest model :grin:

rozumie, że mówimy o Atomic Carp.

Jak to jest miec tyczkę? Samo posiadanie tyczki nie ułatwia życia. Do pełnego wykorzystania tyczki i jej zalet potrzebujesz wielu akcesoriów. Zatem nie myśl ze jak kupisz tyczkę to juz możesz iść łowić. Potrzebujesz przynajmniej kilka zestawów( koszt drabinki, spławika), rolki żeby swobodnie móc przesuwać tyczkę, oraz uchwyty do tyczki. Najlepszym rozwiązaniem, i w miarę tanim jest platforma z regulowanymi nóżkami, dzieki której ustawisz całe stanowisko na każdym podłożu. Do nóg możesz przykręcić uchwyty( tzw. rogi do tyczki, tulipan, itp). Siedzenie wygodne też nie zawadzi, bo łowienie tyczką jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie jest mały problem z platformą bo nie stać mnie na taką wyczynową.. :cry:

Ale rozglądałem się za takimi najtańszymi i chodzi mi o taki najprostrzczy podest!!!!

Tezz mógł być..????hm...!!!patrzyłem na rózne stronki dla wyczynowców i tez mieli takie zwykłe podesty :grin:

takie nie składane tylko taka blach i 4 nogi,a też można do takiego podestu dostać osprzęt bo na nogi będzie pasował!!!!chyba??z tego co widzę :???:

a nieumie znaleść takich podestów już na stronkach... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misq23, po pierwsze: opcja edycji postów nie gryzie.

co do podestu, to ja cały ten sezon łowiłem właśnie na takiej platformie(prostokąt z blachy, wzmocniony odpowiednio) i do tego 4 nóżki. Wszystkie dostępne akcesoria (większość) jest dostosowanych do średnicy nóg 25mm. Więc problemu z przypasowaniem nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To extra ale nie mam skąd takiego podestu wytrzasnąć!!!!a i za małą cenę :cry:

bo sam na wszytko zbieram... :cry:

i Bardzo trudno mi jest a chciałbym pokazać na zawodach i wogóle że tez umię wędkować na wysokim poziomie i dlatego założyłem ten profil aby zwracać się o pomoc :grin:

jak mi nikt tu niepomorze to inni ludzie mi pomogą mam TAKĄ NADZIEJĘ!!!!!

moje marzenie wycholowac dużego leszcza i dlatego też jestem chory na tyczkę ale równiż podoba mi się jaż chodz nigdy niezłapałem... :sad: ale mam nadzieję że uda mi SIĘ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tez umię wędkować na wysokim poziomie

do tego nie jest potrzebna tyczka :wink: . Na początki startów w zawodach wystarczy Ci bat i umiejętności.

Swoją drogą: to, że kupisz tyczkę, to nie oznacza, że od razu będziesz najlepszy. Do tego potrzeba wielu godzin przesiedzianych nad wodą, godzin analiz, oraz doświadczeń nad wodą(a to samo w sobie nie jest tanie... :sad: )

W górnym prawym rogu okna wiadomości masz opcję edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaję sobie z tego sprawy,że jak kupie tyczke to nie będę najlepszy!!!!!tylko chodzi mi o to ,żę mogą mi sie poleprzyć moje sukcesy!!!!!i wkońcu złapię moje ryby!!! :wink:

a na zawodach troszke wystartowałem ale teraz będę w juniorach i będzie Ciężko i chciałbym być w czołówce :grin: jako młody junior!!!!!

ale właśnie potrzebny był by mi do tego taki podest jak ty miałeś..!!!!bo na pary zawodach wylosowałem takie miejsca,że miałem nogi w wodzie :cry: i było troche siara bo wszyscy tu u mnie mają i wiesz MAX_jak mogę tak powiedzieć__chciało bym im sie teraz pokazać klasęęęęę!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stopa będziesz miał czas uczyć się łowić jeszcze. łowienie na stopa to nie jest samo dobranie spławika na tyle ciężkiego, aby nurt nie wynosił go do góry. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie nęcenie, umiejętność zatrzymania ryby w łowisku, oraz wyczucie momentu w którym należy zaciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misq23, sporządzanie mieszanki to następny temat o którym można by napisać kolejną książkę. Musi mieć grube frakcje, dużo mięsa, oraz innych dodatków atrakcyjnych dla ryb.

Jak podać musisz dojść sam doświadczalnie. Może się zdarzyć, że ryby będą stały przed kulami, albo za. Mogą tez stać w kulach. Dlatego nie da się tak jasno opowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.