Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Grabia


patbaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy łowi ktoś na rzeczce Grabi?

Słyszałem, że pstrągi lipienie, okonie można tam połowic.

Interesują mnie raczej pstrągi.

Jak jest to woda, jaki uciąg, jak dojechać w ciekawe miejsca?

Piszcie wszystko co wiecie, a w umawiani niedługo pojawi sie post o wypadzie nad ta wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 11 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie . Byłem dziś na rzece Grabii przez 2 godz. ale powiem szczerze ,że zaskoczył mnie pobyt pozytywnie, ponieważ przez ten krótki czas złapałem szczupłego chodź bez wymiaru 45cm, 2 okonki 25cm(pływają dale rybki)miejsce-okolice m.Ldzańa złapały sie na białego ripera :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

w zeszłym roku około maj-czerwiec na odcinku między Kolumna a Łaskiem połowiłem piekne płotki i jazia(około 40cm) miejsce połowu bardzo trudne do zlokalizowania dojazd wyłacznie motocyklem typu enduro(posiadam takowy :mrgreen: )połów odbył się w pieknym zamyłku o niemlaże zerowym uciągu na przystwkę.

Byłem również na grabi za Sędziejowicami przed spietrzeniem w pewnej miejscowości X połowiłem kilka pistoletów-kaczodziobów ładnego okonia i coś ładnego walecznego spiąłem na wobka 3cm,dojazd komfortowy bezproblemowy autem(tylko spin).W tym roku spróbuję z przystawką.

Przygodę z Grabią rozpoczałem w zeszłym roku w tym byłem tylko ocenić stan rzeki i napewno lkada tydzień nie omieszkam poprzystwiać spławik w nurcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam.Byłem jasno srebrnym hyundaiem z daleka mógł wyglądać jak biały. Tylko mój samochód był więc to na pewno byłem ja.Chciałem wybrać się nad Grabię, bo jeszcze tam nie byłem.Szkoda że nic nie brało, może następnym razem pojadę gdzieś za Łask na Grabię.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mieszkam nad rzeką Grabią już sporo lat i z przykrością muszę stwierdzić,że ryb z roku na rok jest coraz mniej :sad: co prawda jest trochę szczupaka ale same maleństwa po 15cm-25cm,to nie jest ta rzeka co z 10 lat temu gdzie było ryby widać w wodzie,począwszy od cierników po kiełbie,płocie,okonie,leszcze zdarzały się piękne przyłowy w postaci uciekinierów z okolicznych stawów w postaci karpia i pstrąga teraz to wszystko się zmieniło,rzeka jest bardzo płytka na moim odcinku tzn od Marzenina do Brzesk woda jest płyciutka nie ma większych dołków niż 180cm wszystko zarośnięte i często rzeka nie przekracza 2,5m szerokości jedyny plus to to że rzeczka jest czysta występują raki oraz minogi podobno jest też miętus ale nigdy nie złapałem to już nie dla mnie pogoda :oops: jak ktoś słyszał o innych rybach z tego odcinku to z przyjemnością wysłucham choć raczej nie uwierzę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

byłem dzisiaj na grabi w kolumnie i szedłem ze spinem w strone ldzania i złapałem 4 malutkie okonki i szczupaczka ok. 15 cm zeby nie było pływaja dalej :):) na tej rzece na tym odcinku jest tylko szansa na większą rybe jak cos zwieje z stawu chodowlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ładnie :wink: ,tak to jest Koza, jeszcze z 15 lat temu dosyć często je widzieliśmy razem z piskorzami na rzece Grabi,teraz to już dość dawno tego nie widziałem :cry: ,ale cieszę się bardzo,że jest nadal w Grabce.Grabia to bardzo czysta rzeka,są raki oraz minogi i jak widać jeszcze inne cuda natury :wink: .Drawa a tak z ciekawości na którym odcinku rzeki zaobserwowałeś te rybcie??tylko nie pisz dokładnie Cie prosze bo rybka jest pod ochroną i szkoda jej a wiadomo licho nie śpi,pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Jak ładnie :wink: ,tak to jest Koza, jeszcze z 15 lat temu dosyć często je widzieliśmy razem z piskorzami na rzece Grabi,teraz to już dość dawno tego nie widziałem :cry: ,ale cieszę się bardzo,że jest nadal w Grabce.Grabia to bardzo czysta rzeka,są raki oraz minogi i jak widać jeszcze inne cuda natury :wink: .Drawa a tak z ciekawości na którym odcinku rzeki zaobserwowałeś te rybcie??tylko nie pisz dokładnie Cie prosze bo rybka jest pod ochroną i szkoda jej a wiadomo licho nie śpi,pozdrowionka

