Skocz do zawartości
tokarex pontony

Troć w morzu


Supersobi

Czy próbowałes łowienia troci w morzu?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy próbowałes łowienia troci w morzu?

    • Tak
      9
    • Nie
      50


Rekomendowane odpowiedzi

Supersobi, Fajna wyprawa, fajny reportaż :smile:

Jakich wędek używacie do łowienia w morzu na oko wyglądają na dość długie (powyżej 3m)

Napisz kilka słów o sprzęcie czy zwykły "szczupakowy" kij starczy czy coś mocniejszego będzie niezbędne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Osobiście uważam że kijek 3,0 byłby idealny, lecz nie popadajmy w paranoję i starajmy się łowić w miarę możliwości tym czym mamy (chyba że wolimy kolekcjonować a nie łowić :wink: ).

Ja używam 2,75m 10-35g, do dalekich rzutów, czułego prowadzenia przynęt 15-28 (jakimi łowię) nadaje się wyśmienicie.. Także bierz kijka jakiego masz (tego najodpowiedniejszego) do tego plecionke 10lb garść wahadeł i do morza... Jak ci się klimacik spodoba i bedziesz jeżdził w miarę często to z upływem czasu nabędziesz "cóś" co będzie dla ciebie odpowiedniejsze :smile:

Ja myślę że z przeciętną 70cm trotką dam sobie radę bez problemu.. no chyba że trafię na metrowego łososia :wink:

PS. Pepe i atech mieli Dragon Millenium Seatrout 2,90m 21-50g i też im się dobrze łowiło..

no i jeszcze trochę klimaciku..

01645fb55b7557admed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi, to mistrall 10-30 3 metry da rade jak na trotkę tak na belonę :)

Problem tkwi w tym, że nie złowiłem jeszcze troci z morza, więc nie mogę zbytnio wyrazić swojej opinii z powodu braku doświadczenia. Tym bardziej że nie znam tej twojej wędki, jej pracy, zachowania i nie wiem "na co ją stać". Sam wiesz jak opisują te ciężary wyrzutowe..

Jedno jest pewne Belon nałowiłem się dużo używając 3m kijka do 30g

Może siatki stawiali zanim woda opadła :mrgreen::twisted:

A może przed stawianiem dali "mocniej niż zwykle" w palnik :?::roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mój sprzęt do łowienia w morzu został w końcu jako tako skompletowany... Łowić samemu wobec tej masy wody i przestrzeni byłoby mi chyba trochę nieswojo ;) więc jakby co to dajcie może znać w zachodniopomorskiej umawialni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z ostatniej wyprawy z ostatniej niedzieli. Morze zupełnie uciekło.. pustynia

a6d0d941ad8de3e4med.jpg

e2c9ca9f1db56858med.jpg

36dbf22699127f88med.jpg

na dodatek jakieś dzieciaki nawrzucały śnieżek do morza :wink: i ciężko się łowiło..

73696fa646747970med.jpg

b27d7430755181c8med.jpgJak

na razie, w dalszym ciągu bez trociowego sukcesu :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jeszcze pytanie a'propos sprzętu - czy zwykłe kołowrotki (np Spro RedArc) znoszą słoną wodę bez problemu?

Ja na morze (zasolenie 34 promile) zabieram zwykłe kołowrotki. Wytrzymują kilka lat. Bardziej w kość dają ciężkie przynęty. Warunek jest jeden: ZAWSZE PO ŁOWIENIU, nim sprzęt wyschnie, DOKŁADNIE PŁUCZEMY W SŁODKIEJ WODZIE. Nalepiej zaraz połowieniu, dokładnie i wszystko, wędzisko, przelotki, szpulkę z plecionką/żyłką... wtedy nei ma problemu. Jak nie wypłuczemy od razu, to sól się wykrystalizuje w trudno dostępnych miejscach, tam woda się zbiega i powoli wysycha, zostawiając śmiercionośny kryształek. Jedno łowienie z zasolonym kołowrotkiem i czy mamy morski czy nie, to możemy już szukac w katalogu nowego :wink:

Supersobi, Fajna wyprawa, fajny reportaż :smile:

Jakich wędek używacie do łowienia w morzu na oko wyglądają na dość długie (powyżej 3m)

Napisz kilka słów o sprzęcie czy zwykły "szczupakowy" kij starczy czy coś mocniejszego będzie niezbędne ?

