Skocz do zawartości
tokarex pontony

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

DS jest już dość śmiałym posunięciem, mocne zbyt mocne rozbudowanie ligi zniechęcić uczestników już na starcie DS wykluczył kilku graczy, kogo nie będę pisać może sami się ujawnią :-)

I tak początek niezły ledwo Liga ruszyła a już 3 osoby Odys80 ty się nie dopisujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zgadzam się z Borysem, myślę, że te gatunki ryb wystarczą. Dopisuje  się oczywiście :D Do Widawy mam 5min autem (jak nie ma korków na wyjeździe :D) 

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dopisuje się do ligi na mojej ulubionej rzeczce :). Fajnie Radek, że określiłeś zasady ligi nim się połapałem, że forum znowu działa. Niestety działa jakoś średnio bo tylko jedna strona w wątku mi się ładuje a każda zmiana na inną objawia się niekończącym loadem... Też tak macie? Ja na 3 przeglądarkach tak mam... No ale do ligi się dopisuje.  

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado)

5. Fullwengjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FullWengjel napisał:

. Niestety działa jakoś średnio bo tylko jedna strona w wątku mi się ładuje a każda zmiana na inną objawia się niekończącym loadem... Też tak macie? Ja na 3 przeglądarkach tak mam...

Pisałem o tym Tutaj mam nadzieję, że wkrótce rozwiążemy ten problem. Doraźnie rozwiązanie to odświeżenie strony na której forum się "zacięło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fido Angellus napisał:

Witam,

czy dobrze doczytałem, że Ds to drgajaca szczytówka a nie Drop Shot?

Mucha kontra samołówka z chlebkiem na końcu?

 

 

 

 

Nie no drop... Ktos wyjechał z leszczami, płociami  itp. ale chyba wszyscy się zgodzimy, że drgająca szczytówka to nie za bardzo do spinu i muchy. Radek rozumiem, że włączając ds do regulaminu miałeś na myśli drop shota? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem drgającą;)

Mnie to nie przeszkadza i nie mam negatywnego nastawienia.

Jednak trzeba wyjaśnić ostatecznie sytuację.

W dzisiejszej wędkarskiej rzeczywistości trudno będzie pogodzić spinning/muchę z gruntóweczką:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy w takim razie spinning/mucha i tyle. Nie dzielmy włosa (w tym przypadku spinningu) na czworo. Przyjąłem, że DS to drgająca (co mi zresztą nie przeszkadza jak jaceenowi), bo po co ktoś miałby dopisywać drop shota, skoro jest to "odmiana" spinningu? Równie dobrze można jeszcze dzielić na klasyczny, drop, BT a muchę na suchą, mokrą itd.

Cieszę się, że Widawą się interesujecie i powstała LW. A naszym zadaniem jest dyskutować i ustalić zasady zabawy :-)

Byłem 3h rano ze spinem nad rzeczką (okolice Krzyżanowic) - zero kontaktu z rybą. Woda troszkę podniesiona i wiele miejscówek niedostępnych z brzegu. Ale pogoda ładna i spacerek udany.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poprawiam:

Zasady Ligi Widawy 2016 od 01.02.2016 do 04.12.2016

  • ·        Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową i muchową
  • ·        Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, świnka, okoń, boleń i szczupak.
  • ·        Rywalizacja na żywej rybie.
  • ·        Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.
  • ·        Zgłaszamy ryby złowione na odcinku od ujścia do Odry do Jeziora Michalickiego
  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LW podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel?)
  • ·        Oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym - ???

Punktacja

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt (przy podanym wyniku dopisujemy metodę połowu: s - spinning, m - mucha. Np. s44+m33+s32=109)

Odstępstwo, w przypadku szczupaka i bolenia, gdzie na starcie (za wymiar) dostają 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisalem DS na prośbę uczestnika, pamiętajmy że liga ma charakter towarzyski. Chodzi mam o chwile spędzone nad wodą i okazy uwiecznione na zdjęciu. W związku z tym może zrobimy głosowanie kto dopuszcza DS do rywalizacji. Wysle wszystkim uczestnikom PM z zapytaniem, oczywiście zachowam dyskrecję kto jak głosował, podam tylko czy DS zostaje czy nie. Proszę o przemyślenie głosu, pamiętajmy, że to tylko ZABAWA.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam kawałek do Widawy ale od tej rzeki zaczynałem przygodę z wrocławskimi rybkami. Dopisuję się do listy uczestników. Za tydzień opłacam składki i do boju :).

 

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado)

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen

8. carloss83

9.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin czytałem i widzę w co wchodzę.

