Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Oława we Wrocławiu


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

decyzją nie zarzadu a pana dyrektora zabrali wszystkim przepustki. w zeszłym roku poszly solidne zarybienia to musiał się pozbyć wędkarzy zeby sobie odłowić bo po co ma ktoś widzieć.....(miałem przepustke przez ostatnie 4 lata i mi zabrali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To lipa. Chciałem zobaczyć sobie te tereny. W tamtym roku za późno się zorientowałem. W tym roku taka nie miła niespodzianka. Dziwne podejście wg mnie. Podnieśli opłatę a rezygnują z osób z poza firmy. Chyba nie potrzebują dodatkowych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wczoraj na spining parę okonków w przedziale 15-25 cm na małą obrotóweczkę :) Od spotkanych kolegów po kiju dowiedziałem się, że biała rybka nie chce współpracować. Mile zaskoczony byłem kontrolą Policyjną, szkoda tylko, że nie dawała mandatów nie posiadającym Karty Wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem wczoraj nad jednym z Wrocławskich kanałów w raz z kolegą, złapaliśmy po 1 szczupaczku, spinningistów mase ale bez efektów, co się dzieje z tą rybą?

LOL - we Wrocławiu jeszcze mozna łowić bez karty wędkarskiej skoro policja nic za to nie kara;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL - we Wrocławiu jeszcze mozna łowić bez karty wędkarskiej skoro policja nic za to nie kara;)

Słowne upomnienia rozdawała, kazała zwijać sprzęt i uciekać...

Mnie przetrzepali dokładnie od Karty po Pozwolenie i Rejestr... Takie Państwo taka Sprawiedliwość... Szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj wieczorem spławiczek oraz gruncik na Oławce od ul. Wilczej. Na spławik sama drobnica-masa leszczyków i krąpików w przedziale 10-15 cm :) Z gruntu ani brania, gdyby nie spławik pomyślałbym, że nie ma ryb w wodzie ;) Rzeczka fajnie zarasta, mnóstwo "oczek" w których można przysiąść na linka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

No właśnie biorąc pod uwagę 'jakość' wody w Odrze czy Ślęzie (do której mamy 2min piechotą) wybraliśmy Oławkę bo wydaje się być najbardziej czysta i spokojna.

Okolice Parku Wschodniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się przywitam i jeszcze raz napiszę posta, bo coś namieszałem, przez co moderatorzy usunęli posty.

2 dni pod rząd Oławka ze znajomym, DS i spławik.

Pierwszy dzień - kilka leszczy (największy 44cm), 15 płoci (największa 25cm) parę jazi i jeden mały klenik.

Drugi dzień - sobota, we dwóch ok. 30 jazi, 25 płoci (największa 34cm), kilka kleni, kilka leszczy i krąpików i na białego.... boleń, 56cm. Wszystko na białego i pinkę w 3 kolorach.

Wszystko pływa sobie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów Oławka ze znajomym, od 14 do 20. Brania co chwile, ryby nie liczone, ogólnie po kilkadziesiąt płoci, krąpików i wzgręg. Kilka dodatków typu boleń, jaź czy kleń.

Wszystko śmiga znów w wodzie, może jutro skuszą się ponownie ;)

9ib9h8xn7ohn_t.jpg

uxu56e4d5jb2_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sez fajnie łowisz na tej rzece. W poniedziałek przeszedłem od

m. Rakowieckiego przez Wilczą do p. Wschodniego. Kilku wędkarzy wiedziało po co ma wędki :smile: i nie gorzej sobie radzili. Na niektórych odcinkach drapieżniki niesamowicie dawały znać o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jaceen. Dziś w rejonach Parku Wschodniego boleń już tłukł niesamowicie, szczególnie na rozlewiskach, które się utworzyły przez podwyższony stan wody.

Dziś znów powtórka, gorzej niż wczoraj ale nudno nie było. Ryby te co zwykle czyli leszcz, krąp, płoć i sporo małego bolenia. No i znajomy trafił leszcza 50 w miejscu, gdzie większość podejrzewała by występowanie co najwyżej uklei ;)

7rwegl1ppwng_t.jpg

cl05wcmj1cy7_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sez, mam pytanko na co tak ładnie wchodzą te rybki, biały? pinka? kuku?

Z góry dzięki za odpowiedź, może się wybiorę na dniach na Odre bo z tego co zaóważyłem uciąg zmalał i woda opadla może coś się ruszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj :) - płotki miedzy 20 a 15 cm, mały bolek i klenik. Na czerwonego byczek szt. 1. Wszystko na pickera z koszyczkiem . Dużo delikatnych brań na pojedynczego białego robaka, delikatnych i trudnych do zacięcia. Wszystko pływa dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Dziś Oławka z kolegą, u mnie pojedyncze puknięcia , u kolegi kilka jazi i kleni. Jaziki takie jak ten z obrazka, największy kleń 44cm, ładnie spasiony.

Wczoraj kolega sam 19 jazi i 1 płoć.

Woda niska, lekko trącona. Przy powierzchni widać już żerowanie drobnicy.

Wszystko nadal do złowienia ;)

aw8svsac0yhx_t.jpg

wab9k4snwylu_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego sez.

Czy możesz podpowiedzieć jakieś ciekawe miejsca na spławik (np. na tyczkę) poza terenami wodonośnymi na Oławie. Chodzi mi o Park Wschodni w dół rzeki. Niedługo mam zamiar, o ile czas pozwoli, wybrać się na tę rzekę a kompletnie jej nie znam (nie jestem z Wrocławia).

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

Adrian "Warun"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.