Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bystrzyca ( Zagórze-Świdnica)


Pawlo14

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
Od tamy w Lubachowie do ujścia z Piławka można łowić wyłącznie na muchę!!!!!!

nie no trochę mnie to denerwuje, wybaczcie ale jakoś nie mogę zrozumieć dlaczego ten odcinek ma być niedostępny dla spinningistów. Za to miejscowi "robaczkarze" się ucieszą, bo będzie mniej ludzi nad rzeką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu szukałem pstrągów na odcinku kilkunastokilometrowym powyżej mietkowa. W WP napisali że ponoć są. No ale rzeczywistość okazała się inna.... Są tam wprawdzi piękne miejsca, ale złowiłem tylko same małe kleniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrągi są w Bystrzycy praktycznie na całej długości. Łapałem je już zarówno w okolicach Lubachowa, Kamionnej i Skałki. Najlepsze efekty, wręcz zaskakujące, miałem na odcinku powyżej zbiornika w Zagórzu. Cóż przydały by się zarybienia i może jakieś kontrole od czasu do czasu... Możliwości rzeki są duże pomimo tego śmietnika w Mietkowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a dokładniej gdzie??? Na odcimku do mostu??? Nie wiem czy powyżej mozna łowić, coś słyszałem, że to rezerwat...Nie wiem czy to prawda? A w jakich miesiącach??? Pytam bo pojechałbym najchętniej już... No i jeszcze na co?? wobki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie czegoś dowiem się na temat Bystrzycy, a najlepiej odcinka poniżej Mietkowa.

Interesuję mnie też Strzegomka w okolicach Kątów Wrocławskich. Gdzieś słyszałem, że można było tam pstrągi spotkać, chociaż rzeka malutka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku często jeździłem właśnie tam poniżej zapory, a dokładnie łowiłem głównie między dwoma mostami, efekty...... Powiem, ze jest tam ciekawie a i ryby sporo, miałem kilka Szczupaków takich 60 cm, sporo krótkich pistoletów, no i Okoń dobrze bieże, ale ja głównie na Szczupaka sie nastawiałem z wiekszymi przynętami.... Okonia łowi sie głównie na paprochy, wogule to najlepsze efekty miałem na rippery, sporo ryb się wypina i niejednokrotnie spory Szczupak po świecy wypina się.... Pare lat temu byłem swiadkiem jak gość wytargał Suma 8 kg też na Rippera. Strzegomki kompletnie nie znam. W sobotę pojadę za Pstrągami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dziś na Bystrzycy poniżej ujscia z Piławką. Rzeka ciekawa, sporo ciekawych miejsc, co prawda zasmiecona strasznie. Przeszedłem kilka kilometrów w dół rzeki i niestety nic!!!!!!!!! Zero totalne, wypróbowałem wszystkie przynęty, bez efektu. No nic przynajmniej pogoda ładna była :mrgreen: W przyszły wekend trza na Nyse pojechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Mam prośbę do spinningistów z Kątów Wrocławskich.

Napiszcie, co nieco na temat rzeki, która płynie przez wasze miasto (nawet nie znam jej nazwy).

Jakie tam rybki można spotkać :?:

A zna może ktoś rzeczkę, którą mijamy jadąc autostradą w stronę Legnicy (przed barem FILIPEK) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam! Moze troche nie z tematem związane, ale nie chciałem zakładać nowego wątku. Orientuje się ktoś może czy na zborniku zaporowym w Zagórzu moża wędkować ze środków pływających? :roll: Wyczytałem, że tak ale wole się upewnić bo nie mam pewność co do żródła informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, chcialbym się wybrac na ryby do zagorza, ale nigdy jeszcze tam nie wedkowalem, czy moglibyscie mi podpowiedziec gdzie sie ulokowac i jaka ryba tam bierze, interesuje mnie zarowno ryba drapiezna i biala. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam! Mam pytanie dotyczące poniżej zamieszczonej uchwały.

Czy ta uchwała dotyczyła tylko roku 2009, czy też dotyczy kolejnych lat? Ja interpretuję ten zapis. że uchwała dalej obowiązuje.

