Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zmiany regulaminu na świętokrzyskich łowiskach w 2009 roku


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

No na przykład na Brodach w tamtym roku chyba na każdych zawodach spławikowych był znoszony wymiar na płoć i leszcza. Jeśli są to przepisy ogólnopolskie to obowiązują zawsze, jeśli ustalenia okręgu, to są zniesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy rozlewiska w górę od mostu w Stykowie w rejonie oczyszczalni to już zalew, czy jeszcze rzeka?

Bo jeśli rzeka, to będzie można tam używać zanęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na zebraniu mojego koła w Brodach, był tam także wiceprezes okręgu kieleckiego i dowiedziałem się ciekawych informacji.

Po pierwsze podobno można używać jako zanęty robaków, nie tylko w postaci luźnej, ale także wymieszanych z ziemią, gliną, itp.

Po drugie nie jest powiedziane, że zalew Brody rozpoczyna się od mostu stykowskiego, część osób twierdziła, że cofka ciągnie się aż do mostu dziurowskiego. Nikt nie potrafił tego jasno sprecyzować, w marcu mają być wystawione tablice informujące, odkąd obowiązuje zakaz nęcenia.

Po trzecie złożono wniosek, żeby rzeka Świślina od mostu Pawłów-Dąbrowa w górę była uznana za rzekę górską. Po głosowaniu w okręgu ma zapaść decyzja, jeśli się uda to obowiązywać będzie od przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podobno odbyło się głosowanie w sprawie cofnięcia zakazu spinningowania na wodach nizinnych do końca kwietnia. Niestety zakaz pozostał. :???: To mogliby chociaż wprowadzić także zakaz łowienia na żywca przez ten czas to by widać było że chcą chronić szczupaka, bo tak to wygląda jak dyskryminacja spinningistów i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W "Wędkarskim świecie" wyczytałem, że od stycznia 2010 r. czekają nas zmiany na wodach górskich okręgu kieleckiego. Nie będzie można juz na nich stosować przynęt roslinnych (całe szczęście, bo to główna przykrywka kłusoli przy wyławianiu pstrągów na robaki), a limit pstrąga potokowego i lipienia wyniesie 2 sztuki na dobę łącznie (w tym tylko 1 lipień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o zalewy Brody lub Wióry. W regulaminie jest napisane "zakaz stosowania zanęt". Teraz trzebaby się zastanowić czy gąbka nasączona melasą jest zanętą. Ale już na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o Brody.

Nigdy tam nie łowiłem a akurat jestem w rodzinnych stronach i chętnie bym się tam wybrał, tylko że nie znam zupełnie tego zbiornika a ni żadnych fajnych miejsc i żeby zwiększyc szanse na brania pomyślałem o nasaczonej gąbce.

Różnie można sobie to zinterpretować :razz:

A jak łowisz na Brodach - zero "nęcenia" np robakami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wprowadzono zakaz nęcenia, na Brodach łowię tylko na spinning. Jedynym wyjątkiem sa zawody, w których lubię uczestniczyć. Wiceprezes okręgu kieleckiego oraz prezes naszego koła, który jest członkiem zarządu okregu twierdzą,że dopuszczalne jest używanie ziemi/gliny oraz robaków. Takze na zawodach stosuje coś takiego. Poza nimi nie, bo nie wiem czy to się tyczy tylko zawodów, czy w ogóle wędkowania na tym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przeglądałem zmiany w regulaminie PZW Kielce na rok 2010.

Z nowości jest limit pstrąga potokowego i lipienia 2 sztuki łącznie (w tym 1 lipień) i podniesienie wymiaru karpia na wszystkich wodach do 35 cm.

