Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Ziemnickie


qbalub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Miał ktoś może okazje wędkować na tym jeziorku??pytam ponieważ leży niedaleko mojego miejsca zmieszkania i z opisu tego jeziora opis występuje tutaj duża ilość karpia!! jeżeli ktoś był na tym łowisku to proszę napisać czy warto je odwiedzić i na jaki zestaw i w jakim miejscu najlepiej łowić!! dziękuję z góry i pozdrawiam!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.Jestem z Leszna i czasami jezdze na ziemnice,jesli chodzi o splawik to trudno mi cokolwiek powiedziec,jest duzo drobnicy a z wiekszych ryb to widzialem kiedys jak facet zlapal kolo mnie karasia i lina po ok.1kg.Latem jest tam kilka miejsc bez przerwy okupowanych przez miejscowych,lowia na grunt wiec pewnie cos tam jest :lol: .Jest duzo okonia,jesli sie trafi to mozna wyciagac jednego za drugim sie jednak duzo malych.Szupaka wbrew pozorom nie ma zbyt wiele, jest dosc mocno wytrzebiony,ale mniejsze sztuki trafiaja podczas polowania na okonie. Bylem jesienia i nie mialem nawet szczupakowego brania ale trafilo sie kilka ladnych okoni za to na poczatku zimi przyjechalem za okoniami i obcial mi ladny szczupak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a widziałeś jak ktoś z tych miejscowych złapał tam karpia??ponieważ ten artykuł co załączyłem opisywał ze są tam duże karpie..?? a to na jakie głównie jeździsz jeziorka i na których miałeś najlepsze efekty??Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo sie nie przygladalem ale rok temu jak byl bylem polapac na spinning to jakis facet na pomoscie obok mnie targal ladne ryby na bata,na pewno kilka mialo ok.1kg ale nie wiem jakie gatunki.Karpie sa tam na pewno sie raczej nie wezma z marszu i trzeba byloby im troche poswiecic, ja na karpie sie tam nie nastawiam.Teraz chyba najlepszym jeziorem w okolicach Leszna jest woniesc,jest to chyba jedyne jezioro jakie naprawde kontroluja.Moj znajomy zlowil tam w listopadzie szczupa 102cm.Na splawik to lowia ladne leszcze ale glownie z lodki.Mnie bardziej interesuje spining wiec o karpiach zbyt duzo nie wiem.jak chcesz od razu nalowic sie karpi to jedz na lowisko specjalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda przeszła na rzecz wioski Ziemnice.

Można połowić ładnego szczupaka, okonia. Miejscowi szarpią amury z plaży.

Najlepiej łowi się z łodzi. Przyda się echosonda, aby płynąć wzdłuż uskoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam... mam pytanie odnośnie tego jeziorka...czy można jakoś dojechać tam autem od strony plaży bo jak tam byłem to tylko z drugiej strony??i czy są tam miejsca aby móc łowić na spławik??ps i jaka metoda lepiej łowić??sprężyna czy spławik??chcialbym wyjechać na nockę!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.