Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Ryba bierze nieźle, nie wiem jak Wy łowicie, ale dam Wam wskazówkę. Woda faktycznie od kilku lat to praktycznie jedno wielkie szambo, trzeba trafić w dzień, w który by nie spuszczali szamba. W związku z zanieczyszczeniem trzeba naprawdę obficie nęcić, minimum 2-3 kg zanęty z robaczkami i innymi dodatkami, by zapach przebił się przez ten smród. Ostatni wypad skończył się 2 karpiami koło 40 cm i sporą ilości japończyków 20-30 cm (o dziwo zaczęły wkońcu brać). Siedze zawsze od wjazdu od ul. wiejskiej aż do mola - zależy gdzie jest wolne miejsce. Fotka z ostatniej wyprawy:

[ Komentarz dodany przez: artech: 04-09-09, 19:39 ]

było sobie zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przeczytałem regulamin na szybko (za długi, aczkolwiek orientuje się mniej więcej jakie reguły panują na forach). O zdjęciach znalazłem tylko jedną rzecz, że zgadzam się na ich publikacje itp.

Szkoda, że forum jest takie liche jak nawet zdjęcia nie można wstawic...Zdjęcie zmniejszone, więc nie wiem o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem regulamin na szybko
Zdjęcie zmniejszone, więc nie wiem o co kaman

przeczytaj jeszcze regulamin wstawiania zdjęć :!:

A propos Twojego zdjęcia to znasz coś takiego jak RAPR ? Z tym także proponuję się zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś połowić na bata przed niedzielnymi zawodami. Zabrałem 0,5kg Sensasa, ziemia z ochotką i reszte specjałów przygotowanych na zawody. Wyniki dość obiecujące: 1 lin 29 cm, 4 leszcze 25-36 cm, płotki 10-21 cm, wzdręgi 10-17 cm i na koniec łowienia rzuciłem na waniliową kuku - siadł karpik 28 cm :mrgreen: Wrzuciłbym fotki, ale znowu usuną. :arrow: Jak coś to pisać na priva to prześle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego maja usunąć? Chodzi o to ze źle są te ryby przetrzymywane przy fotografowaniu?

Wanienka z wodą z zalewu to chyba dobry pomysł, by pokazać końcowy wynik łowienia. Przecież nie będę wrzucał zdjęcia każdej ryby z osobna wykonanej nad zbiornikiem ( sam upload i zmniejszanie zdjęc zajęło by mi sporo czasu, którego i tak mam mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też coś napiszę o tym dniu czyli 11.09 i o tym zbiorniku, bo byłem tam rano, nie wiem kolego w którym miejscu wędkowałeś, ja byłem od parkingu przy tej brzozie, z boku z jednej i drugiej strony miałem kilku wędkarzy i poza 1 leszczykiem ja nic nie złapałem, nawet brań więcej nie miałem, goście z boku koło mnie dokładnie tak samo jak ja, po drobnym leszczyku i kilku płotkach, jeden gość był miejscowy, który mówił że jest tam co drugi dzień i opowiadał że ryba wogóle nie bierze na tym zbiorniku, od czasu do czasu marnego karasia złapie.

Po drugiej stronie tam przy brzozach też było kilku wędkarzy ale nie widziałem aby tam jakieś emocje panowały, aby coś ciągli (zbiornik jest wąski to widać jak ktoś rybkę ciągnie).

Jedyne co zauważyłem to ryba tam musi być ładna, bo się pieknie kolosik spławił, szczupak widać było jak gonił drobnicę, ale brań jak na lekarstwo :cry:

Więc nie wiem, czy mówimy o innym zbiorniku, czy poprostu lubisz się przechwalać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ryba bierze dobrze i to gruba tylko trzeba ją znęcić a nie siąść na szybko i liczyć na efekty tak jest pewnie na większości takich zbiorników.

A ci miejscowi co tak narzekają to mięsiarze którzy chętnie by kogoś podsiedli i zabrali wszystkie złowione ryby do domu tłumacząc się ze do oczka lub dla kota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Seba.

Jak Wy przychodzicie powędkować na te 3-4 godziny i nęcicie nie więcej niż 0,5 kg zwykłej zanęty to nie połapiecie. Wspominałem, że z marszu to na początek trza wrzucić 2-3 kg zanęty bogatej w robaczki. Miejscowi słabo łowią, wogóle nie nęcą więc i nie łowią. W tym roku np. starszy kolega ustawił się na karpie. Łowił koło ujścia wody (to jest koło parkingu od ul. Wiejskiej). Nęcił przez tydzień i wyjął bodajże 3 karpie po 8 kg. Zrobił zdjęcia i do wody ryba poszła :)

