Skocz do zawartości
tokarex pontony

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć od pomocnych forumowiczów czegoś na temat rzeki Widawa. Jak w niej z rybami, jakie gatunki można spotkać. Interesuje mnie zwłaszcza fragment w okolicach mostu kolejowego i mostu na drodze prowadzącej w stronę Obornik Śląskich zaraz za końcem Wrocławia. Swego czasu widywałem tam wędkarzy ale że łowię od niedawna chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej rzeczki. Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję że w moim pierwszym poście nie popełniłem żadnego wykroczenia :)

Pozdrawiam

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.W Widawie,choc niepozorna sa ryby,czasami nawet bardzo ladne.Glownymi gatunkami jakie lowilem w niej to: ploc (zdarzaja sie naprade duze),klen-co prawda chyba jako przylow,ale kilka juz wyciagnelem,Jaz-podobnie jak klenie,Wzdrega,Kielb,Leszcz,Krap,Ukleja.

Te ryby ktore wymienilem lapalem na przeplywanke,dlatego nie wymienilem min. szczupakow,ktorych jest sporo,ale nie zdarzylo mi sie wyciagnac wymiarowego,i oczywiscie okon. Generalnie rzeczka jest bardzo fajna,ale czasami naprawde ciezko cos zlapac.Trzeba traficna dobre miejsce i zerowanie ryb. Miejsce o ktore pytasz jest calkiem ciekawe i mozesz liczyc na wyzej wymienione gatunki.Czasami ciezko tam z miejscem,bo sporo ludzi przyjezdza z rodzina na piknik.Powodzenia.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

wczoraj bylem nad Widawa w okolicach świniar , wcześniej dużo wędkowałem na Widawie ale w okolicach psiego pola , rzeczka bardzo ciekawa przejrzystość jak w wodzie górskiej sa ciekawe miejsca dużo wypłyceń i dołków nawet do 1,5 m , nie połapałem za dużo ale widziałem naprawdę grube klenie i jazie tylko łatwo sie płoszą trzeba być cicho i nie wychylać się na małe wobki i gumki nie chciały brać za to okonie (jak zwykle) tłukły jak oszalałe , heh raz jak holowałem okonia takiego z 20 cm z pod zwalonego w wodzie drzewa wyskoczył do niego ładny szczupak ale nie przywalił chyba mnie sie przestraszył ;) ciekawie to wyglądało , polecam rzeczka z lekkim spinem widziałem ze łapią tez na przeplywanke ale co i jak konkretnie nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Byłem dzisiaj od strony Wilczyc i do samej rzeki od strony wałów dostępu praktycznie nie ma. (w woderach może jest szansa, ale nie wiem, czy jest sens). Do rzeki udało mi się dojść tylko przy moście w Wilczycach. Woda duża, dość szeroko jeszcze rozlana, ale czysta. Odpuściłem sobie wcześniejsze plany, by wybrać się jutro ze spinningiem - przy brzegu zbyt dużo zalanego zielska (trawa, trzciny itd.). Nawet jeśli się dotrze w niektórych miejscach do rzeki i zarzuci się dalej, to i tak przy ściąganiu zaczep prawie pewny. W wodzie jedyne co udało mi sie dostrzec, to ok. 6-8 centymetrowy szczupaczek na płyciźnie przy brzegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Koledzy jak tam sytuacja na Widawie,interesuje mnie kleń,jaź na spining,że kleń tam jest to wiem a jak z jaźiem?warto jechać jak mrozy torche sie uspokoją?jeśli tak jaki odcinek polecacie?w okolicach Wrocławia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak tam sytuacja na Widawie,interesuje mnie kleń,jaź na spining,że kleń tam jest to wiem a jak z jaźiem?warto jechać jak mrozy torche sie uspokoją?jeśli tak jaki odcinek polecacie?w okolicach Wrocławia?:)

Witam,

Byłem dzisiaj na spacerze z psem (bez wędki) na odcinku Krzyżanowice-Widawa. Woda bardzo wysoka jak na Widawkę, płynie szybko i niesie sporo kry. Łowienie byłoby mocno utrudnione... Pomimo tego - Widawa jak zawsze piękna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dojechałem autem, ale od strony ul. Pęgowskiej (za mostem skęt w lewo w stronę kopalni).

Kiedyś się jeździło przez Rędzin przez las do ujścia, ale w tamtym roku dostałem mandat za wjazd do lasu... Dość często się tam kręcą misiaczki w Land Roverze. Jak mi pisali mandat to tłumaczyli, że mają telefony od mieszkańców z okolicy, że jakieś auto wjechało do lasu i "muszą" interweniować. Chcieli mi jeszcze dać karę za psa w lesie bez smyczy ale mi darowali...

To jest piękny kawałek rzeki - zakręty, burty, zwalone drzewa i nawisy. Klenie często widać jak stoją na krawędzi płycizny i głębszej wody ale żeby je złowić to nie tak hop-siup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie można dojechać nad widawę to wiedziałem ale myślałem że coś się zmieniło a pały jeżdżą i kasują :evil: bo zrobili rezerwat grzegrzułka żółtego czy innej cholery i jest szlaban na wjazd , a może doczłapałeś się do wyrobiska piachu ? p.s. co do kleni to jest tutaj kolega Jaacen ładne klenie wyciąga z widawy ( i nie tylko) i fajne foty wstawia . z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jesteśmy w temacie widawy to może ktoś mi odpowie na nurtujące mnie pytanie: ile prawdy jest w plotce, że w widawie można było (kiedyś) łowić pstrągi? Czytałem kiedyś w wędkarzu polskim, że była ona mocno zarybiana pstrągiem i łowiono tam piękne sztuki (nie wiem niestety na którym odcinku). Kiedyś w tej samej gazecie zgłoszono do "parady rekordów" tęczaka o wadze kilku kilo. Natomiast z pytanych przeze mnie wękdarzy dwóch potwierdziło, ze rzeczywiście jeszcze kilka lat temu w widawie były pstrągi ale teraz już raczej się ich nie spotyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarybienie zarybieniem ale część uciekła ze stawów hodowlanych i dla tego były tak duże sztuki ostatnio jak łowiłem na Widawie w okolicy Krzyżanowic to jedynie małe leszczyki i krąpie z tym, że rzeka strasznie zarośnięta i z brzegu i pod wodą ALE uwaga w roku 2011 czyścili całe koryto od Sołtysowic po Krzyżanowice i dalej. Więc może jest nadzieja dla tej przyjemnej w łowieniu rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.