Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Mierzawa


Marcin186

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś udzielić info na temat tej rzeki. Jak wygląda sytuacja pstrąga, dojazd dostęp do rzeki itp. itd Mam zamiar wybrać się tam na lutowo-marcowe pstrągi.Chodzi mi o odcinek w dół od drogi nr E77.Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam

Z pstrągiem jest tak sobie, jest kilka odcinków godnych uwagi ale jak wszędzie zdania są podzielone. Możesz zbadać odcinek Mierzawa -Krzcięcice, Mierzawa- Sędowice oraz okolice Krzelowa. Nie łowiłem na tej rzece dużo, podobno była zarybiona pstrągiem około 30 cm może teraz będzie lepiej. Oczywiście można zawsze liczyć na jakąś kluskę.

Podobno za stan pogłowia pstrąga oskarżani są Krakusy. Ja na ten temat się nie wypowiadam ale na podstawie Borkowa gdzie też można było połowić pstrąga, było mnustwo szczupaka wiem że wszyscy krzyczeli na kłusowników i na wędkarzy z Kielc, którzy podobno wyłowili ryby. Wystarczyło przyjżeć się tym którzy najwięcej głosowali a w dużej części byli to miejscowi, jak tylko cokolwiek uczepiło się na haku zaraz brali do torby i do domu, czy wymiar, czy nie i brali ile wlazło 10 to 10 100 to 100 no i wystarczyło trzy sezony i już robi się kiepsko ale.. niech każdy przyjży się sobie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.