Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
Gość Bartosz

Witam witam... Wracam właśnie z rybek... Artech pamiętasz jak zachwalałem moje Alivio? Że niby dwuletnie i że przez to lepsze od tych produkowanych obecnie??? :oops: No więc rzucam sobie dzisiaj spokojnie aż tu nagle... TRRRRAAAAAAACHHHHHHH!!!!!!!!!!! :? Przestało kręcić! :( :( Wróciłem do domu, rozebrałem na części i co się okazuje? Że trybiki w ślimaku się POWYCIERAŁY!!! Niektóre są dosłownie spiłowane do zera! :evil: A jeszcze dwa tygodnie temu smarowałem kołowrotki i wszystko było ok... Nie wiem co o tym myśleć... Nie dostał ani piasku, ani mułu... Planuje teraz zakup następnego kołowrotka... Tyle że oczywiście zostałem bez kasy... :( Obecnie łowię wędką Shimano Beast Master 270ML 5-20g. Jakiej wielkości kręciołek byłby najlepszy? Myślałem o 30/300/3000 różnie je oznaczają... No i kwestia firmy... Proszę o radę! Cena - MAX (ale to już naprawdę ostateczność) 300 zł... Powód oczywisty... Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dwa tygodnie temu smarowałem kołowrotki i wszystko było ok... Nie wiem co o tym myśleć...

Witam

A czy jestes pewnien, że dobrze go złożyłeś? Że ustawiłeś właściwy dystans pomiędzy zębatkami?

Podejrzewam, że nie założyłeś podkładki/podkładej, której/ych miejsce jest pomiędzy łożyskiem a zebatka atakująca, co z kolei spowodowało zwiększenie luzu międzyzębnego, zmniejszenie powierzchni trących zębatek i ... nieszczęście gotowe. Miałem okazję grzebać w takich kołowrotkach z identyczną dolegliwością i powód stanu rzeczy był taki, jak opisany wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

No problem właśnie w tym że wygląda na to że wszystko złożyłem jak trzeba... Dodam że kołowrotek ten rozkręcałem już i smarowałem z 5 razy i nigdy nie miałem takich problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Dodatkowo patrząc na zębatki można odniść wrażenie że luzu między zębami było zbyt mało bo jest wytarta nawet podstawa zębów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzu między zębami było zbyt mało bo jest wytarta nawet podstawa zębów...

:shock: Rany, to jak Ty dałes rade korbką obrócić :shock: Gazrurkę na nią zakładałeś :shock::lol:

Przeciez musiałeś czuć, że cos nie tak, że za ciężko. W takiej sytuacji kręcioła bierze sie na warsztat i ... sekcja ... co do śrubeczki. Skoro ja mogę wyczuć, kiedy zaczyna mi sie przycierać łożysko rolki na kabłąku (np od pływających na powierzchni wody glonów), to nie rozumię, jak mozna sie nie kapnąć, że cos sie dzieje "z korbką", bo by sie obruciła trzeba nią kręcić całym ramieniem i barkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Nie mam pojęcia jak to się stało... Po zamknięciu kabłąka i pierwszym obrocie korbki coś się zablokowało więc zwolniłem blokade wstecznego ruchu, dało się normalnie przekręcić to przekręciłem 2 razy, następnie znowu zacząłem zwijać żyłkę (dość energicznie - to fakt i zdaje się że to był mój najwięszy błąd) i ... :| tylko głośne trach jakby ktoś pieprz mielił w młynku... I tyle było! Teraz trza kupić coś nowego... Tylko co??? Doradzisz mi coś? Nie używam w ogóle plecionek ani żyłek grubszych niż 18... Ale rzucam dość daleko! Zaproponuj coś... Nie mówie o jakimś cudzie bo mnie na takie niestety nie stać ale coś co wytrzyma 2 sezony... Do 250, MAX 300 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Zastanawiam się nad tym:

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=988

Gwarancja na pięć lat... Mieliście może doczynienia z tym kręciołkiem? Wiem, że za tą kasę nie mam się czego spodziewać ale nie mam ochoty przesiedzieć zimy w domu... PROSZĘ BARDZO O OPINIE!

