Skocz do zawartości
tokarex pontony

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Pisałem ze się dzieje to się dzieje:) Dziś 3 h na DSa i wkoncu rybki które mogę wpisać do ligi :)

Niestety zdj słabej jakości przez awaryjny telefon:( ale długość rybek do udowodnienia poprzez wstawienie zdj dlugości blanku wędki.

large.13084133_1090877597646140_1664821897_n.jpg

 

 iJaź 37cm

 

1. gapcio111

2.michalvcf  37(DS)+0+0 =37

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+0+0=49

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

12. jacolan

13. Płatek88

14. assam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczorajszy wynik. Były jeszcze niemiarowe jazie, troszkę płotek i podobnych krąpi o kapinkę mniejszych. Do zdjęcia pozują trzy sztuki z racji wieku :)    Przepraszam za jakość zdjęcia. Klenik miał 32 cm ale tak się kręcił, że miarka fruwała nie zmuszałem go więc do sweet foooci  :D 

IMAG0134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalvcf napisał:

Wczorajsze rybki:

 

large.13162132_1095475253853041_2066035531_n.jpglarge.13162516_1095475260519707_293921266_n.jpglarge.13140790_1095475330519700_372147973_n.jpg

Klenia, Jazia brak... a pierwsze zdj to Krąp czy się myle?

Tak to śliczny krąp 30 - to centymetrowe mają ponoć 10 lat życia za sobą.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2016‎-‎05‎-‎02 o 20:12, michalvcf napisał:

Wczoraj i dzis na widawie baaaardzo slabo, jakies krapiki max 25cm jakiś jazik pod wymiar...

jutro 5 dzień z rzedu bede walczył moze bedzie lepiej ;)

 

dzisiaj też za atakowałem tylko że rodzinnie i rowerami, rowery spakowałem do samochodu podjechalismy do redzina a tam na dwa kolka i na ujście Widawy ,nie bylem tam pare lat ,no niestety przy okazji modernizacji odry samo ujście spieprzyli ale od kiedy nie można wjeżdżać autem (mimo tego i tak patalachy wjeżdżają) nie ma syfu nad wodą i zrobiło się dziko i bezgrilowo aż przyjemnie było spacerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w piątek na odcinku przyujściowym tylko ze w kiepskich godzinach 10-15, rybki są ale nie współpracowały, kilka zbiórek smużków ale chyba tylko trąceń, bo żaden się nie zaczepił. Woda bardzo niska była, w 2 dni spadła z pół metra to i ryby się pochowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj od ujścia do drugiej polany,nie było źle,z 10 okonków współpracowały tylko i wyłącznie na srebrną obrotówkę nr2 z czerwonym chwostem,ani mniejsze ani większe ani wobki ,gumki ,nic tylko na te blaszkę były brania a na koniec mialem bliskie spotkanie z kleniozaurem ale bandyta zerwał pletke i porwał smużaka ,branie było takie jakby ktoś cegłę rzucił do wody,zauważyłem jak zawiał wiatr to z drzewa spadały do wody male gąsienice i ryby to zbierały,widziałem drobnicę jak i parę większych ryb,najpierw był jeden atak ale nie przyciąłem a zachwile udało się dorzucić pod zatopione drzewo dwa obroty korbką no i uderzenie,zdewastował wszystko i tyle, na inne kolory smużków nie było wyjść,mam nadzieje jeszcze się spotkać z tym miłośnikiem pirsingu.z pozdrowieniem Wasyl

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zazdroszcze dzisiejszych spacerów nad Widawą. Ech... głupi człowiek, zamiast jechać nad wodę, to pokutuje bólem głowy z syndromem dnia wczorajszego. Gratuluje Wasyl okoni i spotkania z kleniem barbarzyńcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odcinek między Koroną a Krzyżanowicami - woda niska. Około 20 płoci, dwie świnki ledwie miarowe. wszystko na wypuszczankę i z samego rana. Od 9 - tej brania się skończyły. Ale wyczaiłem stanowisko ponad metrowego zębatego :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem około południa trochę niżej. Wypatrzyłem kilka boleni co jakiś czas atakujących drobnicę. Niestety zignorowały kompletnie wszystko co im podrzucałem. Woda rzeczywiście niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem troszke wyzej Korony na DSa i 2 krapie około 35cm. Zacząłem necic jedna miejscowke grochem i kuku, mam zamiar kilka dni codziennie wrzcić kolo 0,5kg. Może pojejdzie jakaś fajna rybka. Znajomy w poniedziałek miał leszcza 59cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalvcf napisał:

Ja byłem troszke wyzej Korony na DSa i 2 krapie około 35cm. Zacząłem necic jedna miejscowke grochem i kuku, mam zamiar kilka dni codziennie wrzcić kolo 0,5kg. Może pojejdzie jakaś fajna rybka. Znajomy w poniedziałek miał leszcza 59cm.