Bez nęcenia nie ma łowienia. Ja nęce teraz kulkami i efekty są naprawdę widoczne po tygodniu. A niżej fotka dla nie dowiarków:

http://i28.tinypic.com/ej7y9v.jpg

Złapana i oczywiście wypuszczona. Każdy karp powyżej 50 cm odzyskuje wolność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem to mam kilka pytań:

1. Jakiego smaku kulki sprawdzają się w tym łowisku?

2. Jeśli nęcisz kilka dni to ile kulek dziennie wrzucasz?

Jestem początkujący, mam blisko do tego zbiornika i złapanie nawet małego karpika to dla mnie będzie wielka satysfakcja. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla amatorów łowienie na kulki mija się z celem. Nabierz doświadczenia i później zacznij łowić na tę metodę. Polecam bliźniaczy zbiornik HERKULES( należy do koła Łazy), jest zarybiany samym karpiem i praktycznie sam karp bierze. Z wiosny ludzie łapali po 20-30 sztuk karpi na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to według kategorii płacisz następująco:

20/60/90 zł

Jeżeli chodzi o łowienie to opłaca się bardziej niżeli jeździć po śląsku i szukać ryby. Tam połapiesz te karpiki, tylko wymiar jest 35 cm :) Dodatkowo nęcąc na kulki złowisz prędzej rybę niż nad zalewem po tygodniowym nęceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Kolegów :mrgreen: Widze,że koledzy Seba i Prezes powiedzieli wszystko o naszym zbiorniczku :razz: Ostatnio byłem na spławiczek i połapałem ładnej płoci do 30cm,nawet szczupaczek wziął na robaczka.A co do spinningu to trzeba się nachodzic,bo mięsiarze siedzą i zajmują najlepsze miejsca,ale 2 szczupaki to i tak niezły wynik :wink:

Ps.Prezes powiedz kto wygrał na tych zawodach?i ile razy? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wild jak co roku pewnie z 300 kg

Na taki zbiornik to za mało ( mówię tu o problemie z wydrami oraz mięsiarzami - chociaż ich już nie ma, bo wszystko wyłapali "prawie wszystko" )

A na pewno nie złowisz nad zalewem karpia zaraz po zarybieniu jesiennym. Czemu ? Do tej pory średnio w 1-szym tygodniu co można było łapać na masę ludzi wędkujących łapano śrenio 2-3 karpie za dnia, do tego nie miarowe często siadały(28-29 cm)

Ja raz z ciekawości poszedłem ze 3-4 lata temu spróbować swoich sił. Koło mnie z 10-12 osób wędkujących i nic nie złapali. Już jak się ściemniało złapałem takiego na 32 cm i jak się okazało był to pierwszy karp w tym dniu. A łapałem od 15-17 ... gdzieś tak, już nie pamiętam.

A pewnie jeszcze zarybili sporą ilością lina,płoci,karasia?(Karaś to była dominująca ryba tego zbiornika przez 3 lata, ale mięsiarze zrobili swoje),amura(chociaż jego jest sporo), węgorze już były wpuszczane i co tam jeszcze :?:

Ja raczej już zrezygnuje z łapania, bo z roku na rok nie idzie cokolwiek złapać. Jedynie na tego bata idzie się pobawić nieźle i chyba to jest najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ,według mnie powinno wogule sie zamykac zbiornik do wiosny po takim zarybieniu

Na wiosnę karpie z zarybienia biorą jeszcze lepiej :wink::lol: I mam tu na myśli czas tuż po zejściu lodu i mniej więcej do połowy kwietnia.

Zakazy nic nie dają. Trzeba zrobić odpowiedni limit (także roczny) i przypilnować jego przestrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem od jednego gościa to zalew maja zarybiać dopiero 14 listopada i zbiornik ma byc na 14 dni zamknięty!? Wiec jak jest? Ma ktoś pewne i sprawdzone informacje? A dodatkowe pytanie do Wild, Co sie stało na porębie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ,według mnie powinno wogule sie zamykac zbiornik do wiosny po takim zarybieniu

Na wiosnę karpie z zarybienia biorą jeszcze lepiej :wink::lol: I mam tu na myśli czas tuż po zejściu lodu i mniej więcej do połowy kwietnia.

Zakazy nic nie dają. Trzeba zrobić odpowiedni limit (także roczny) i przypilnować jego przestrzegania.[/quote

Jasne biora lepiej jesli cokolwiek zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem od jednego gościa to zalew maja zarybiać dopiero 14 listopada i zbiornik ma byc na 14 dni zamknięty!? Wiec jak jest? Ma ktoś pewne i sprawdzone informacje? A dodatkowe pytanie do Wild, Co sie stało na porębie?

zbiornik bedzie ponownie zamkniety bo maja zarybic karpiem dwa tyg temu poszla inna ryba poprostu czysty debilizm co ci z zarzadu wyprawiaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.