Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędkowanie w USA


ErJot

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ wiem że jest spora grupa wędkarzy zamieszkujących w USA postanowiłem założyć temat poświęcony wędkowaniu właśnie tutaj.Osobiście wędkuję na wschodnim wybrzeżu,stany New York,New Jersey,Connecticut i Pennsylvania.Najbardziej odpowiada mi wędkarstwo gruntowe i odległościowe na spławik,zarówno na jeziorach jak i w rzekach.

Amerykańscy wędkarze to przedewszystkim spinningowcy polujący na drapieżniki,w większości przypadków z łodzi.Na wodach na których ja wędkuję sporadycznie spotykam ludzi łowiących z brzegu,a jeśli już to są to przeważnie nasi rodacy lub inni europejczycy.

Wody są doskonale zarybione i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się wracać do domu "o kiju".

Wiąże sie z tym troszeczkę inna technika łowienia np.karpiowe zasiadki bardzo rzadko wymagają długotrwałego nęcenia,karpii jest mnóstwo zarówno w jeziorach jak i rzekach i prawie nikt ich nie łowi,w związku z czym wystarczy krótkie miejscowe nęcenie i często już po godzinie zaczynają się brania.Podobnie jest z węgorzem,dosłownie nikt na nie nie poluje.

Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego łowiska i przedewszystkim dobrego dostępu do wody (większość brzegów jezior poza parkami jest prywatna, w niektórych gminach jest zakaz parkowania po zmroku nad wodą i tym podobne atrakcje).

Z pomocą przychodzi tutaj Geogle Earth i GPS,po prostu ogląda się zdjęcia satelitarne nieznanego wcześniej akwenu i znajduje potencjalne miejscówki,zresztą koledzy w kraju robią dokładnie to samo.Oczywiście można z łodki czy pontonu ale mnie jako zatwardziałego gruntowca i spławikowca mało to kręci .

Zapraszam kolegów do wymiany doświadczeń,może uda się nam zorganizować jakąś wspólną zasiadkę w przyszłym sezonie?

Życzę wszystkim samych sukcesów w nadchodzącym roku,no i połamania (oczywiście nie na kolanie).

Pozdrawiam,

Robert,Staten Island,NY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.