Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska koło Warszawy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daleko Warszawy znajduje się bardzo fajne łowisko w Halinowie, są tam karasie,liny,karpie,jesiotry ,sumy europejskie,leszcze i wiele mniejszych zagodzinę płaci się 3 zł na miejscu jest bar z toaletom za każdą rybę trzeba płacić np kilogram karpia kosztuje 11zł niestety ryby powyżej 3,5 kg trzeba wypuszczać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, chciałbym abyście przedstawili mi wszystkie jeziora w okolicy wawy. W takich w których zaglądają jeszcze ryby :lol: zyby sobie moc normalnie i bez wysilku po wedkowac. Zapytalem sie oto poniewaz jestem mlodym wedkarzem i chcialbym sie jakos podszkolic w holu wiekszyk ryb no i ich zwabianiu. Błagam pomózcie jak narazie łowiłem w Wilanowie na Powsinkowskim i Wilanowskim ryba ktora moge sie pochwalic to okoń 30 cm no i tyle.(A może wiecie jak łowić na tych jeziorkach w Wilanowie i jaka tam jest dokladnie ryba bo nie wiem jak i gdzie tam łowic.) Szczegolnie obchodzi mnie szczupak, karp. Pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc tez jestem mlodym wedkarzem :P I łowie w jeziorko czerniakowskim jak narazie na 10 razy złowilem 3 szczupaki i 9 okoni . Szczupak najwiekszy mil 66.5 cm a okoń najwiekszy 15 cm łowie najcesciej z brzegu lecz szczupak 66.5cm został złapany z łodzi. 1 minus jeziorka to glony ktorych jest od cholery . Niestety .. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o łowiska specjalne to wybieram Grzegorzewice poniewaz jest tam duzo ryb chodzi glownie o karpia 4-5 kg zdazaja sie tez sztuki ponad 8 kg . Sa tam rowniez sumy,Szczupaki,jazie,Okonie,Karasie,amury i liny. Warto jest tam pojechac poniewaz jest tam pieknie :) . Wejsciowka kosztuje 10 zl na caly dzien . Oczywiscie trzeba placic za rybe ktora sie bierze do domu . Ponadto mozna tam zjesc pyszny obiadek. Nie polecam jezdzic w niedziele bo jest ludzi od cholery >.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ryb spokojnego zeru sa Liny,Wzdregi,ukleja,płoć,karpie(zeby zlapac trzeba dlugo necic),krapie,leszcze. Chodz rybek spokojnego zeru najlepiej nastawic sie na wzdregi i płocie . Ale mimo wszystko ja tam tylko raz lowilem na splawik . Jak podejdzie ławica wzdreg to jest zabawa ale trzeba necic niestety :). Wczoraj bylem nad jeziorkiem no i sie z lodzi trafil szczupaczek 30 cm . Słyszalem ze jacys ludzie zlapali niedawno szczupaka 97 cm O.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Zrobiłem dzisiaj mały rekonesans na kanałku żerańskim ... od tak ... bez wędek .... turystycznie po prostu ... Kanał jest już rozmarznięty napewno na odcinku od giełdy samochodowej na żeraniu ... Wędkarzy dość sporo ... Z tego co rozmawiałem to bez większych efektów ... Tak czy tak to jak znowu nie przymrozi to w sobote jadę !!! POSTANOWIONE !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
glinianki w Zielonce

Bug w Wyszkowie (50 km.)

Forty na Woli

jeziorko Czerniakowskie

jeziorko Kamionkowskie (bardzo rybna w duże sztuki i baaaaaardzo trudna :( )

cała rzeka - tez nazwy nie pamietam :lol:

Zalew Zegrzyński

Kanałek Żerański

i trochę łowisk specjalnych

więcej grzechów nie pamiętam, ale w tych miejscach warto się zasadzić i kijka zamoczyć - z tym że umiejętności też potrzebne... :roll:

Bug- OK

Forty- OK-

j.Czerniakowskie- SYFFFFFFFFFFFFFFFF

rzeka- OK + tylko trzeba wiedzieć gdzie

Zalew- OK tak samo

Kanał- OK ++ szczególnie 1 port, 2 port i odcinek między mostami i rembelszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinianki w Zielonce

Bug w Wyszkowie (50 km.)