Moje rozumowanie jest takie, że określone uchwały można wprowadzać z początkiem roku kiedy poświęcamy więcej czasu na studiowanie zmian w zasadach wędkowania i regulaminach, a nie zaskakiwać nas w połowie roku taką czy inną uchwałą, to po pierwsze. Po drugie, to informacja mogłaby się znaleźć w Obowiązkowym rejestrze wędkowania i połowu ryb,

albo w WYKAZIE ODSTĘPSTW od zasad określonych w RAPR, bo uchwała jest już jakiś czas. Najlepiej zaznaczyć gwiazdką i napisać maczkiem :???: .

Nie przypominam sobie by, gdzieś była mowa o tym zapisie na forum. Może inne cieki we Wrocławiu też mają podobne ograniczenia?

Oczywiście będę próbował dowiedzieć się u źródeł, ale może ktoś posiada info, no i pogadać zawsze można :smile:

__________________________________________________________________________________

O łowieniu na Bystrzycy w okolicach Marszowic

Uchwała nr 7 z dnia 28.09.2009 r.

Celem ochrony miejsc tarłowych troci wędrownej, wprowadza się zakaz wędkowania w Bystrzycy od jazu w Marszowicach do niżej położonego mostu kolejowego w okresie od 01 października do 31 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, To było trochę inaczej z ta uchwałą ,otóż nie jest juz tajemnica ze zarybiano trocią Bystrzyce i nie tylko [parę lat wstecz] i właśnie rok 2009 przyniósł nie spotykany efekt ,bardzo dużo troci pojawiło sie w w/w miejscu celem odbycia tarła ,wiele troci wędrowało w górę pokonując ten próg w Marszowicach który nie posiada jeszcze przepławki ,ale też wiele troci zaczęło tarło na odcinku uchwalonej ustawy.Wielu ludzi poświęcało swój wolny czas na pilnowanie tego odcinka przed kłusownikami ,wiele czasu , poświecenia i zaangażowania wykazali Dolnoślązacy strażnicy PSR SSR ,Policja i Straż Miejska ,ale powstał pewien konflikt z wędkarzami inaczej myślącymi ,bo w sumie nie było zakazu spiningu wiec bardzo szybko zareagowało PZW uchwalając ww ustawę . To są małe pozytywy .o których nie wiele sie mówi na forach ,bo to nie wygodne i nie z duchem tzw narzekactwa.

Z tego co mi wiadomo ustawa jest wciąż aktualna .Ale nie problem się dowiedzieć trzeba zadzwonić do ZO.

Cały program dostosowania rzek i potoków dla ryb dwuśrodowiskowych na naszych wodach opisałem tutaj http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=12697

Nie są to mrzonki i pobożne życzenia tylko fakty,które wymusza na nas RDW [Ramowa Dyrektywa Wodna UE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zamiarem jest, aby z tym rozporządzeniem zapoznało się większe grono wędkarzy. Lubię wędkować na "naszych" mniejszych rzekach. Do Bystrzycy przekonuję się od niedawna i o mało w poprzednim roku wdepnąłbym w bezprawie! Członek sądu koleżeńskiego i była by taka wtopa :roll:. Ciekawy jestem czy udało by się przekonać służby mundurowe, że nie wiedziałem o wyłączeniu tego odcinka z połowów. Ilu wędkarzy miało z tego powodu problemy? Zamierzam poznać poszczególne odcinki Bystrzycy i czy w tym rejonie napotkam informacyjne tablice o tym ograniczeniu, czy też zostanie ta informacja zagrzebana gdzieś na stronach internetowych? Maniek, wydaje się dodatkowe rejestry, zezwolenia i przyszłość przyniesie pewnie jeszcze dodatkową biurokrację w postaci kart elektronicznych typu URBANCARD, to nie można takiej informacji umieścić w uwagach w Rejestrze wędkowania? W końcu jest to nowa uchwała i wprowadzona w pełni sezonu a z tego co piszesz w tym rejonie będą nasilone kontrole. Program dostosowania rzek jest na lata, a ryby muszą się gdzieś wyszaleć. Jak napisałem uchwała jest w moim rozumieniu obowiązująca na kolejne lata. Domyślając się, że może się tak wydarzyć np. na Widawie moje pytanie brzmiało, czy takie uchwały dotyczą innych rzek we Wrocławiu, albo czy planowane jest wprowadzenie takich?

wielu ludzi poświęcało swój wolny czas na pilnowanie tego odcinka przed kłusownikami

Brawo! Chwała im za to! Tylko ciarki mnie przechodzą, jak moja wielka pasja została by oceniona jako kłusownictwo :???:

Jeszcze jedną rzecz mi wyjaśniłeś tzn. dolnośląskie opłaty za wody nizinne i górskie są scalone , bo trocie są wszędzie! :smile:

Chciałem aby potwierdzono mi z z ZO moją interpretację uchwały pocztą elektroniczną, ale poczta nie chce przepuścić mojego zapytania, jakiś tam błąd serwera 501. Przez telefon to zawsze można się wyprzeć, a co napisane...

