Skocz do zawartości
tokarex pontony

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

W niedziele zaliczyłem spontaniczny wypad nad Widawe. Był to doskonały pomysł, mimo że wskaźniki pokazywały "susze". O swicie widac było pieknie chodzącą wierzchem rybę. Udało mi sie trochę połapac. 2 klenie, szczupak, okoń i dwa piękne Jazie. Kolega na feederze 4 szt jazia. Od 10 zaczęły żeni się szczupaki, więc uciekałem z moim zestawem kleniowym na płytsze miejsca. Tam mnóstwo drobnicy startowało do smużaczków, co umilało pobyt nad wodą.

thumb_jazu_2.jpg

thumb_jaziu_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj trzy godziny koło mostu w swiniarach ,po pierwsze mała woda ,po drugie trawa po pachy , nie ma dostępu do wody co do rybek jedno wyjscie pieknego klenia do wobka,dobrze że nie zapial się bo brzeg wysoki i marne szanse ,dla zorientowanych na pralce trze się świnka piękny widok , z pozdrowieniem wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwiej chyba nie będzie,a wody raczej w najbliższych tyg spodziewac się nie mamy co. Dobrze,że Kolega Wasyl rekonesans zrobił dzisiaj, bo ja mam zamiar w niedzielę tego Kleniozaura wyciągnac co go Wasyl oszczędził ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zameldowałem się nad rzeczką 4:45. Klmat bajeczny, bo mgła taka, że można było zobaczyc jak żyłka tnie powietrze. Nestety woda jakby martwa... do godz.8 :) Gdy tylko słonko przebiło się przez mgłę zaczeły się pojawac rybki. Trafłem 3 malutkie kleniki na rafie na smużaczka i wtedy zobaczyłem stojące 4 kabany, że skóra mi ścierpła :) Oddallem się od gniazda jakies 15-20 metrów zacząłem męczyc wszystkie skarby z mojego pudełka. Za pięcdzesiątym rzutem wir, cmok i czuje jak kijaszek trzeszczy. Kolejny wir i osa Jaceenowa wystrzeliwuje z wody prosto w daszek mojej czapki. Przypomniały mi się wszystkie nieparlamentarne łacińskie słowa, cedzę je przez zęby... Robie kolejne podejście wstrzymuje przynęte w przelewie i czuje nagle luz na żyłce, chyba zbyt poźno zrozumiałem, że "ubot" ze mne zadrwił i ruszył z impetem w moim kierunku. Zwjam szybko żyłkę, zacnam, czuje opór i znów wystrzał przynęty, tym razem na brzeg... tak własnie zakończyłem dzisiejszy dzień nad najładnejszą z podwrocławskich rzek... ale wróce, na dogrywkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj udało mi się wyskoczyć nad wodę 8-10 rano okolice "sielskiej zagrody", niski stan wody mnie trochę odstraszył i pierwsza godzina to było szukanie ryb

normal_24062015633.jpg

potem :mrgreen:

zaczęły skubać okonie około 10 sztuk raczej małe

normal_24062015637.jpg

normal_24062015635.jpg

normal_24062015634.jpg

brały jak klenie na smużaki z powierzchni :mrgreen:

no i klenik był:

normal_24062015636.jpg

A na koniec wyjąłem Świnkę ale foto nie daję ,bo nie miała wymiaru. Fajna zabawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w tej rybie widzę jazia:)

We wrocławskim ZOO w "Odrarium", jest kilka

świnek, przepięknych świnek. Obecnie mógłbym mieć problem z rozróżnienie od certy. Jednak, jak systematycznie łowi ktoś te ryby, to nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hej, ja bylem w zeszly weekend. Auto spokojnie mozna zostawic.Wody bardzo malo. Bardzo slabo zerowaly ryby. Spiningowalem przez 4 h i jedno wyjscie na smuzaka. Potem 1h z feederem na kukurydze i 2 klenie: 47 i 42 cm. Zatem cos jeszcze tam plywa ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja bylem w zeszly weekend. Auto spokojnie mozna zostawic.Wody bardzo malo. Bardzo slabo zerowaly ryby. Spiningowalem przez 4 h i jedno wyjscie na smuzaka. Potem 1h z feederem na kukurydze i 2 klenie: 47 i 42 cm. Zatem cos jeszcze tam plywa
witam kolegę,dzięki za info,miałem rano być ale zapomniałem że żona jest w komisji wyborczej i musiałem zostać z synem w domu,może uda się w przyszłą niedzielę,z pozdrowieniem wasyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.