Nie mam uprzedzeń do żadnej metody i nie potrzebne są komentarze o samołówkach z chlebem:) Tak i tak łowiłem i stwierdzam, że w pewnych sytuacjach muchówka może być bardziej samołówką niż ds z chlebkiem na haczyku.

Jedyne, co mogę dopowiedzieć, to chlebek czasami może okazać się skuteczniejszy. Ale czy większe ryby będą łowione?

Na Widawie będę pewnie kilka razy w sezonie i jak coś do ligi uda się złowić, to wkleję.

Z góry deklaruję, że będę łowił na spinning i muchę. Tak zaznaczyłem przy swoim zgłoszeniu (s/m).

I warto czasami doczytać do końca, co autorzy pomysłu mają na myśli.

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

Ogarnięcie tematu wziął na bary Odys80 i FullWengjel. Myślę, że podejmiecie twardą męską decyzję, żeby w trakcie nie mieszać zasadami.

13 minut temu, carloss83 napisał:
 

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado)

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

PS

Dopisałem Wasyla.

Panowie proponuję samemu ogarniać tabelki. Jest to bardzo pomocne;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.02.2016o21:13, Odys80 napisał:

Zasady Ligi Widawy 2016 od 01.02.2016 do 04.12.2016

 

  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym - ???

 

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

 Radku nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale chyba regulamin forum zabrania wstawiania zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym także jeżeli zawarłeś tu pytanie to odpowiedź nasuwa się sama.

Podobnie chyba rzecz się ma z rybkami niewymiarowymi. Moje doświadczenia z Widawy są takie, że ciężko tam o wymiarowego szczupaka a trafia się sporo pistoletów poniżej 50 cm i podobnie sprawa ma się z bolkiem. Nieraz brakuje kilku centów i zastanawiałem się czy nie dałoby się ich podpiąć pod ligę w ten sposób, że wymiar daje 25 pkt a każdy centymetr poniżej odejmowałby jeden punkt - odwrotnie niż powyżej i tak za szczupłego 45 cm byłoby 20 pkt. Na Widawę przecież taki szczupły to też jest jakiś wynik. Problem jest taki, że to też narusza regulamin forum w sposób jw.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, dopisuje się do zabawy. Co do propozycji punktowania niewymiarowych szczupaków i bolków, moim  zdaniem jest to niedopuszczalne.

Znam takich, którzy ze szczupakami 50+ i bolkami 60+ na Widawie nie mają problemu...☺

pozdr

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado)

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do zabawy tylko proszę nie kombinujcie jak konie pod górę z wymiarami i całą resztą.

Wymiar to wymiar poniekąd święty a jeśli to zabawa to na siłę szczupłego nie rozciągajmy, i tak ich ostatnio mało chude i krótkie są.

 

 

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado)

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny regulamin.

 

Zasady Ligi Widawy 2016 od 01.02.2016 do 04.12.2016

  • ·        Bierzemy pod uwagę sumę długości trzech największych ryb złowionych metodą spinningową, muchową lub DS
  • ·        Ryby które będą brane pod uwagę to: kleń, jaź, świnka, okoń, boleń i szczupak.
  • ·        Rywalizacja na żywej rybie.
  • ·        Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR.
  • ·        Zgłaszamy ryby złowione na odcinku od ujścia do Odry do Jeziora Michalickiego
  • ·        Wiarygodną informacją, będzie fotografia, która potwierdzi nasze wyniki.
  • ·        Wątpliwości rozstrzygamy na forum. Ostateczny werdykt w sprawach LW podejmuje Arbiter Ligi. (Odys80, FullWengjel)
  • ·        Oznajmić swój udział przynajmniej dzień wcześniej, przed zgłoszeniem/złowieniem ryb.
  • ·        Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW, czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym 

Punktacja

Każda z wymienionych ryb, to: 1cm = 1pkt (przy podanym wyniku dopisujemy metodę połowu: s - spinning, m - mucha, ds - drgająca szczytówka. Np. s44+m33+ds32=109)

Odstępstwo, w przypadku szczupaka i bolenia, gdzie na starcie (za wymiar) dostają 25pkt, a za każdy dodatkowy centymetr ponad wymiar + 1 punkt.

 

LIGA WIDAWY TO RYWALIZACJA CZYSTO TOWARZYSKA

 

POWODZENIA

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy :D

Dzisiejszy wypad nad Widawę. 2 godziny rzucania szukania miejscówek i już straciłem wiarę aż tu nagle...

20160209_144259.thumb.jpg.d65b5cd41b09b222k.thumb.jpg.255a392290a0bcbc7e6128dc92

Branie delikatne na sdr'a 3.5cm

 

1. gapcio111

2.michalvcf

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+0+0=49

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

12. jacolan

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.