Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Seba brawo ! Chociaż przez tą wodę ryby chyba straciły siłę . Ja w tym roku poluje wyłącznie na metrowego szczupaka, a karpie i amury dopiero późnym latem / jesień jak w tamtym roku . Ciekwy jestem czy padnie 10 kilowy karpik w tym roku i czy komuś uda się wyjąć tego słynnego metrowego szczupaka . Poprzednie zdjęcie usunęli, więc daje linka :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99e437b6837a8d63.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wild takimi karpiami też bym nie pogardził ale w mitrędze jeszcze takich nie ma największe szacuje na jakieś 85cm

W zeszłym sezonie wyciągłem kilka 80-tek to pewnie są i większe a i te pewnie też podrosły.

Siema Prezes jeśli chodzi o duże szczupaki to też będę na nie polował ale ze spinem chociaż jak znam życie to te największe będą brały na żywca.

Ja w Mitrędze miałem dwa razy na patyku takiego około 90+ ale za każdym razem mnie przechytrzył.

Durze karpie i amury poczekają na jesień niech podrosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba normalnie jestem w szoku :shock:

i to nie małym .

byłem tam w zeszłym roku niejeden raz i jedyne co mi się trafiały to karasie i leszcze.

bez nęcenia widać dupa zbita no i jeszcze trzeba wiedziec gdzie .

trza bedzie sie ugadać :lol:

jeszcze raz czapki z głów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba za wielkim szczupakiem, którego złowisz bez problemu to trza jechać na Jaworznik . Nie wiem czy tam byłeś, ale to jest prawdziwe eldorado wędkarskie, jeżeli znasz miejscówki .Aha, jeszcze musisz mieć naprawdę mocny i solidny sprzęt, bo stawy z roku na rok są coraz bardziej tam zarośnięte. A tymczasem szykuje się na nasze zawody. A po nich śmigam właśnie na Jaworznik po mojego pierwszego szczupca w tym sezonie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba za wielkim szczupakiem, którego złowisz bez problemu to trza jechać na Jaworznik . Nie wiem czy tam byłeś, ale to jest prawdziwe eldorado wędkarskie, jeżeli znasz miejscówki .Aha, jeszcze musisz mieć naprawdę mocny i solidny sprzęt, bo stawy z roku na rok są coraz bardziej tam zarośnięte. A tymczasem szykuje się na nasze zawody. A po nich śmigam właśnie na Jaworznik po mojego pierwszego szczupca w tym sezonie !

daj namiary na ten jaworznik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawody zapisujemy sie na miejscu(do 7:00), nie trzeba sie zapisywac wczesniej telefonicznie !!

Jeżeli pytasz o Jaworznik to Ci nie powiem tak z miejsca, ponieważ jest tam wiele stawów(hodowlane, prywatne itp.), a tylko 3 należą do PZW ! Więc nie trafisz nawet jak ci to dokładnie wytłumaczę. Pozatym trza wjechać głęboko w las by je znalesc !

Aczkolwiek zagadaj na gg to ci mnie wiecej powiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem potrenować przed zawodami i wypróbować nowego Bata Aqua Competition pole 700. Łowiłem koło 18-20 przy bardzo silnym wietrze, co uniemożliwiało komfortowe łapanie na bata. Generalnie ryba była spłoszona, ponieważ zarząd koła wycinał tataraki i przygotowywał stanowiska pod zawody. Podnęciłem troszkę ochotką zanętową i zacząłem łapać. Na początku siadały wzdregi po 10 cm, lecz z czasem podeszły większe rybki. Zacząłem łapać płocie i wzdręgi w granicach 20 cm. Nałapałem tego koło 2-2,5 Kg (nie wiem ile sztuk, bo każdą rybke od razu wypuszczam - jadę na ryby, a nie po ryby). Ogólnie dziś powtarzam trening, lecz wezmę siatkę i zobaczymy ile złowię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiem ci szczerze, że wogóle to jestem zdziwiony, iż ktoś tam jeszcze łowi ryby ! Przez ostatnie 2 tygodnie byłem popatrzeć co sie dzieje i może z 2 razy miałem wędke ze sobą. Ryba kompletnie nie bierze, a do tego szambo z dnia na dzień coraz większe w tej wodzie. Nie mówie jak będą upały to niezły zapach będzie :( Ja sie przerzuciłem na nie wielki staw w Łazach (dziki, nazwy celowo nie wymieniam) Łowię na nim bardzo dużo ryb, głownie karasie i liny najmniejsze to 18 cm a często mają po 25-27 cm. Niekiedy dużo większe, lecz ciężko wyciągnąć. Oczywiście wszystkie wypuszczam jak to robią nieliczni...Nazwy nie podam, bo jak wspomniałem wędkarze by te ryby wybrali !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Rybki biorą sporadycznie ale ja już zrezygnowałem z tego zbiornika na rzecz wydry :wink:

Jeśli ktoś przygotowuje łowisko kilka dni i w trakcie zasiadki przepłynie wydra to już można zapomnieć o jakimkolwiek poważniejszym braniu.