Zwykły szczupakowy. Łowię na jacksona 10-60g, 270-275..nie pamiętam. Ale 3m też może być, krótszy do łowienia z brzegu się nie spisuje. 3m trochę mało poręczny przy śmiganiu, wolę 2,7...a le kwestia przyzwyczajenia.

Jak siądzie łosoś, to i tak jest pozamiatane. W zeszłym roku 2x wyjechała mi cała plecionka z podkładem, używam 0,21. Kołowrotek zakręcony na maksa + ręka trzymająca szpulę. Ryba idzie po prostej z taką szybkością, że się w głowie nie mieści. 250m wylatuje w ułamku sek., a do tego jęk kołowrotka jest nie do opisania

Jeden mi wyskoczył, drugiego widziałem w polaroidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm, to trzeba ze sobą targać chyba z 5-litrowy baniak ;)

Mieszkam nad wodą, łowię w pobliżu potoków, zawsze po drodze mam jakiś mostek, jeziorko. Nie mam problemu z płukaniem. Ale jak tak, to może kołowrotek zapakować do reklamówki, nie wyschnie przez 2h.

Obiecane fotki, niestety jeszcze nie te, o których myślałem:

post-5963-14544971989074_thumb.jpg

post-5963-14544971997241_thumb.jpg

post-5963-1454497199836_thumb.jpg

post-5963-14544971998898_thumb.jpg

post-5963-14544971999374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, faktycznie - choć w zasadzie wynikało to już z wcześniejszych postów choćby w tym wątku. Ale nie martwiłbym się tym aż tak - miejscówek jest przecież mnóstwo, gdzieś czytałem o jakiś kamieniach w okolicach Dziwnowa, to przecież wcale nie jest dalej ze Szczecina, są okolice Rewala, Trzęsacza itp. Ja nie sądzę żeby troć trzymała się punktowo jakiś pojedynczych miejscówek. W którejś z gazet wędkarskich opisujących ostatnio ten temat był nawet taki tekst o klifach w Międzyzdrojach, że tam tych kamieni jest aż za dużo - tzn na bardzo długim odcinku, w związku z czym trudno namierzyć rybę. A poza tym to, że trocie trzymają się akurat kamieni, a nie ma ich w innych miejscach, tez jest dyskusyjnym twierdzeniem.

A przy okazji, gdyby ktoś chciał się wybrać w przyszłym tygodniu to niech da znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze pismo z ministerstwa, wskazujące na to samo, o czym już pisałem:

c3f60be67cbc32d7m.jpg

6b23ca0036f2895dm.jpg

Poszukajcie gdzieś to nowe zarządzenie ministra dot. zadań ochronnych, w nim są określone miejsca udostępnione do wędkowania na terenie WPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla zainteresowanych film o bałtyckich trociach

Wędkarstwo Moje Hobby Nr 3(41)/2009 - Pierwsza wędka, Bałtyckie trocie

5812.jpg


http://rapidshare.com/files/209464460/WMH_-_Pierwsza_w__281_dka__Ba__322_tyckie_trocie.part1.rar
http://rapidshare.com/files/209483013/WMH_-_Pierwsza_w__281_dka__Ba__322_tyckie_trocie.part2.rar
http://rapidshare.com/files/209801306/WMH_-_Pierwsza_w__281_dka__Ba__322_tyckie_trocie.part3.rar
http://rapidshare.com/files/209516557/WMH_-_Pierwsza_w__281_dka__Ba__322_tyckie_trocie.part4.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.