Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Obostrzeń brak, a szczupak jak to szczupak trafia się wszędzie ! Na tym odcinku rzekę warto odwiedzić przede wszystkim, a może i tylko dla widoków !

Widoki również wysoko sobie cenię i dlatego między innymi chcę tam skoczyć, ale rybkę też chciałbym zobaczyć. Chciałbym złowić jeszcze w tym sezonie szczupaka, pewnie łatwiej byłoby w Odrze, ale właśnie ten klimat małych nieuregulowanych rzek to coś dla mnie:) czy Widawa to głęboka rzeka? A woda przejrzysta, polaroidy się przydadzą? Jaką gramaturę główek szykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jak piszesz posta, to masz poniżej pole "wybierz plik" i klikasz "dodaj załącznik"

Koło mnie jest rzeka Widawka, nad którą często chodzę, bo jest też dzika, no ale to region łódzki i jest już przetrzebiona. Mam nadzieję, ze nad Widawą da się coś ciekawego przeżyć, ogólnie wasz region ma sporo wody i jest jeszcze dość rybny. A nie orientujesz się czy w okolicy Leśnego Młyna lub gdzieś nieopodal jest jakaś agroturystyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agro ? Niewiele tego, ale np. http://www.agroturystyka.somee.com/Image.aspx

Po za tym jest wiele ciekawszych rzeczek w okolicy Wrocławia. :wink:

A tu kilka fotek z okolicy Zbytowej.

http://tommatttrouttravel.blogspot.com/2014/02/sztuka-jest-wielka.html

dzięki za namiary, a stronkę przejrzę wydaje się ciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad od 15:30-17:00 nad ulubioną rzeczkę. Efekt, to trzy wymiarowe szczupaczki. W tym jeden całkiem ładny (78 cm), którego zmierzyłem ale nie zdążyłem zrobic fotki, a mistrz prędkości czmychnął do wody. Poniżej zdjęcie mniejszego, na całkiem spore kopytko podbijane po dnie.

post-16114-14544973844302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To mój drugi post, więc witam tych którzy nie widzieli pierwszego :)

We wtorek wybieram się na Widawę przy jej ujściu do Odry, nie znam jeszcze tego miejsca, więc mam parę pytań. Czy lepiej ją obławiać od strony żwirowni (to chyba jest żwirownia), czy raczej od tej drugiej i czy szukająć klenia, okonia założyć przypon gdyby jakiś szczupły się nawinął.

I ostatnie pytanie czystko techniczne, jeszcze nie łowiłem tak późno, nie nastawiam się też na jakieś wyniki, ale czy o tej porze roku lepiej próbować na woblerki (smużaki pewnie odpadają), błystki czy może gumy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Postanowiłem dzisiaj podjechac nad Widawe za Świniarami i zobaczyć jaki poziom zniszczenia dokonała rozpoczynająca się budowa... Jak zobaczyłem jak wyglada miejsce, które w zeszłym sezonie sprawiało mnóstwo radości z wyciąganych różnych gatunków ryb to łezka sie zakręciła... Popioły i zgliszcza. Część udokumentowana na fotach.

post-16114-14544973856306_thumb.jpg

post-16114-14544973856484_thumb.jpg

post-16114-14544973856691_thumb.jpg

post-16114-14544973871822_thumb.jpg

post-16114-14544973878653_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spacer z wędką zawsze warto się wybrać. W zeszłym sezonie w zbliżonym okresie bywałem ze spinem na tym odcinku i na schodzące głębiej woblerki i małe obrotówki można było spotkać kleniki i okonki. :) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widawa w okolicach Świniar - woda pięknie wygląda. Dwa małe kleniki i jeden okonek, to wynik dzisiejszej 1,5 h wedrówki. Jeszcze chwila i temp. da sygnał do ataku :) Jeszcze tylko 2-4 st C i będzie to o co nam chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiejszy wypad od7 do 10 niestety bez efektu nie licząc pięknych okoliczności przyrody w postaci bliskiego spotkania z fredką amerykańską i zimorodkiem , szedłem od mostu w św iniarach w górę rzeki ,niestety ten odcinek rzeki jest prosty wąski,nie zauważyłem żadnych spływów ryb następnym razem idę w stronę ujscia,na powrocie pod mostem spotkałem też spiningiste chwile przy fajce pogadalismy ,u niego też na zero z pozdrowieniem wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad nad ulubioną moja rzekę. Godz. 8-13, staje na głowie, żeby podejść jakąkolwiek rybke. Nic, Widziałem dwa spławy drobnicy i to tyle z obserwacji wody i jak widać powyżej, na dymku spotkałem Wasyla1968 :mrgreen: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.