Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Choczewskie


ICEMAN0729

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

ICEMAN0729, widziałem gości łapiących leszcze . Nie mieli zbyt dobrych efektów pewnie dlatego że łapali z plaży i trochę im nahałasowałem :):lol: Złapali ładnego leszcz miał 1kg . Powiem bardzo ważną rzecz : Na pewno jest węgorz . Jak przeszedłem latem przez kilka plaż to pod pomostem na dnie widziałem piękne węgorze i stada okonków . Poszedłem dalej i widziałem jak pod powierzchnią pływał grubaśny (zdechły :evil: ) węgorz .

Jeziorko bardzo ciekawe może kiedyś tam połapię . Bywam tam tylko w lecie gdyż mam tam 70 km ale nie daleko mieszka wujek w miejscowości Starbienino .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem na jez. Choczewskim w tym roku pod koniec sierpnia. Jezioro jest ładnie położone, ale bardzo płytkie i niemiłosiernie zarośnięte - i to zarówno jeśli chodzi o brzegi, jak i wodę. Z brzegu łowić można praktycznie tylko dzięki pomostom (wędkarskim i kąpieliskowym) - w pozostałych miejscach dostęp do wody odcięty jest przez trzciny. Poza tym minimum 15 -20 metrów od brzegu i tak łowić się nie da, ze względu na fakt, że jezioro jest tam bardzo płytkie i całkowicie zarośnięte zielskiem. Ja łowiłem z pomostu kąpieliskowego (od strony Choczewa) i mimo dalekiego wyrzucania zestawu i tak za każdym razem ściągałem tony zielska. W nocy złowiłem kilka leszczy, ale bez fajerwerków. Na pewno jest sporo szczupaka. Poza tym okoń, płoć i inna drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że bardzo płytkie bo nieraz oddalam się w wodzie 30m od brzegu a mam wody do "piersi" :lol::lol: Więc ciężka gruntówka raczej albo łódeczka i spinning tylko nie wiem jak tam z łódeczkami jest . Ale czasem widać turystów pływających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale musicie przyznać że chyba nie jest tak "powalone" jak Żarnowieckie-

mimo tego zajefajne te jeziorko chociaż strasznie płytkie ( no i te wahania poziomu wody)!

Jak widzę rybostan rozmaity więc chyba na pewno się wybiorę nad Choczewskie! Może się spotkamy !Połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam.

a więc tak panowie.

jestem miejscowy.

jezioro obfituje w następujace gatunki ryb: lin, szczupak, leszcz, karp, płoć, krąp, okoń, węgorz, karaś, ukleja, wzdręga, podobno jest amur i słyszałem, że ktoś złapał ok 80cm suma.

jezioro, faktycznie dość plytkie w najgłębszym miejscu ok 12m. od kilku lat zarybiane karpiem i węgorzem. zachęcam do połowu z łódki (dość dużo zielska od strony Choczewa) jak i na spławik i spinning.

z gruntu polecam miejsca od piaszczystej strony jeziora.

z pomostów wybudowanych przez nadleśnictwo nie korzystałem.

mam swoje miejscówki.

moje największe zlowione tam okazy, to lin ok 2,60kg, leszcz 4,20kg, węgorz ok 90cm, okoń 30cm, szczupak ok 85cm, płoć i wzdręga ok 1kg.

oczywiście bywają także dni totalnej posuchy.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 8 years later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.