Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o nęcenie rakietą to pewnie byście jej nie stracili bo wylądowała by na przeciwległym brzegu :mrgreen:

A jeśli chodzi o nęcenie to można by się dogadać i ja bym wam mógł przygotować stanowisko.

Poco macie jeździć codziennie tylko po to żeby zanęcić jak ja mieszkam na miejscu.

Mysle, że nie tylko w kwestii necenia warto by się dogadać, ale i w kwestii wspólnego łowienia. Co miejscowy to miejscowy :wink:

Tym bardziej, że zbiornik znam tylko z opowieści Bronka

Obawiam się tylko presji, z doświadczenia wiem, że po małych zbiornikach wieści gminne rozchodzą się znacznie szybciej i łowisko mozna przygotowywać... z tym, że w finale niekoniecznie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli chodzi o nęcenie rakietą to pewnie byście jej nie stracili bo wylądowała by na przeciwległym brzegu :mrgreen:

A jeśli chodzi o nęcenie to można by się dogadać i ja bym wam mógł przygotować stanowisko.

Poco macie jeździć codziennie tylko po to żeby zanęcić jak ja mieszkam na miejscu.

Mysle, że nie tylko w kwestii necenia warto by się dogadać, ale i w kwestii wspólnego łowienia. Co miejscowy to miejscowy :wink:

Tym bardziej, że zbiornik znam tylko z opowieści Bronka

Obawiam się tylko presji, z doświadczenia wiem, że po małych zbiornikach wieści gminne rozchodzą się znacznie szybciej i łowisko mozna przygotowywać... z tym, że w finale niekoniecznie sobie.

damy radę. będziemy nęcić z partyzanta. będziesz walił rakietą z pobliskiego lasu :wink::lol:

niech tylko nadejdą jakieś ciepłe dni to się ugadamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Obecnie na zbiorniku siedzi masa ludzi łowiąc ... No właśnie co oni mogą tam złowić jeszcze !

Na samym początku zbiornik SUPER - masa karasi i karpia, na nastepny rok zbiornik zaatakowały szczupaki (bez problemu dało sie złapać miarowca) - znam 3 osoby, które niestety w ciągu roku wzięli z niego koło 80/90 szczupaków miarowych.

Obecnie zbiornik jest pusty, mało ryb, karasi już prawie nie ma, złapanie szczupaka graniczy z cudem Tuskowym, karpia idzie złapać okazyjnie.

Do tego dochodzi nie miły zpach, na zbiornik spuszczają szamba z okolicznej wioski, więc jest syf. W tamtym roku woda była skażona (zakaz kąpieli) i w tym roku zanosi się na to samo. Znajomi już złapali pare karpi (30-40 cm) lecz je wypuscili, bo miały plamy.

Szkoda mi tego zbiornika, ale to głupota ludzka nie zna granic ! Swego czasu łapałem karpie po 5 kg i szczupaki ponad 70 cm. Niżej fotki tych ryb.

http://photos.nasza-klasa.pl/3715128/19/main/edb628e64e.jpeg

http://photos.nasza-klasa.pl/3715128/6/main/94ded5d791.jpeg

Wczoraj złapali zaś szczupaka 90 cm, później wrzuce filmik jak go wypuszczają.

Naprawdę szkoda zbiornika, niestety ale ze wzgledu na te fakty postanowiłem nie płacić za karte. W tamtym roku na tym zbiorniku nic nie złapałem, a seidziałem bardzo często. Zresztą w 08' zabrałem do domu tylko szczupaka 55 cm i chyba jednego karpia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ciekawe wiadomosci wypisałeś. Nawet nie wiedziałem ze ryby maja tam jakies plamy, a mialem zamiar w najblizszym czasie tam sie wybrac. W zeszły poniedziałek tam byłem i kompletnie nic nie chciało brac, a było z 10 osób i kazdy miałtakie samo zdanie o braniach jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie wszystkie ryby mają plamy, ale możesz po prostu złapać karpia z plamami ... Kolega złapał 4 sztuki, ale z tego 2 wypuścił, bo właśnie miały plamy.

No spowodowane to było upałami jakie były w tamtym roku i te bakterie, hyba Coli czy cos takiego. Ale ogólnie zbiornik super tylko szkoda, że obecnie jest w tak kiepskim stanie. Może władze postarają się z tym coś zrobić, bo żeby drugi rok z rzędu był zbiornik zamknięty dla kąpieliczów to przesada.

Seba tam dużo ryb nałapał to pytajcie sie go o miejscówki, bo zna bardzo dobrze to łowisko i spoko koleś z niego - Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co kolega napisał.

straszna studnia zrobiła się z zalewu.

przejeżdżałem dzisiaj obok - więcej ludzi niż ryb w zalewie :wink:

zbiornik ładny, z dobrym dojazdem tylko qrna nie ma w nim ryb.

w tamtym roku wyjąłem szczupłego 62 cm ale to chyba był ostatni taki w tej wodzie ( no nie ostatni bo nadal pływa ...... chyba :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To znaczy że dobrze się ukrywam jak każdy myśli że nie biorą.

8 dni nęcenia

pierwsza wyprawa od godziny 15 do 19

7 amurów dwa koło 30cm reszta między 60 a 70cm

2 karpie 62 i 34cm

1 karaś 33cm

1 lin 30cm

drugi wypad te same godzinki troszkę słabiej

2 amury między 60 a 70cm

1 karp 46cm

Kolega nęcił dwa stanowiska obok mnie to też połapał, jak się nie nęci to się nie łowi, no chyba że na łowiskach specjalnych.

Na początku tego tematu pisałem że mogę przygotować stanowisko i znęcić rybki ale chyba nikt mi nie uwierzył bo nie miałem żadnej wiadomości.

Następne podejście będę robił jesienią jak amurki nabiorą siły bo holowanie takich wychudzonych i osłabionych po zimie nie daje większej przyjemności nawet na odległościówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się jeszcze nie zdarzyło łapać w nocy max do 20:00 Poco się męczyć jak w dzień dobrze biorą.

Widuje przyjezdnych którzy łowią w nocy ale jak efekty to nie wiem bo nie rozmawiam z nimi.

Jeśli ktoś łowi w nocy to stara się w miarę blisko auta (jedni z obawy o samochód a drudzy po to żeby mieć bliżej do bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.