Forty na Woli

jeziorko Czerniakowskie

jeziorko Kamionkowskie (bardzo rybna w duże sztuki i baaaaaardzo trudna :( )

cała rzeka - tez nazwy nie pamietam :lol:

Zalew Zegrzyński

Kanałek Żerański

i trochę łowisk specjalnych

więcej grzechów nie pamiętam, ale w tych miejscach warto się zasadzić i kijka zamoczyć - z tym że umiejętności też potrzebne... :roll:

Bug- OK

Forty- OK-

j.Czerniakowskie- SYFFFFFFFFFFFFFFFF

rzeka- OK + tylko trzeba wiedzieć gdzie

Zalew- OK tak samo

Kanał- OK ++ szczególnie 1 port, 2 port i odcinek między mostami i rembelszczyzna

Jeziorko to wcale nie syf ... wzialem kilka szczupakow z jeziorka i nic mi nie jest . W jeziorku plwywaja bardzo duze ryby kilka ludzi z mojego kolka staly bywalcy widzieli jak facet zlapalem szczuplego 120 cm ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że niema ryb dużych ale to jeziorko co roku jest zakażone...

Po drugie sam tam łapałem ładne sandacze pod mostem...

Po trzecie co do szczupłego to wrzuć fotkę będzie ciekawiej.

Po czwarte widziałem tam węgorza 105cm ze 4 lata temu więc ryby są, ale jest to trudne łowisko i nie każdy ma okazje się co do tego przekonać. Ja osobiście zrezygnowałem, wolę siekierki albo wilanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko rozumiem wiesz ale moj wujek i ja pływamy tam kazdego roku ;] . Na pewno tam nie ma cholery o ktorej tak trabione bo w tamtym roku bylo kapielisko otwarte.Syf jest przez ludzi ktorzy tam sie kąpią moze nie długo ktos cos z tym zrobi.Minusy to duza liczba ludzi i glonow.

Zlapal szczuplego nie ja .. zle napisalem a juz sie nie da edytowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak na kanale żerańskim??

Słyszałem dzisiaj, że ładne jazie i leszcze biorą w odcinku portowym, ale ile w tym prawdy - nie wiem.

Dziś rano jadąc nad Wisłę - na odcinku portowym na kanale to widziałem jeszcze " zawodników " na lodzie ... ( samobójcy ) hehe !!! ... Wczoraj byłem na kanale żerańskim na wysokości Aleksandrowa to ogólnie kiszka ... Brały okonki takie po 8-10 cm. i ukleje ... Na Wiśle też bez rewelacji chociaż wiem że są tacy co podobno łowią ... Niestety ja do tego grona narazie jeszcze nie należę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne info że ładny leszcz i średnia płoć się ruszyła na 2 porcie.

I przy zakręcie koło kolejowego na feeder leszcz 1.6kg + krąpie i małe płocie.

Ogólnie warto chyba się wybrać.

Info bodajże z soboty lub niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne info że ładny leszcz i średnia płoć się ruszyła na 2 porcie.
"Ruszyła" to trochę na wyrost a z leszczem to bujda. Nie płoć a płotka. Jeżeli z tym leszczem prawda (np. Ty go złowiłeś albo na twoich oczach) to może to być ciekawsze miejsce.
Ogólnie warto chyba się wybrać.
Zawsze warto się wybrać :) Teraz nie dość że zrobiło się cieplej to rzeczywiście z rybą jest lepiej niż było w ostatnich tygodniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Co do Łachy to gadasz troszeczkę bzdury kolego nocry bo ryba jest tam i to całkiem spora, kto ma pojęcie o wędkowaniu spokojnie sobie złapie jakiś większy egzemplarz, co innego że podobnie jak na Rokoli ryba jest bardzo chimeryczna, dodatkowo nie zapominajmy że Łachę PZW wzięło pod swoją opiekę dość niedawno - tak że spokojnie dajmy naturze trochę czasu.