Jedynie zaglądam tam czasem ze spinningiem ale z drapieżnikiem to marnie się sprawa przedstawia. Więcej jest poobgryzanych resztek szczupaków w krzakach niż całych w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas nęciłem kulkami, ale zero brań, na spławik idzie coś połapać, na sprężyne zero. Jak już Seba wspomniał, ryb już tam nie ma. Byłem na Dzibicach i rzuciłem na kulki bez wcześniejszego nęcenia. Efekt : 2 odjazdy, ale niestety nie zacięte w czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas nęciłem kulkami, ale zero brań, na spławik idzie coś połapać, na sprężyne zero. Jak już Seba wspomniał, ryb już tam nie ma. Byłem na Dzibicach i rzuciłem na kulki bez wcześniejszego nęcenia. Efekt : 2 odjazdy, ale niestety nie zacięte w czas.

miałem tam jechac dzisiaj ale odpusciłem. jakas impreza nad zlewem.

napisz cos wiecej w temacie o dzibicach .

gdzie łowiłes z ktorej strony itd :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, najpierw musisz znalesc wolne miejsce na Dzibicach. A o nie naprawdę trudno, w szczególności w okresie wakacyjnym. Ostatnio byłem to koleś od maja siedzi w Campingu, a w tamtym roku siedział przez równe 6 miesięcy nad wodą ! Generalnie ostatnio znajomy wyciągnął tam karpia 19 kg. Ogólnie zbiornik bogaty w rybe, chociaż ostatnio cienko bierze. Od strony lasu musisz daleko rzucać ponieważ jest płytko, a z kolej od torów (tam wolne miejsca znaleść to jak wygrać w Toto-lotku) jest już znacznie głębiej. Oczywiście musisz dobrze zanęcić łowisko i ryby masz.

A nad zalewem znajomy codziennie siedzi prawie całymi dniami to wyłowił jedynie karasia dość wielkiego i wczoraj leszcza 40 cm. A tak to cisza, jedynie na spławik połapiesz fajnych płoci po 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłem skoczyć nad naszą wodę zobaczyć co się dzieje. Wody w zbiorniku bardzo dużo nawet pozalewało brzegi. Nie ma już brzydkiego zapachu, pewnie padające deszcze przeczyściły nieco wodę od szamb. Siadłem na swoim miejscu jak zwykle. Poszła jedna wędka na kulke , a druga bacik 5,5 m (z 7-mki wyjąłem pierwszy blant, bo drzewo przeszkadza łowić na 7 m). Na stanowisku jakieś łuski bodajże po amurze. Wiadomo, nęciłem przez spory czas to jakiś kulturalny wędkarz przyszedł i łowił na moim miejscu, a specjalnie wybrałem trudne miejsce do łowienia, by nikt mi go nie zajmował. Podczas 2 godzinnego połowu nic nie ruszyło proteine, ale na bacika była uciecha jak cholera. Co rzut to ryba. Brały płoci do 20 cm i sporadycznie wzdręga weszła po 12-13 cm. Łapałem bez nęcenia, bo jej po prostu nie miałem. Dziś ide po zanęte i pewnie wejdzie jakaś większa rybka jak się podrzuci troszkę trapera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Mógł by ktos napisac jak wyglada sytuacje na zalewie. Bede miał w tym tygodniu troche czasu wiec moze mi sie uda któregoś dnia wpasc nad zalew. Chodzi zarówno o biała rybe jak i o szczupaka, no i jak woda? Z góry dzieki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ryba bierze jak głupia więc jak ktoś chce połowić to niech się śpieszy. :mrgreen:

Na kulki karpie średnio po 4-5 kg. Ja tam wole łowić na spławiki i tak na bata 7m ciągne ładne leszcze 40-45 cm, płotki po 20-22cm i czasami jak wejdzie w zanęte karaś, karp i lin. Uciecha na całego, a że końcówka wakacji to można się pobawić z rybkami. Dziś jak zdąże jade połowić, bo specjalnie zakupiłem ochotke zanętową, by połapać tak jak ostatnio. Aha, woda ujdzie w miarę, jak się kapią tam to nie jest źle. Szczupaka nie próbowałem łowić, bo w ciągu ostatnich lat wyłapali 90 % tej ryby, wole rzucić na spławik i wiem że coś złowię.

/pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam tydzień temu w czwartek, czy ryba aż tak bierze jak to kolega opisywał to bym się sprzeczał, ale nie o tym chciałem napisać, chodzi mi o czystość wody a raczej nieczystość, ludzie tam jest jedno wielkie szambo :!: tam się nie da siedzieć i wędkować nie mówiąc że by ktoś z tamtąd rybkę wzioł do domu (chociaż takich widziałem ).

Jak tylko tam zajechałem około 5 rano to już smród walił z mgiełki która się unosiła nad wodą, ale jak się zrobiło ciepło tak około 10 to trzabyło kijeczki zwijać bo smród nie do wytrzymania, koszyk zanętowy jak szedł po tym bagnie to nieprzyjemnie wziąść go do ręki aby zanętę nabić, fuj ... więcej tam nie pojadę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.