Skocz do zawartości
tokarex pontony

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Małe pytańko nr 1. Wie ktoś co to za staw, który znajduje sie między CH Korona a Widawa? koło torow kolejowych?

large.28208126_2041143732567565_229412215_o.jpg.22ed305a80f76928d3eed6bd4a08e9e6.jpg

 

Zrobiłem się dzis długi spacer po Widawie na psim polu oczywiście ze spinem w ręce ( i oczywiście nic nie złowiłem) i postanowiłem ze w tym roku trochę więcej razy odwiedze ten odcinek. 

Pytanie nr 2. Jest ktoś kto wędkuje na tym odcinku? 

Pytanie nr 3. Otej porze roku można się spodziewać rybek czy raczej wszystko schodzi do Odry na zime? 

large.28275934_2041143705900901_873049888_o.jpg.1b4a22f64a21b75545ffb5a1670d4af0.jpglarge.28208167_2041145065900765_466763510_o.jpg.64abef981a3031cfcf739990b9a4aec8.jpg

Na ostatniej fotce jest chyba jakiś stary zerwany most ale jest tabliczka ze to budowa hydrotechniczna, wiec wędkować koło tego chyba nie wolno.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał,

Ad.1
Staw to tereny dawnej cukrowni, ze zdjęcia widać, że z roku na rok zarasta. O ile dobrze pamiętam służył do celów produkcyjnych cukrowni. Po otwarciu Korony (dawno temu) czasami niezbyt przyjemne zapachy dolatywały z tych terenów, później cukrownię zamknięto i wyburzono.

Ad.2, 3
Ostatnio łowiłem tam 3 lata temu (od ujścia Dobrej do kładki ze zdjęcia) - trafiały się okonie, szczupaki, jazie, klenie (ale nie zawsze udało się coś złowić), najwcześniej byłem w połowie marca. Moim zdaniem nie wszystkie ryby schodzą do Odry, jak by później wróciły przez tyle progów po drodze do ujścia???
Najwięcej ryb było po powodziach szczególnie w 2010r. Moim zdaniem wchodziły przez kanał Odra - Widawa - ale od czasu remontu nie puszczają wody i dużych ryb na tym odcinku jest mniej.

Ad.4
Jeszcze 3 lata temu była tam kładka, prawdopodobnie została rozebrana ze względu na stan. Tu masz zdjęcie jak wyglądała:
https://dolny-slask.org.pl/4574083,foto.html?idEntity=531125

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś w tym stawie pływa...:)

Też się zastanawiałem jak np właśnie przez ten próg ryba przechodzi, np takie leszcze +50 (a takie widziałem w tamtym roku), duże jazie itp.. Jak nie sprobuje połowić to się nie przekonam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Michał ten staw o którym piszesz do nie dawna był dzierżawiony przez prywatną osobę nawet wędzili tam ryby,sprzedawali je na targowisku przy koronie tzw młyn,głównie pstrągi tam hodowali w tym stawie,jak zabierali się za modernizację wałów widawy to pogonili ich  stamtąd.Natomiast mostek był jeszcze w zeszłym roku,musieli go zlikwidować podczas prac,z resztą od dłuższego czasu czekał na rozebranie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryb na pewno nie będzie 😉 a daj ci panie boże niespodziankę😁 w który rejon uderzasz ? ja niestety weekend rodzinnie ( po tygodniu nie obecności w domu , póki co pucuje się haus komander w te mroźne dni żeby później było łatwiej 😉) trzymam kciuki powodzenia

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po pracy byłem na spacerze nad Widawą. Stan idealny, woda najniższa od października, niestety temperatura zniechęca i to na najbliższe 2 tygodnie :(

Najgorsze co zaobserwowałem to moje najlepsze miejscówki częściowo zniszczone przez bobry. Już w tamtym roku wypływały jak czekałem na klenie 2 metry od stanowiska i waliły ogonem jak mnie zobaczyły. Płoszą ryby i jest ich coraz więcej, nawet blisko centrum.

Plus to nie ma kormoranów, w ostatnią zimę chętnie polowały na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury... ktoś miał "przyjemność" spinningowyać przy -10 :) szkoda weekendu i też bym się gdzieś wybrał, ale trochę o palce się obawiam. Już przy lekko ujemnych temperaturach nie było zbyt komfortowo, przynajmniej na początku, po jakimś czasie dało się wytrzymać.

Myślę, że w rękawiczkach jakoś by jeszcze dało radę porzucać, ale jakby przyszło zawiązać mikro agrafkę to nie wiem czy to zdzierżę . Nie wiem też czy plecionka przy -10 nie będzie jak drut :D tak do okolic -3,-5 dawała radę. No i przelotki.... same problemy... nie wiem czy będzie można z tego czerpać jakąś przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek o Dunajcu, pstragach i głowacicach przy "paskudnej" pogodzie nie musisz mi mówić, wychowałem się na Dunajcu i Popradzie. Pstrągi,brzany, klenie, świnki, czym gorzej na zewnątrz tym lepiej nad woda. Alę czy kotoś jutro nad Widawe ze mna idzie?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo może być pozamarzane - Ślęża w mieście, w wielu miejscach już jest "niełowna". Coś tam rzucałem bez efektu ale głównei trenowałem rzuty.

P.s. Jutro narty - chyba lepszy wybór niż wędkowanie. oby do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Old Bolo ma rację chyba lepiej jechać na narty w tę pogodę i przeczekać nawrót zimy której w tym roku nie było, od przyszłego tygodnia ponoć plusy dwucyfrowe.

Do przelotek na mrozie używam jakiegoś mazidła co parę lat temu dał mi znajomy, miał takie w tubce i mi trochę odstąpił, ale stanie przez parę godzin w Dunajcu w poszukiwaniu Królowej daje w kość i tylko ekstremiści dają radę, reszta wymięka po godzinie. Szkoda tylko że 5 lat uganiania się za HUCHO HUCHO i tylko jeden kontakt z rybą ale nawet bez holu.

Pozdrawiam wszystkich wytrwałych w bojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dzisiaj skoro świt pierwszy raz w tym roku zjawiam się nad Widawą , co prawda można zjechać pod most ale nie radzę , z rana było wszystko zmrożone ale podejrzewam że jak słoneczko przegrzeje to kaplica takie błoto , ja zostawiłem auto na górze, okoliczności przyrody super ptaszki ćwierkają zimorodki latają nawet czarnego lisa widziałem co do wędkowania to przez dwie godz. bez brania , zero aktywności ryb , stan wody normalny w miarę klarowny , przeniosłem się w moje rejony i też lipa , coś nie dane mi tej wiosny ryba 😈

WP_20180325_08_12_06_Pro.jpg

WP_20180325_08_42_24_Pro.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej porze roku podobno lepsze są wieczory (ale uwaga ta nie dotyczy Budka :) ) - sprawdzę teorię dziś na Ślęży. Tak czy inaczej wiosna zmienna jest (przedwczoraj na suchą już wychodziły klonki zaczynaly reagować, wczoraj calkiem zero choć pozornie ciepły dzien powinien poprawiać brania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.