Odnośnie Rokoli to tak jak napisałem ryba jest duża tylko niestety trzeba ją wypracować - rzadko kiedy sprawdza się sposób "wrzuć zanętę, poczekaj, wyjmij" - tu trzeba trochę popracować żeby były efekty. Odnośnie tego co pływa w Rokoli to mamy do wyboru do koloru - są duże Karpie i Szczupaki, Liny, Płocie, Krąpie, Leszcze, Sumy, trafia się Boleń a mój kolega złapał nawet Klenia. Jedyna ryba z którą się nie spotkałem lub nie słyszałem żeby ktoś złowił to Sandacz (choć podobno są). Co do samego jeziora to średnia głębokość łowienia to około 4m (największa głębina ma około 11m)(wiadomo trafiają się miejsca głębsze jak i płycizny). Co do presji wędkarskiej to rzeczywiście jest spora ale od strony Glinek i Ostrówca stanowisk jest bardzo dużo (niekiedy trzeba tylko wjechać polną dróżką od głównej drogi szutrowej - większość osobówek spokojnie sobie z nimi radzi. Większa część północno-wschodnia jest niedostępna dla wędkarzy ponieważ jest tam ośrodek słynący z tego że przyjeżdżał tam na ryby Lech Wałęsa. Jeśli chodzi o stronę zachodnią to możliwość podjechania samochodem pod samo jezioro jest dopiero od Kępy Nadbrzeskiej do Otwocka Wielkiego. Wcześniej od wsi Glinki istnieje tylko możliwość podejścia od głównej drogi (jakieś max 500m) na piechotę przez pole, a i wygodnych stanowisk nie jest tam za wiele, dlatego tę część polecam bardziej spinningistom.

Dodatkowo co do jezior w okolicy mamy jeszcze jezioro Moczydło koło Karczewa, jezioro Czerskie pod zamkiem w Czersku, jezioro Piwonińskie oraz jezioro Dziecinowskie (tylko tu nie jestem pewien czy nie trzeba mieć pozwolenia - jak będziecie chcieli powędkować to sprawdzicie) - niestety na temat tych jezior się nie wypowiem ponieważ rzadko na nich wędkuję, za to na "rokokoko" bywam dość często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Gość czarnodusznik

Żwirownia, powyrobisko w Puchałach za Raszynem(karp powyżej 10 kg i amur do 10 kg spokojnie).

Mirków stawy ponad stu letnie koło kościoła w strone Konstancina-Jeziorna za Puławską jedzie się prosto Warszwską i mija szkółke piłkarską Koseckiego. Karpie powyżej 10 kg i sumy powyżej 20 kg, amura mało ale w przedziale 8-12 kg najeczęściej.

Kanał Żerański na wysokości eks giełdy samochodowej od strony biura, karpie i amury powyżej 20 kg(kiedyś dziś pewnie maluszki same). Sumidła rekordowe jak na Dębe ale mniejsze myśle że rekord to chyba tam był 60 kg kiedyś.

Zalew Zegrzyński w strone Legionowa, nie moge napisać gdzie bo znajomy karpiarz złapał tam pare lat temu karpia 17,5 kg!

Zielonka faktycznie stawy ładne i obfitujące w duża rybe wiem od znajomych którzy tam mieszkają.

Jeziorko Kamionkowskie jak wspominała koleżanka po kiju ciężkie i kiedyś spore karpie pływały dziś jednak to maluszki do maksymalnie paru kilogramów i to dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Przeglądając ostatnio - bardzo intensywnie z resztą - forum haczyk.pl widzę bardzo stare wpisy i chciałbym zaczerpnąć świeżych ogólnych informacji odnośnie łowisk w okolicy Warszawy.

Przede wszystkim czy na poniższe łowiska wciąż warto się wybrać, czy na któryś z nich nie wolno łowić i czy może ktoś je wydzierżawił w międzyczasie?

Gołków - stawy z obu stron ulicy Ceramicznej

Głosków - stawy stojące wzdłuż rzeki Struga, stawy przy ulicy Lecha Abramowicza

Konstancin-Jeziorna - wszystkie jeziorka i stawy w tej okolicy

Puchały - Staw Puchalski, żwirownia (żwirownia podobno na tą chwilę jest komercyjna, to prawda?)

Pruszków - stawy nad rzeczką Utrata, Stawy Henelowskie

Głuchów/Lesznowola/Kruszew - wszystkie akweny w tym rejonie

jeziora: Powsinkowskie, Wilanowskie, Czerniakowskie

chciałbym też nadmienić, że dotychczas łowiłem na muchę i spinning, ledwo co ubrałem się w sprzęt gruntowy (jeszcze nie zamoczony) stąd też moje zainteresowanie w.w. oraz innymi akwenami ogólnodostępnymi, z chęcią odwiedzę każdy z nich oraz wiele innych, ale chciałbym uniknąć sytuacji gdzie syf oraz brak jakiegokolwiek brania wystudzi mój zapał.

Dlaczego właśnie te łowiska? Mam najbliżej, a że jestem początkującym w łowieniu z gruntu, nie chciałbym zrobić 100km i nie mieć brania ;)

Niemniej jednak jeśli są pewne łowiska (nie mam na myśli łowisk komercyjnych) to z chęcią się wybiorę dalej aby w ogóle nabyć praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.