Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129
lub 20 na okonia

Zobacz na wagę :shock: Niektóre - a nawet większość - kręciołków do średniego spinna tyle nie ważą. Pokusił bym się ale za ciężki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zobacz na wagę :shock:

bo ma 3 łożyska więcej więc i gniazda musi na nie mieć....

a czy 255 czy 310 gram żadna różnica....dużo ważniejsze jest aby pasował do kija i go wyważał, bo to już nadgarstek odczuwa w sposób wyraźny.....

poza tym catana 2+1 łożysk, czyli nie ma łożyskowania w rolce, więc jak intensywnie spinningujesz to szybciej zużywasz żyłkę (bardziej się skręca), a po jakimś czasie eksploatacji tulejka w rolce nabiera luzów i nawijanie będzie nieciekawe....

z podanych powyżej wybrałbym Maximę, bez chwili wachania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak trzymam się z daleka od kołowrotków Dragona.Posiadam Team Dragona FD930i piszę MADE IN JAPAN, ale to tylko napis.Już był w naprawie po 1 tyg. łapania i chodzi jeszcze gorzej jak na początku :neutral: Maxima jest trochę tańsza, może i lepsza nie wiem nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez cały sezon przy DS-ie użytkuję tańszy model Dragona mianowicie VIPER 335i i nie mogę na niego narzekać, na razie cały czas sprawuje się świetnie. Oprócz niego mam 2 Catany 2500, jedna RD, druga RA i również, na razie, nie powiem o nich złego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przez cały sezon przy DS-ie użytkuję tańszy model Dragona
:???:

widzisz bboobb, ds a spinning to dwa mocno różne tematy.....

podlicz ile rzutów wykonujesz na jednej zasiadce ds-em, a ile spinnem... pomnóż razy długość rzutu będziesz miał porównanie ile więcej kilometrów przewija kołowrotek spinningowy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mi do głowy nie przyszło porównywanie DS i spiningu, wyraziłem tylko swoją opinię na temat kołowrotka, który, między innymi posiadam, do lekkiego spina używam Catany 2500 RA. Inna sprawa, że przy DS-ie kołowrotek też musi swoje wytrzymać. Rzuty może nie są tak częste jak w spinie (choć jest ich sporo), za to zestaw jest znacznie cięższy co też znacznie obciąża kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

U mnie Catanka była używana od marca 2 dni w tygodniu. Od wakacji łowi się nią 3-4 dni w tygodniu i cały czas jest ok. Kumpel nią łowi. Katuje ją podczas opadu i wszystko ok :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub 20 na okonia

Zobacz na wagę :shock: Niektóre - a nawet większość - kręciołków do średniego spinna tyle nie ważą. Pokusił bym się ale za ciężki :cry:

Zwracalem uwage na wage i mi tam to nie przeszkadza hehe. Moge tylko potwierdzic slowa Sinusa kolowrotek ma pasowac do wedki, moja okoniowka jest dosc ciezka mianowicie Dragon Mystery XT Ultra lite i ten kolowrotek byl do niej akurat :wink:

Co do catany patrzylem ale odstarszaja mnie dwie rzeczy delikatniutki kablak i plynnosc hehe moze to byl jakis wybrakowany model ale coz powiem tak jak catana to nie spin hehe

przynajmniej dal mnie.

Espina ciekawa musze zajrzec do sklpu ja obejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Catana jest bardzo dobrym kołowrotkiem. Łowię nimi od 2 lat ( posiadam dwie szt) i nic się z nimi nie dzieje

ale nikt tu nie kwestionuje że:

Jest to przyzwoity kołowrotek w swojej kategorii cenowej i na pewno wart polecenia

po prostu z uwagi na zastosowanie (ciężki spinning).... są w tej cenie lepsze i trwalsze.... tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