Z tego co zrozumiałem Drawa się pyta czy one jeszcze w Grabi są. Ja osobiście nie wiem. Niemniej Grabia to już w większości tylko strużka dla drobnicy, więc może coś takiego tam pływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza a droga ekspresowa S 8 Sprawa tej rybki mało nie zmieniła przebiegu drogi S 8

Grabia stanowi jeden z cenniejszych elementów przyrodniczych centralnej Polski. Liczne starorzecza, małe zbiorniki wodne oraz lasy łęgowe. w licznych badaniach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Łódzkiego stwierdzono występowanie tu aż 800 gatunków zwierząt, w tym 80 odkrytych po raz pierwszy w Polsce, 2 gatunki okazały się nowymi dla nauki. Szczególnie cenne są naturalne zbiorowiska olsów i łęgów, a także gatunki reprezentujące roślinność bagienną licznych mokradeł i terenów podmokłych znajdujących się w pobliżu rzeki.

występują m.in. bóbr europejski, czerwończyk nieparek, koza, koza złotawa, kumak nizinny, minóg strumieniowy, minóg ukraiński, piskorz, skójka gruboskorupowa, trzepla zielona, wydra, zalotka większa, zatoczek łamliwy - wszystkie z zał. II dyrektywy siedliskowej

W Dolinie Grabi i przylegających do niej lasach gniazdują liczne chronione gatunki ptaków, z zał. I Dyrektywy Ptasiej m. in zimorodek oraz większość dzięciołow występujących w Polsce. Gniazduje tu co najmniej 28 gatunków ptaków wodno-błotnych, w tym: bąk, cyraneczka, cyranka, płaskonos, błotniak łąkowy (3 pary), żuraw (2 pary), wodnik, kropiatka, derkacz, śmieszka, brodziec piskliwy, rycyk i kszyk. Na strorzeczach i stawach występują także: perkozek, perkoz dwuczuby, perkoz rdzawoszyi i rybitwa czarna. choć akurat ptaki nie sąprzedmiotem ochorny w obszarze Natura 2000.

jeśłi chodzi o inwestycję ,jak pisałem wcześniej, przeicna dolinę Grabii dwukrotnie, choć jest wariant alternatywny, dużo lepeszy środowiskowo. zupełnie niezrozumiałe jest więc puszczenie drogi przez Grabię. nie chodzi o protest dla protestu, ale o ochronę przyrody i przestrzeganie prawa, w tym przyapdku nie udowodniono braku znaczącego oddziaływania na obszar Natura 2000, a zatem rdoś/gdoś nie powinny były wydać pozytywnej deczyji. jeśli chodzi o jakość raportu, napiszę tylko, że oddziaływanie na awiuafunę całej drogi zajmuje kilka ogólnikowych zdań. w tej sytuacji, trudno mówić o prawidłowej ocenie oddziaływania na środowisko.

żródło od siebie dodam ze juz na potege trwa wyrąb lasu pod droge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam kolegów po kiju był ktos w lipcu 2012 na grabi i z jakim skutkiem . byłem sie wczoraj przejść i poziom wody sporo sie podniusł może wraz z wodą przypłyneły jakies wieksze sztuki :D:D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.