Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! kolegów po kiju!

Ja właśnie zakupiłem Shimano GT4000RA i jak na razie jestem zadowolony.

Nawój żyłki jak na razie rewelacja(pięknie układa) a za kołowrotek dałem 330zł.

Kupiłem go do średniego spina na szczupaki i sandacze a w większości będe nim czesał Wisłe i ewentualnie łachy -zobaczymy co z niego za sprzęt.

Sukcesów Panowie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam! Chcę kupić kołowrotek do spiningu, jest to "średno-ciężki" spining- żyłka 0,20 -0,22, przynęty to głównie rippery ok 9cm, i jest to łowienie przeważnie wśród roślinności, czyli kołowrotek jest poddawany wiekszym obciążeniom. Jaki kołowrotek możecie mi doradzić? Chciałbym aby posiadał zapasową szpulę spiningową a nie typu match i tylni hamulec. Zastanawiam się nad kołowrotkiem STRADIC 4000 GTM-RA ale czy to nie jest kołowrotek z matchową szpulą zapasową? Biorę jeszcze pod uwagę TWIN POWER 4000 XT-RA. A może SUPER GTM 4000 RA? Czy po prostu SUPER GT 4000 RA? A może wystarczyłby kołowrotek o wielkości 2500? Proszę o pomoc i wypowiedzi osób, które posiadają któryś z tych kołowrotków. Wszelkie porady bardzo cenne:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriszna to widze że prawie wszystkie fora odwiedziłeś z tym pytaniem.Ale to nie grzech

STRADIC 4000 GTM-RA
Jeśli w opisie jest na końcu literka M

to napewno jest matchowa szpula.Wydawało mi się że średnio ciężki spin to raczej żyłeczka 0,25 ale to może moje "zboczenie" co do wielkości :mrgreen: Natomiast co do modelu które podałeś to widziałbym

SUPER GT 4000 RA
.

Lub model Technium wszystkie pośadają zapasową szpule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma Technium 2500, super kolowroteczek, ma zreszta swoja cene.

Pomyslales moze cos nad produktem jak Spro Blue/Red Arc?

Lub podobne Tica, Ryobi ... ?

Ja na Twoim miejscu bym wziol fajna plecionke zamiast 0.25 normalnej zylki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kriszna ja radziłbym kupić spro blue arc lub nad ryobi zauber. Może nie miałem nigdy tego kołowrotka, ale jak hest jakościowo b. dobry i dobrze leży w ręku to nie ma się co zastanawiać. A resztę kaski, którą zaoszczędzisz kupując któryś z tych tańszych od Shimano przeznacz na plecionkę. Za 60zł. możesz już kupić doskonałe plecionki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, zauważyłem jedną prawidłowość że coraz więcej osób wybiera te właśnie kołowrotki -ryobi i spro a nie shimano do kwoty 400 zł :???: Podobno prawdziwe shimano zaczyna sie od 500 zł :?: dlatego może lepiej kupic uzywane shimano z wyższej półki ,np. stradic, twin power. Większość osób które używają do spiningu kołowrotków shimano stosuje stradic'a który ma przełożenie 6,0 :1 a twin power 5,0:1. Więc może lepiej zamiat spro dołożyć 200 i kupic nowego TWIN POWER 4000 XT-RA :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby??

Spro to bardzo dobre kolowrotki i napewno bedziesz mial za ta kwotke przyzwoity i pozadny kolowrotek. I tak jak mowil przedmowca...za 200zl za nazwe SHIMANO kup sobie lepiej super plecionke (np. Power Pro lub Spiderwire) i fajne przynety.

Tak czy siak czy Shimano za 200zl czy za 500zl i tak wszystko produkowane w Malaysii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak czy Shimano za 200zl czy za 500zl i tak wszystko produkowane w Malaysii.

Z tego co mi wiadomo, to stradic z przednim hamuclem jest made in japan. W każdym razie ten, którego oglądałem w pewnym poznańskim sklepie, był japoński. Sprzedawca - w innych sprawach kompetetny - twierdził, że na polski rynek FA są japońskie, a RA malezyjskie. Ale może mnie wpuszczał w maliny.

W sklepie kupić stradica do 500 zł może być ciężko, ale na allegro stradici 2500 z przednim hamulcem i opisane jako japońskie można w okolicach tej kwoty znaleźć bez problemu.

Gdybym dzisiaj miał kupować kołowrotek i miał budżet 500 zł, to wybrałbym stradica. Ale to tylko moja subiektywna ocena. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i rady. Już wybrałem. tzn. kupiłem stradica 4000FA nowego z podwójna korbką. Miałem dylemat spro czy shimano, jednak idealny hamulec i perfekcyjne nawijanie żyłki przeważyły na korzyść stradica. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie kupić stradica do 500 zł może być ciężko, ale na allegro stradici 2500 z przednim hamulcem i opisane jako japońskie można w okolicach tej kwoty znaleźć bez problemu.

Wydać 5 stów na kręciołek w rozmiarze 2500 to dla mnie czysty snobizm :wink:

Inna sprawa, że sam jestem fanem kołowrotków shimano. Przed chwilą wróciłem z salonu Fihingmart w Bielsku i pomacałem trochę kołowrotków- utwierdziłem sie w przekonaniu że shimano naprawde są najlepsze i to niekoniecznie trzeba wydać 500 zł żeby skutecznie połowić szczupaki.

Nie mniej gratuluję zakupu i czekamy na wrażenia z połowów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a pierwsze odczucie?

Pozytywne. Wygląda solidnie.

no i czy jest wart tych pieniedzy?
No właśnie cięzko to osądzić po minucie trzymania w ręce. To pokażą dopiero tony wyciągniętych karpi :lol:

Podobał mi się, ale na wiosnę przymierzam się do nieco tańszej Okumy, bo muszę pokupić sporo różnorodnego sprzętu i muszę zmieścić się w limicie wyznaczonym przez moją domową Zytę :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!Chciałbym zaczerpnąć informacji czy kupić kołowrotek shimano catana 2500 czy podobny model firmy dragon.Rozchodzi się o to że shimano to tylko 12 miesięcy gwarancji a dragon az 5 lat.Ps dodam tylko że bardziej uśmiecha mi się posiadanie catany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Szczerze mówiąc to z tych kręciołków brałbym Dragona i to nie tylko ze względu na gwarancję (bo tą traci się przy rozebraniu kołowrotka, a jeśli ktoś używa go naprawdę dużo, wtedy należałoby przesmarować go raz do roku i po gwarancji). Niemniej jednak bierz to co Ci bardziej leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie catany (około rok jedną i z pół roku drugą) i nic im nie dolega - śmigają jak mażenie. Dragona kupiłem jednego i po trzech wędkowaniach powędrował do serwisu (patrz temat w dziale kołowrotki: Dragon Corsar) Tak więc ja bym dragona (kołowrotki) omijał z daleka i szerokim łukiem żeby ręka nie skusiła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem dobre zdanie o kręciołkach Dragona ale spinningowych, kiedyś przez trzy czy cztery sezony używałem Galaxy VS RD 630i a przestałem używać go do spina bo kupiłem sobie lepszy. Teraz leży na zapasie a czasami daję go do feederka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat na spinie katuję Dragona Eclipse II 720T i jeszcze ani razu mnie nie zawiódł, mimo upływu lat działa naprawdę świetnie, jak kupię sobie nowy to chyba tego Dragona oprawie w ramkę i powiesze na ścianie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.