Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na ryby w lutym ??


Gość okonia

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

byłem nad iną w miescie stargard w centrum koło sklepu lidl chciałem polowić troci ale trafiłem szczypłego 2,2 wrócił do wody :)

po za tym na odrze na przeciwko budynku port szczecin-świnoujscie okonie łowią i to całkiem przyzwoite. przynta mała gumka motor oil z ciężarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mętno - łowisko specjalne , okolice Chojny - głównie szczupak, okoń no i biała ryba , max 3,5 m głębokości - jakies 140 ha , dostep tylko z jednostek pływających , górki podwodne , łąki - naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego właścicielem jeziora jest gospodarz z miejscowości Stoki ktory ma jeszcze kilka jezior po sobą takie jak: Orzechów, Czachów i jeszcze dwa . Ceny za trzy dni wędkowania 25 zł, a na cały rok coś okolo 150 zł. Wraz z Okonią złapaliśmy tam wiele szczupłych i między innymi tego potwora ze zdjęć na loginach. Jak chcesz sie przekonać co to za łowisko to zapraszam w przełomie kwietnia i maja - nepewno wrócisz do domu zadowolony. Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igi dzieki za informację, szczerze mówiąc chętnie wybiorę się chociażby looknąć co tam w wodzie piszczy, choć przyznam wolę głębsze akweny...

-jest slip do wodowania łodzi (coby można było wjechać przyczepą do wody) ?

-czy można pływać na silniku spalinowym ?

-dno - typowa wanna (co wnioskowałbym po kształcie) czy jednak zróżnicowane (górki, głęboczki) ?

-jak z presją wędkarską ?

Takich kilka pytań uzupełniających :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonia

Joł :)

kto jedzie na inę w niedziele zapisy hheee

jak ktoś leci to niedziela 8 00 proponuje wyjazd ze szczecina ja lece z kijewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi - jesli chodzi o wodowanie łodzi to typowo jak nad jeziorem - kawałek plazy, piasek i jazda , na silniku spalinowym broń boże , a z presja to tak srednio ale zawsze ktos jest tak okolo 5 do 10 jednostek lecz to spory akwen wiec spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie ten śnieg już przygniata ,też już myślę o mętnie , worowskich klimatach tudzież okoniach na ostrowie grabskim :) no ale jeszcze trochę . Materiały na poklejenie łódki już mam teraz tylko czytam na forach jak to dobrze pokleić żeby znowu nie było wodowania w odrze . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czołem....mam problem...od początku roku jestem w każdy weekend a czasami nawet w tygodniu na rybkach...i nic....nawet brania i skubania (no może kilka przypadkowych holi)

Pomocy... ;) rok wcześniej nie było z tym problemu...były ryby i to fajne...a teraz bryndza...jeżdże do dziewoklicza , siadła , na wyspę pucką , do ś-cia , nad Ine itd. i nawet okonka nie mam . dramat..pomysły mi sie wyczerpały...i spinning i spławik i nic ;)

Gdzie wy jeździcie...mam jutro wolne i chciałem połowić coś....eh.l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ze spławikiem Ci nie pomogę, ze spinningiem możliwości masz kilka - okonek np na boczny trok, choćby na tym Dziewokliczu (pamiętaj że od ujścia kanału Odyniec w dół Odry do linii wysokiego napięcia jest teraz zakaz spinningowania) - choć z tego co sie orientuję to biorą jeszcze dośc kiepsko

Mozesz pojechac na troć, choćby na Inę, no ale tam też nie możesz liczyć na częste brania :)

Możesz też namierzyć jakąś rzeczkę pstrągową, i tam spróbować szczęścia

Ryba drapieżną która teraz też żeruje jest jeszcze kleń - jeżeli znasz jakieś łowiska kleniowe to możesz spróbować tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne....nie myślałem o kleniach ale napewno spróbuje tylko musze namiezyc jakies miejsce...byłem nad Iną ale tak jak piszesz to niebałdzo z tymi trotkami...a dzis to jest 25/02 objeżdziłem cały szczecin ale niestety nie miałem zadnego kontaktu...z rybą..wyciągnołem tylko ze 150m zyłki gubej jak palec ,,z 100g ołowiu i hakiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonia

PANOWIE

na Inie w górę rzeki łapią dużego klenia i jazia nie wiem na co ale wiem ze łowią sprawdze to w sobotę - chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.