Widawa to cudna rzeka :) Jak przyzwyczaisz do grochu to nie ma mocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam towarzystwo dzisiaj wypad na ujście Widawy,melduję się o 5 rano nad wodą (po drodze bliskie spotkanie z dzikiem ja na rowerze a ten skubaniec stał na środku drogi) a tu zong przez noc woda spadła co najmniej metr zielsko na wierzchu,brzegi wysokie dwie godziny rzucania i tylko straty w przynetach,wyciągam tylko jednego okonia i to na odrze ,zawijam się i na powrocie widzę takie coś na ujściu smrodki (kanał odprowadzający pól irygacyjnych)

zrobiona wysepka (dla ptaków?) ląduje w końcu u mnie na kanale ,szalu nie ma, jeden okonek na gumkę i szczupak odprowadził woblera ( w piatek zlapalem miarowego) po poludniu powtórka na kanale tym razem na ciężko wiem w której kępie zielska szczuply się bunkruje z pozdrowieniem Wasyl

 

WP_20160529_07_04_54_Pro.jpg

WP_20160529_07_05_08_Pro.jpg

WP_20160529_09_02_09_Selfie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu byłem na Widawie, 10-16. Panowie widziałem smoki dobre 60+ ale były tak płochliwe ze nie dały się podejść, coraz więcej zarośli i ciężko za takim normalnie się poruszać. Rzucałem chleb i obserwowałem jak klenie podpływają wąchają i odpływają. Ryby są, ale  bardzo ostrożne. Udało mi się przechytrzyć 2 ryby, które dodaje do tabeli. Ogólnie niski poziom wody.

DSC_0183.JPG

Okoń 22cm

DSC_0346.JPG

dobrze na miarce nie widać więc daje 33cm

DSC_0349.JPG

DSC_0356.JPG

 

1. gapcio111

2.michalvcf  37(DS)+0+0 =37

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+33+22=104

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

12. jacolan

13. Płatek88

14. assam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele po południu wybrałem się nad wodę. Widziałem bardzo dużo kleni, małych średnich i kabanów. Niestety nie jestem w stanie ich podejść, zielska pokrzywy krzaki a ja w krótkich spodenkach... Miałem z 10 brań smużaków ale ani jednego nie udało mi się zaciąć..nie wiem może mam złą wędkę straszanaaaaaa klucha i bardzo wolna, może ktoś się wypowie bo ja na niej zaciąć smużakiem nie pootrafię.

Na głębszej wodzie łowiłem woblerem i udało się złapać jedną rybkę. Pierwszy raz w życiu złapałem świnkę :D

Myślę o  takim czymś co Jacen zrobił z ligą Ślęzy, czyli dodatkową stroną tylko z tabelą będzie łatwiej i czytelniej.

DSC_0398.JPG

DSC_0401.JPG

1. gapcio111

2.michalvcf  37(DS)+0+0 =37

3. boseib

4. Odys80 (Rado) 49(s)+33+38(s)=120cm

5. Fullwengjel

6. 11litermanick

7. jaceen (s/m)

8. carloss83

9. wasyl1968

10. bacyk

11. Booryss

12. jacolan

13. Płatek88

14. assam


 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odys ja mam wrażenie że skubały twoje smużaki mniejsze rybki. Co powoduje, że trudno je zaciąć. w ubiegłym tygodniu udało mi się przechytrzyć na Widawie Jazia 46cm, smużakiem. Rzucając w miejsca gdzie stały klenie smużakami, też miałem tylko stuknięcia, bez efektów, natomiast wprowadzając w to miejsce wobka pracującego do 30 cm pod powierzchnią, zawsze jakaś rybka się zahaczyła :) Ale też chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych kolegów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę od siebie 3 grosze na temat kleniojazi.

@Osys80 napisał: "Widziałem bardzo dużo kleni, małych średnich i kabanów. Niestety nie jestem w stanie ich podejść, zielska pokrzywy krzaki a ja w krótkich spodenkach... Miałem z 10 brań smużaków ale ani jednego nie udało mi się zaciąć.."

Inna wrocławska rzeczka, ale sytuacja dość podobna. Siedzę po uszy w nadbrzeżnych krzakach, pokrzywy włażą mi za rękawy, oglądam wodę przez okulary polaryzacyjne - trochę jak w dużym akwarium :). Delikatnie operuję wędziskiem, bo gwałtowniejszy ruch przy zarzucaniu i w wodzie robi się pusto. Do smużaków podnoszą się raczej te większe klenie, ale rzadko który decyduje się na jego spróbowanie. Wąchają, przyglądają się, ewentualnie płyną za nim, czasem trącą pyskiem, ale o prawdziwym braniu nie ma mowy. Te mniejsze kleniki smużakami - mam wrażenie - się mniej interesują. Podanie w to miejsce małego wobka powoduje, że brania są, ale właśnie tych mniejszych kleni. Z zacięciem bywa różnie, a uganiam się za nimi z wędziskami zarówno bardziej kluskowatym, jak i wklejanką z akcją szczytową. Większe klenie się w ogóle wobkiem nie interesują, ba, nawet się od przynęt odsuwają. Skusić coś większego w takich warunkach - to jest ostatnio dla mnie wyzwanie, zwłaszcza, że jak z trawy lub krzaków spadnie do wody jakiś owad, wyskok do niego takiego kabana jest bardzo efektowny (i wkurzający zarazem). A próbuję całego arsenału smużaków - od "fabrycznych", przez wyroby rękodzieła kolegów, do własnych wynalazków, w tym wobleromuch.

Nic to, większość moich ostatnich wyjść na klenie na okoliczne ciurki to srogie lekcje pokory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.