W przyszlym roku planuje kilka :wink: wypadow na szupaczka i (moze) bolenia, dlatego powoli przymierzam sie do kupna "sprzetu". Jako ze posiadam wedke Robinsona z seri Xenon na okonia i jestem z niej zadowolony, dlatego planuje kupic rowniez Xenona tyle ze Spinner 2,7 10-30g. Problem stanowi jedynie kolowrotek. Do okoniowki posiadam Dragona Vipera FD 830 iT i mozna powiedziec ze sie na nim przejechalem :sad: i teraz nie wiem jaki kolowrotek wybrac do nowej wedki. Myslalem o Cormoran XE 4000 5PiF, nie wiem czy ktos mial z nim doczynienia - nie bedzie za duzy??. Jezeli tak to prosze o opinie, badz propozycje do 150 zl. Bede bardzo wdzieczny, bo nie mam pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle. Ale ja proponuję kup sobie Okumę lub SPRO. Cena podobna a będziesz zadowolony. Piszę o tym co znam. Może i tamten jest nie do zniszczenia. Ale kolego prosiłeś o opinię. I może jeszcze się zbytnio nie znam. Ale... na spining jak mało łapiesz to rozumiem. Ale jak dużo to patrz przedział między 300 a 500 zet. Tanie mięso zjadają psy.

Ja mam dwa tanie kołowrotki. Ale nie na spining. I są dla mnie super. Ale do innych metod połowu. Spining to jedna z metod łapania która strasznie niszczy sprzęt. Zaczepy odbijają się na przelotkach, plecionkach, żyłkach, kołowrotkach i oczywiście wędkach. Potem najsłapsze ogniwo puści. Z doświadczenia wiem że szkoda mi potem tej rybki. Nawet nie dlatego że uciekła. Tylko że uciekła z metrami żyłki lub plecionki w mordce i hakiem. A tak bym ją wyciągnoł zrobił fotkę i do wody.

A co do tego cormorana xe 4000 to myślę tak. Ze jak za tą cenę to brać. Może 3 sezony przetrzyma. A może więcej? Na rynku są tysiące kołowrotków. I miliony wędkarzy. Ale nie znamy się na wszystkich modelach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PuS - piszesz jak dla mnie o górnej półce, a tu eq ma mniejsze pieniądze do wydania. Myślę, że skoro moja kupina 9 lat temu za 220 zł Shina Superrex wytrzymała do tej pory to obecnie przy niższych cenach sprzętu za 150 zł coś trwałego powinno dać się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Mam wędzisko York-a 270/30 i chcę nabyc do tego sprzętu kołowrotek. Co polecicie?? Kwota jaką mogę przeznaczyc to 200-250zł. Pomocy!!:)

PS. Miałem chronosa ale po 6m-cach intensywnego uzywania zepchnąłem go za 10zł drożej niż kupiłem:) A w moim GTi Rodeo padł abs więc skorzystałem z rękojmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co lowisz, gdzie lowisz i na co lowisz. bo inaczej to w kolowrotkach mozna przebierac, w granicy miedzy 200 a 250zl jest sporo sprzetu:

daiwa regal

okuma epix pro

tica libra

a na promocjach dostaniesz do 250zl shimano exage a i nawet spro blue arc.

sprzetu jest sporo, sprecyzowac musisz sie sam, pomacac, pokrecic i zobaczyc ktory Ci lezy.

ja bym polecal red arca, ale musial bys stowe dolozyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe troche za duzo:) ja głownie łowie na przynęty dosc duże - kopyta z glowkami po 10-15-25-30 gram. Woblery tez w tym przedziale. To jak?? Ktory z tych wyżej wymienionych wg. ciebie jest najlepszy??

PS. jak mozesz to napisz jeszcze co sadzisz o cormoranie Corcast Super Spin 8PiF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral spro blue arc albo okume epix pro.

ale to tylko moje zdanie, a ty wybrac musisz sam ;) poczekaj na opinie innych uzytkownikow.

a co do kolowrotkow cormorana to nie wiem bo nigdy nie uzywalem, znajomi tylko pluja sobie w brode bo kupili modele z serii rodeo gti i dosc szybko im sie te kreciolki rozlecialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.