Nie ma natomiast wpisu nt. zakazu spinningowania na wodach nizinnych od stycznia do kwietnia. W zeszłym roku było napisane "od 1 stycznia do 30 kwietnia każdego roku". Jeżeli w tym roku tego punktu w regulaminie nie ma, tzn. że obowiązuje ten z zeszłego roku, czy też wycofano zakaz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na stronie naszego okręgu napisali o zakazie nęcenia na brodach i wiórach (paranoja) a o zakazie spiningu nie ma ani słowa to wydaje mi się że zakazu nie ma. W roku poprzednim w uchwale była mowa o jednym i drugim zakazie.

Cyt. ze strony PZW Kielce

Ograniczenia na wodach PZW Okręg Kielce. (na sezon 2010)

Uchwałą nr 12 z dn: 26.10.2009 r obowiązują na wodach PZW Okręg Kielce następujące ograniczenia:

1. Zakaz wywozu zanęt i przynęt oraz wędkowanie ze środków pływających na zbiornikach do 15 ha.

2. Zakaz połowu ryb metodą trolingową na wszystkich wodach PZW.

3. Zakaz stosowania zanęt na zbiornikach w Brodach Iłżeckich i Wiórach.

4. Zakaz połowu ryb w porze nocnej /1 godz. przed wschodem i 1 godz. po zachodzie słońca/

na zalewie Szydłówek w Kielcach.

5. Całkowity zakaz połowu ryb na odcinku rzeki Czarna Staszowska /po obu stronach zapory

w dół do mostu drogowego/ przepływającej wzdłuż stawów rybnych-obręb hodowlany.

6. Na wszystkich wodach obowiązuje:

a/ Wymiar ochronny:

leszcz 25 cm.

płoć 15 cm.

karp 35 cm.

pstrąg potokowy 30 cm.

b/ Okres ochronny:

pstrąg potokowy od 1 września do 31 stycznia.

c/ limit dobowy:

pstrąg potokowy i lipień do 2 szt. łącznie /w tym nie więcej niż jeden lipień/- na wodach górskich.

leszcz 10,- szt dziennie.

7. Lokalnie w sytuacjach szczególnych za zgodą Zarządu Okręgu-obowiązują okresowe

ograniczenia: tarliska, limity dobowe i podwyższone wymiary ryb, o czym informują

tablice umieszczone na tych łowiskach.

8. Zbiorniki wodne w Ostrowcu Św.-OZMO przy ul. Kilińskiego oraz na terenie tzw. Starej Huty

udostępnione są do połowu ryb wyłącznie dla członków okręgu kieleckiego.

Uchwała obowiązuje od 1.01.2010 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie na zebraniu koła przedstawiciel okręgu stwierdził, że to iż ten zakaz pozostał to jest ich największa porażka. Mówił, że podejmowali starania, aby go znieść, ale RZGW było nieugięte. Podobno w tym roku też będą walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką też jest fakt podniesienia wymiaru ochronnego dla karpia. Przecież jak mnie pamięć nie myli to wydali kupę kasiory na odłowy kontrolne bo podobno woda jest "przekarpiona". Jaja jak berety... A co do nęcenia to jakie sankcje grożą za nieprzestrzeganie zakazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką też jest fakt podniesienia wymiaru ochronnego dla karpia.

dla mnie tez to jest śmieszne niby za dużo go a tu wymiar podniesiony. Tak z ciekawości to kto decyduje o zarybieniach na dany zbiornik? Dla mnie chore jest np że "dbają" o zbiornik i nie wpuszczają na mostki leszcza. A karp to niby nie niszczy zbiornika? Niech nie zarybiają tym leszczem ale czemu nie wpuszczą np więcej lina karasia złocistego czy troche wiecej drapieżnika? Drobiu typu płotka jest na mostkach naprawdę dużo więc na pewno jakby było więcej drapieżników nie zepsuło by to populacji innych gatunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydali kupę kasy na odławianie karpi, a na Brodach złowili 1 sztukę, na Wiórach żadnej. :lol: Ja to się ciesze, że już nie ma zakazu spinningowania na wodach nizinnych od stycznia do kwietnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.