Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wyprawa na ryby okręg Katowicko-Czestochowski


esox-79

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Witam

Szukam nauczyciela. Ja mimo już wieku dopiero zaczynam przygodę z wędkowaniem i dlatego wybiorę się chętnie na ryby z doświadczonym wędkarzem który nauczy mnie łowić. Kupiłem trochę sprzętu i nadszedł czas by go wypróbować. Mieszkam koło Piekar Śląskich więc najchętniej wybrał bym się na Kozłową albo Rogoźnik ale niekoniecznie to musi być. Mam dużo czasu, więc każda pora dnia mi odpowiada. Jeśli jest osoba ktora która by mnie chętnie podszkoliła w tym pięknym hobby to proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Tomek Karpiowanie :shock:

Trzeba być twardym a nie miętkim :mrgreen: Na weekend ma być bez deszczu. Namiot, dobrze się ubrać, kuchenka i spokojnie można siedzieć nawet w połowie października.

Ja ganiam za Sandaczami oczywiście nocami

Ja też- średnio 3-4 razy w tygodniu. Wczoraj trzy brania- ojciec pod 60 cm, u mnie pod miarę i mały sum.

To będzie ostatnia długa zasiadka na dużego karpia. Potem tylko zębate i do smaku karpiki na DS-a i tak aż do sylwestra. :cool:

Kto ma chęć na wspólne łowienie proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być twardym a nie miętkim :mrgreen: Na weekend ma być bez deszczu. Namiot, dobrze się ubrać, kuchenka i spokojnie można siedzieć nawet w połowie października.

Już drugi tydzień "zaglądam w niebo" :wink: i w "naszych" stronach nie widzę sprzyjających warunków atm. na zasiadkę. Wg. mnie brak opadów nie jest decydującym czynnikiem w polowaniu na kapry. Mam nadzieję, że zanim woda zamarznie, uda się jeszcze doczekać sprzyjających warunków na 2-3 dniową zasiadkę :razz: Powodzenia, napisz o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na lokalne czyli gdzie jesli można wiedziec i czy jakieś efekty są na tych sandaczowych wypadach ?

Lokalne, czyli wody stowarzyszenia do którego należę już ponad 20 lat (potrzebna odrębna karta).

Wyniki- jak z sandaczami bywa- czasem dwa brania dziennie a czasem miesiąc bez pociągnięcia. :lol:

Myślę, że wielu kolegów z forum łowiąc na uznanych śląskich łowiskach PZW, ma dużo lepsze wyniki w odniesieniu do poświęconego czasu, ale dla mnie to nie jest najważniejsze. :wink:

Wracając do mojej zasiadki karpiowej- spędziłem dwie noce nad wodą. W sumie było 12 ryb na haku. Ryby brały bardzo chimerycznie, prawie nie było klasycznych długich odjazdów.

Pewnie z tego wynikały 3 spinki ładnych ryb tuż przy brzegu. Przeważały ryby niewielkie 3-4 kg i pojedyncze z zakresu 5-7 kg. Noce bardzo zimne, ale "do przeżycia" przy odpowiednim przygotowaniu. Druga doba była dużo słabsza. Na zdjęciu jedna z większych ryb zasiadki.

IMG_0952_zpsa3e4fbe5.jpg

A w tej pełnołuskiej rybie złowionej o 6 w niedzielę, nie było nic nadzwyczajnego. Na tym zdjęciu uwieczniłem matę, która była zamarznięta na kość :shock::lol:

IMG_0964_zps1959a47f.jpg

Co ciekawe- w tą noc odpowiednio ubrany położyłem się w namiocie i między 22 a 6 nie było brań- dlatego spałem jak dziecko. Być może to zasługa rześkiego powietrza a może ogólnego zrelaksowania, ale to był mój najsmaczniejszy sen nad wodą w tym roku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.