Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska koło Warszawy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Drodzy koledzy :!: Czy znane wam są może jakieś miejsca (łowiska naturalne), gdzie można złapać jakąś rybkę, niezbyt daleko od Warszawy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Anonymous

W którym miejscu najlepiej się w niej łowi :?: W której części Warszawy się znajduje:?: Posiadam własny środek transportu więc mogę również wybrać się na rybki gdzieś dalej, w okolice Warszawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

glinianki w Zielonce

Bug w Wyszkowie (50 km.)

Forty na Woli

jeziorko Czerniakowskie

jeziorko Kamionkowskie (bardzo rybna w duże sztuki i baaaaaardzo trudna :( )

cała rzeka - tez nazwy nie pamietam :lol:

Zalew Zegrzyński

Kanałek Żerański

i trochę łowisk specjalnych

więcej grzechów nie pamiętam, ale w tych miejscach warto się zasadzić i kijka zamoczyć - z tym że umiejętności też potrzebne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka łowisk na wschód od Warszawy i w sumie sa dwa problemy: jest ich niewiele i jest na nich b. dużo wędkarzy ( a teraz dodatkowo plażowiczów i osób kąpiących się...). Moge polecić:

1. Wisła (najbardziej odpowiada mi część przed Warszawą - czystsza woda np. okolice mostu drogowego w Górze Kalwarii)

2. Jezioro Rokola w Otwocku Wielkim (piękne ryby ale b. trudne łowisko ze względu na duza presję wędkarską i niewielką ilość stanowisk)

3. Jezioro Łacha Nowowiejska w Józefowie (troche zaniedbane łowisko, ale od tego roku zostalo wydzierżawione od właścicieli przez pzw i powinno sie tam zacząć coś dziać.. Tymniemniej jest tam jeszcze sporo ryby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
:lol: Łowiska w najbliższej okolicy Warszawy to przede wszystkim Wisła i jej starorzecza, zarówno te połączone z rzeką jak i na stałe odcięte od niej. Czy ktoś łowił w jeziorku dziekanowskim lub kełpińskim? Jestem ciekaw waszych opinii o tych wodach. Rozpoczyna się nowy sezon, a tym samym zaczołem rozglądać się za nowymi łowiskami . Może ktoś mi pomoże obrać odpowiedni kurs. :cry: w okolicach Łomnej podobno jest jeszcze jedno jeziorko ale niewiem nawet czy tam wolno wędkować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam wszystkich haczykerów.

Chcialbym poruszyć temat łowisk blisko Warszawy ale od strony Pruszkowa.

Chciałbym się dowiedzieć gdzie łowicie(glinki, żwirownie, rzeczki)

Czy łowił ktoś na rzece Pisi(w jakim rejonie) i jak z rybkami w tej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Sprostowanie do stawów w Małej Wsi. Niestety PZW z tym nie ma nic wspólnego. Należą do miejscowego koła przy dawnej cukrowni i obcym zbyt chetnie nie udostępniają. A z ta dużą rybą to niezbyt. Oczywiście trafi się ale nie ma co wyolbrzymiać. Rok temu na zawodach Tygodnika płockiego największa rybka to leszcz ok 1 kg a reszta płotki takie po 10-15 cm i to na 80 zawodników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kilka łowisk w postaci starożeczy tej rzeki co to płynie przez warszawke a nikt nie pamięta nazwy. Położone są na północ w gminie Łomianki. Chodzi mi tu o jeziorka Kiełpińskie, Dziekanowskie i jeziorko w Pieńkowie. Wiem że j. Dziekanowskie to jezioro tzw chłopskie, należące do wszystkich co mają tam kawałek ziemi, a jak coś należy do wszystkich to znaczy że jest niczyje i można tam spokojnie pomoczyć kija bez żadnych zezwoleń. Niestety woda jest najbrudniejsza z tych trzech. j.Kiełpińskie to rezerwat ale podlega PZW i można łowić. Co do Pieńkowa to niewiem kto tym zarządza ale jest naj mniej rybne z podanych tu jezior.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze dwa jeziorka w Kazuniu, Górne i Dolne, mają dzierżawce. Na tym większym morzna łowić bez pozwoleń ale jest mniej rybne niż mniejsze które zarybiają i karzą płacić za wędkowanie. Obydwa mało dostępne z brzegu, najlepsza łódka którą można wypożyczyć na miejscu. Jak ktoś chętny to dzierżawcy trzeba szukać w starym PGeRze za kościołem.

ps. Na Kiełpinie coś w zeszłym tygodniu zerwało mi żyłke 0,22. Łowiłem na żywca i tuż po zacięciu jak nie strzeliła... ( zapomniałem wyregulować hamulec ).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam wszystkich . mam parę pytań odnośnie łowienia w warszawie , przedewszystkim gdzie warto wybrać się na ryby ?? które miejscówki na wiśle są warte odwiedzenia . . . co sądzicie o jeziorku czerniakowskim ? ktoś łowił tam ostatnio ?? no i pytanie najważniejsze jak kupić zezwolenie na wędkowanie na wisłe i na jaziorko czerniakowskie . . . połamania kija :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedno nie jestem członkiem pzw chociaż łowie już kilkanaście lat , do tej pory były to głównie mazury (jeziora dreństwo, rajgrodzkie , białe, necko , sajno ) :mrgreen: więc pytanie odnosi się do tego jak w zezwolenia na wędkowanie zaopatruje się osoba z poza pzw :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej i najprościej będzie wyrobić kartę wędkarska, a w okolicy warszawy to polecam glinianki w zielonce. Nie zrzeszeni płaca znaczniej więcej... ale zrobisz jak uważasz. Na ul.twardej 42 w Warszawie dowiesz się więcej bo tam siedziba PZW i możesz wykupić licencje. Ta ulica znajduje się w pobliżu ronda ONZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jesli chodzi o jeziorko czerniakowskie to sa tam Ładne sazany . Prezes tutejszego kolka wyjal karpia 12 kg sazana i kilka po 6-8kg. Chodz bez necenia nic tam sie nie zlowi chyba ze kilka malych wzdreg. Jest tez tam troche szczupakow i okoni . I ponoc tam plywa sum 30 kg O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.