A może Epix Pro???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, ja od 3 lat nie kupowałem kołowrotka i w związku z tym nie miałem potrzeby się nimi interesować. Było mi to zbędne.

Patrząc na Wasze dywagacje na temat wyboru "właściwego" kręcioła przyznam, że miałbym poważne kłopoty :(

Tyle sie tego namnozyło, tych firm, tych modeli, że ... nie wiem, głupi jestem, nie doradzę Ci :(

Jedyne, do czego serdecznie zachecam, to przedni hamulec. Wiem, ze mniej praktyczny niż tylny ale za to bardziej precyzyjny.

Daleko rzucasz ... szpula typu "long"

Żyłka do 0,18 mm ... wielkość kołowrotka 2000 do 2500

Tym sposobem zawężaj krąg poszukiwań i z tego co Ci zostanie ... wybierz.

Wiem, że chłopaki z tego forum mają sporo doświadczeń w tej materii. Jak tu wskoczą ... bankowo Ci coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Co do przedniego hamulca to przyznam Ci jak najszczerszą rację! Miałem do czynienia i z przednim i z tylnim hamulcem i mogę szczerze powiedzieć, że preferuję przedni! Dzisiaj miałem okazję obejrzeć oba modele Okumy o których napisałem wcześniej i muszę przyznać, że mimo niewielkiej różnicy cenowej różnica w kołowrotkach jest dość wyczuwalna... Epix ma nieco dokładniejszy hamulec i lżej chodzi korbka! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w niedługim czasie kupię ten kręciołek... No, chyba że ktoś wejdzie na ten temat i poda mi jakąś inną alternatywę, być może lepszą! :wink: Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Z jednej strony się z Tobą zgodzę ale z drugiej to nie. O Epix Pro słyszałem kilka pozytywnych opinii, m.in. że jest trwały a z tym co wyjdzie w przyszłym roku będę musiał zaryzykować... Poza tym ceny będą wyższe... Ale jeszcze poczekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Czy ktoś używa kołowrotka Browning Camcad 5500 lub któregokolwiek z tej seri? Jak się sprawują,przez ile sezonów używane itp. Co myślicie o małych multiplikatorkach do wędek podlodowych. Do tej pory używalem małych kręciolków obrotowych i spinningowych,ale chyba już czas na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

JA UŻYWAM KOŁOWROTKA ROBINSON PERFECT :mrgreen::mrgreen::mrgreen: IDEALNY DO SPINNINGU, POSIADA 8 ŁOŻYSK KULKOWYCH A TAKŻE HAMULEC PRZEDNI.ŁOWI SIĘ NIM BARDZO FAJNIE NIE MA PROBLEMÓW Z ZAWIJANIEM ŻYŁKI 8)8) CHODZI BARDZO PŁYNNIE I NIE JEST ZBYT CIĘŻKI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W nadchodzącym sezonie zmieniam metodę i z bacika 7m przerzucam się na odległościówkę - zamówiłem już wędke mikado temptation match 4,2 ale co z kołowrotkiem?

Będę łowił żyłką główną gr 0,16.

Na kołowrotek chcę przeznaczyć 300 - 350 zł.

Wbrew pozorą bardzo trudno jest wybrać kołowrotek z oferowanych na rynku a typowo matchowych.

Proszę o informację jaki kupić. Wiosna zbliża się dużymi krokami na kołowrotek trzeba czekać około 14 dni a tu jeszcze dylemat jaki wybrać.

Pozostaje mi odwołać się do wiedzy i dobrego serca braci wędkarskiej, która zechce coś podpowiedzieć.

Może:

a) Mitchell 400x match

B) Byron Alice Match

c) Spro - Red Arc Tuff-Body Match lub np. Vanatec Match

Raz jeszcz proszę o radę jaki wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Mój typ - Red Arc! Mitchela nie sprawdzałem a o Byron Alice chodzą słuchy, że źle nawija cienkie żyłki. To tyle co mogę powiedzieć! Może inni też coś doradzą! POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.