Skocz do zawartości
tokarex pontony

"karpik | feeder | kanał elektrowni | ferie zimowe&quot


pawel1234-93

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wybrać się na rybki w czasie ferii zimowych z feederkiem w

moje stałe miejsce i zarazem ulubione bo zawsze jest tam jakaś rybka. Na

kanał wypływający z elektrowni do rzeki San. Wiadomo ciepła woda to i karp

jest i naprawdę jest go dość bo ma dogodne warunki do tarła ciepłą wodę .

Ale nigdy jeszcze nie złapałem tam choć 1,5 kg sztuki . bo zawsze

zaczepi się mniejszy lub będzie przyłów krąp leszcz itp. więc mam pytanie

jak złapać większego karpika :cool: bez kulek (nie mam pieniędzy)

.Zanęcić grubą zanętą spoko tylko prąt jest duży nawet bardzo duży nie wiem

co zrobić by zanęta nie odpłynęła :roll:

Z góry dzięki za pomoc...

Aha do ferii jest jeszcze trochę czasu więc mogę jeździć i zanęcać

jeśli w jakiś sposób będzie to możliwe.. a przede wszystkim skuteczne

:???:

Ach tak zapędziłem sie z tym zanęcaniem ze zapomniałem zapytać czy

trzeba wprowadzić jakieś istotne zmiany w zestawie . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Żeby zanęta nie popłynęła z prądem dodajemy do niej np. klej do zanęt, glinę wiążącą (jest też rozpraszająca - uważaj przy zakupie), niektórzy dociążają żwirkiem, ilość jaką musimy dodać zależna jest od szybkości prądu na opakowaniach przeważnie jest napisane jak dawkować.

Kulaski nie są takie drogie, bo haczykowe TB kosztują w granicach 7-10zł opakowanie, co innego nęcenie kulkami, ale to przy dużym uciągu wody.. nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź zaraz porozglądam sie za tymi glinami :lol: .

A jak bym kupił te kulki ale tylko na haka to jest szansa ze by coś na nie wzięło bez nęcenia bo z tego co czytałem to trzeba obficie nęcić żeby rybki sie nimi zainteresowały.

A ja mam plan ze po prostu parę kulek pokruszonych do koszyczka dać do tego dobrą zanętę..

Jest szansa że by sie sprawdziło ??

Aha podajcie jakieś propozycje zanęty na te karpik

moja propozycja

Kupić kuku na rynku do tego groch ziemniaki no i konopie i dodać trochę zapachu waniliowego :wink: . wymieszać z gliną i żwirkiem ..

Następnie na włosie do wody by leciały kanapki zdipowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#_GoNzO_# Wydaje mi sie że TAK :wink: bo poczytałem troszkę ale tylko na łowiskach gdzie ryba przyzwyczajona jest do kulek . :???: Więc u mnie raczej się nie sprawdzi bo nie widziałem żeby kto ktokolwiek korzystał z protein na łowisku . :cool: Może to i dobrze w lato zgromadzę trochę pieniędzy i sam ponęcę.No ale poczekam jeszcze może się wypowie jakiś uznany karpiarz MANIEK :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić kuku na rynku do tego groch ziemniaki no i konopie i dodać trochę zapachu waniliowego :wink: . wymieszać z gliną i żwirkiem ..

Ziemniaki i groch o tej porze roku nie dodawaj ,no chyba że ziemniaki ugotowane i zgniecione jak pure ,do lepszej kleistości zanęty ,kukurydza wystarczy groch jest bardzo syty ziemniaki w kawałkach też ,a najlepiej nęcić tym co miejscowi bo ryba przyzwyczajona ,jak kulek nie znają to szkoda kasy.A ta woda ciepła to jak bardzo jest ciepła .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła no na na tyle jest ciepła że karp się w niej na 100% rozmnaża .Bo zdarza sie złapać malutkiego karpika dość często ,a napewno zarybiane nie było.Woda pochodzi z elektrowni chłodzi ona turbiny. Jest problem bo miejscowi łowią na koszyk i żaden z nich nie nęci tylko tyle co do koszyka jakiejś kupnej zanęty połapać krąpi i leszcza czasem przez przypadek karpia i do domu.A ci co łapią na spławik to też się nie wysilają z zanęcaniem...

wiec nie wiem może pellet (czy jak to sie tam pisze) by był dobry. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako, ze obok mnie jest takie same lowisko ( elektrownia Dolna Odra) z podobnymi warunkami, to moge troszke poradzic.

Przez pare dni podnec stanowisko. Najlepiej gruba zaneta i kukurydza (najlepsza jest ta kupna w sklepie z nasionami za 1zł/kg. Wystarczy ugotowac i dodac cukru waniliowego). Mozna dodac tez ziemniakow, ale trzeba uwazac aby nie przesadzic.

Jako metode to u nas sprawdza sie feeder z kukurydza na haku. Musisz jednak tak podnecic, aby przyszly karpie a nie wszedobylskie krapie i male leszczyki. Zaneta powinna miec jasny kolor (jasnego podloza boja sie mniejsze rybki) i byc po prostu slodka. Trzeba tez dodac do niej kleju zanetowego i to sporo jesli kanal ma szybki prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.