Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Oława we Wrocławiu


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Każde ciut głębsze miejsce *dobrze zanęcone* poniżej parku powinno dać rybę. Ponadto można teraz jeszcze korzystać ze skromnej roślinności wodnej i nad brzegami, bo jeszcze trochę ciepła i dużo miejscówek nie będzie już dostępnych.

Ostatnie nasze podejścia dawały brania co najmniej godzinę - dwie po zanęceniu.

No i sporo się dzieję już pod wieczór - po 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolejny dzień nad Oławką, w środku dnia praktycznie bez brań, tylko kilka delikatnych. Późnym popołudniem zaczęło się szaleństwo, brania co chwile, dziś same jazie. Kilka dostało fotkę i do wody. Największy 38cm.

a58np4fkktak_t.jpg

ye8nlpg2gt1k_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpoczynek od spławika i DSa więc Oławka ze spinem. 3 brania,w tym 2 spady fajnych rybek. Ludzie na spławik coś tam widziałem połowili.

Potem szybka podróż na mała podwrocławską rzeczkę (nawet na forum nie wyszczególnioną) w zupełnie innym celu niż jazioklenie...i cel osiągnięty. Niespełna 36cm szczęścia.

ytmtrlnxzrnq_t.jpg

8vcu86if4ioi_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wobka w pstrągowych kolorach miałem dziś tylko jedno wyjście. Małych ripperków się bały, natomiast małe blaszki dziś robiły swoje.

Ten ze zdjęcia padł na obrotówkę ze streamerem z pojedynczym bezzadziorowym hakiem.

slxq6ovzxv4t_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejny raz klepiemy Oławkę na wiosnę ;)

Łowienie po 15 do 19, spławik, biały robak.

11IYus.th.jpg 22.th.jpg 33.th.jpg

Spokojnie ponad 50 jazi (w okolicach 30 i więcej trafiały do siatki w celach zdjęciowych, reszta od razu do wody), kilka płoci (38 największa) oraz kilka krąpików.

Generalnie przy tej pogodzie już widać dużo ryby w wodzie stojącej w nurcie, trochę gania drapieżnik...no i pogryzły mnie komary - czyli wiosna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia... ;)

Ale dziś już nie było w 100% jaziowo.. od początku (ok. 15:30) podeszły krąpie i płocie. A dopiero późnym popołudniem pojawiły się jaziki (największe ponad 30cm). Większe wzięte do foto, mniejsze od razu trafiały do wody więc było tego ciut więcej.

P3220091.th.jpg ryby.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś po pracy szybki wypad ze znajomym nad wiosenną Oławkę... połowione standardowo - jazie, płocie, krąpie. Trafił się też okoń i kilka mniejszych kleni. A i boleń gania już na dobre ;)

foto1S87M.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W poprzedni piątek wyskoczyliśmy z kolegą na chwilę nad Oławkę, właśnie w okolice parku.

Rybka już się ładnie ruszyła, co prawda bierze mało jazi - bo to one już o tej porze tam się trafiały...ale za to w tym roku bardzo często trafiają się liny. Ponadto to co zwykle - płoć, leszcz, krąp, kleń.

1b763c5b48a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Chciałem napisać kilka słów na temat weekendu, który praktycznie cały spędziłem nad wodą.

W sobotę o 8 pojawiłem się na barkach ze spinningiem po ok. 3 godzinach przeniosłem się na Ślęze gdzie spędziłem ok 1,5h, oczywiście te dwa miejsca zakończyły się bez kontaktu z rybą. W rozpaczy wybrałem się na Oławę we Wrocławiu, nigdy wcześniej na nie wędkowałem tutaj zapałem dwa okonie a jeden miał ok 35cm. W niedzielę pomimo deszczowej pogody postanowiłem wybrać się po raz drugi na Oławę. W pierwszym rzucie zameldował się szczupak myślę, że około 45 cm. Później było jeszcze lepiej. W przedziale ok 10 30 do 15 30 udało mi się wyciągnąć 15 okoni 10 boleni i 5 szczupaków. Wiem, że wydaje się to mało prawdopodobne ale tak było. Naturalnie wszystkie ryby szybko wróciły w dobrej kondycji do wody. Z miejsca pozdrawiam Wszystkich, którzy tak jak ja do tej pory ślepo jeżdżą na barki z myślą, że dzisiaj jest ten dzień, w którym uda się coś złowić. 

P.s. Jeżeli znajdzie się ochotnik, który chciałby ze mną wybrać się na spinning to proszę o kontakt mam 27 lat, jestem normalny :) i zawszę jeżdżę na ryby sam, a jak wszyscy dobrze wiedzą, w towarzystwie jest raźniej. Co do ewentualnego chętnego jest tylko jedna zasada, ryby muszą wracać do wody.

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.