Dzięki za informacje w temacie, pzdr :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen, nie stety i piszę to z żalem .ale obowiązek znania przepisów ciąży na nas.Nie oceniał bym tez strażników jako "debili" sa w stanie odróżnić kto kłusownik a kto nie .Zresztą w w/w okresie były informacje rozmieszczone nad woda.

Domyślając się, że może się tak wydarzyć np. na Widawie moje pytanie brzmiało, czy takie uchwały dotyczą innych rzek we Wrocławiu, albo czy planowane jest wprowadzenie takich?
Tak są różne obręby ochronne na wielu rzekach i trzeba je znać.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/55/cms/szablony/996/pliki/dziennik_ustaw.pdf

Co do bystrzycy to wiele masz do poznawania :lol:ale rzeczka warta poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązek znania przepisów ciąży na nas

Czy zastanawiał się ktoś nad tym, że musimy znać wszystkie przepisy, ustawy, dekrety itp., jakie zostają wprowadzane. Ile dziennie, miesięcznie a w roku tego powstaje. Prawnicy kształcą się latami w wąskiej specjalizacji, a ja mam być lepszy od nich. Kto jest w stanie to wszystko opanować? W temacie "Bajkał" okazuje się, że Policja Rzeczna

( prawdopodobnie) nie posiadała wiedzy o zakazie używania silników spalinowych na akwenie, też nie nadążają :smile:

Nie oceniał bym tez strażników jako "debili"

Nigdzie tak nie pisałem i nie miałem zamiaru nikogo obrażać, tylko znam życie i tak jak piszesz padło by sformułowanie jakie przytoczyłeś na początku i tłumaczenia są na nic.

Jeżeli chodzi o Bystrzycę, to dla mnie jest atrakcyjna późną jesienią, gdzie woda jest klarowniejsza, tylko te ogromne ilości liści.

Gwoli ścisłości, to jak przypadkiem, (bo na razie nie mam w planie tego gatunku poławiać) trafię troć w Bystrzycy to:

3. Ustala się następujące okresy ochronne ryb:

- troć:

a/ ...

b/ ...

c/ w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia

i jeszcze raz link do uchwały

http://www.wroclaw.pzw.org.pl/wiadomosci/22467/67/o_lowieniu_na_bystrzycy_w_okolicach_marszowic

Jak coś źle zrozumiałem to proszę sprostować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c/ w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia
Jeśli złowisz troc w tym okresie i w zasadzie to obojętnie gdzie [ale rzeka] musisz wypuścić bo podlega ochronie.natomiast z linku wyczytasz że

Celem ochrony miejsc tarłowych troci wędrownej, wprowadza się zakaz wędkowania w Bystrzycy od jazu w Marszowicach do niżej położonego mostu kolejowego w okresie od 01 października do 31 grudnia.

Czyli na danym odcinku nie wolno wędkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 year later...
Spacer w pobliżu rzeki (granice Wrocławia) i kilka fotek.
To połowiłeś , :grin: na tej co płynie obok też byłeś?
Czy ktoś dysponuje informacjami jak wygląda kwestia ciągu tarłowego troci w tym sezonie
na co ty kolego liczysz ,że ktoś ci zdradzi gdzie ,kiedy i jak złowić w granicach Wro trotkę . :wink::lol: gdyby się rozeszło gdzie we wrocławiu można jeszcze złowić pstrąga dzikiego to po tygodniu takiej wieści ,nie tylko pstrągi ale i "kolki" by znikły z wody.

Ps- dla wnikliwych niech nie szukają zarybień z koła ,bo to nie legalne zarybienia osób prywatnych ,ja tego nie popieram ,aczkolwiek widać że nie ma innego sposobu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.