Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

na celwniku mam Okume Epix Pro Baitfeeder

moze ktos doradzi i podpowie czy warto????????

Cześć. Właśnie kupiłem sobie dwa takie, rozmiar 40. Nie byłem jeszcze z nimi na rybach, ale nabyłem pod wpływem rad kilku doświadczonych karpiarzy, więc jest szansa, że będą dobre.

Drugi powód, dla którego wybrałem Okumę jest taki, że mam Aluminę. Były kłopoty z kabłąkiem i po miesiącu katowania nierówno pracowała. Raz reklamowałem - naprawili. Drugi raz - bez szemrania dali nowy. Na ten nowy jeszcze nie łowiłem, ale wzbudziło to moje zaufanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś używa go naprawdę dużo, wtedy należałoby przesmarować go raz do roku i po gwarancji

Cześć Bartosz. Ja wyżej wymieniony kołowrotek - Okumę, a więc, jeśli chodzi o możliwość reklamowania, jakby Dragona - używałem przez miesiąc i jak przestała mi się podobać praca (nic wielkiego - po prostu nie chodził już jak masełko i tyle) odstawiłem do sklepu - nasmarowali w ramach gwarancji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

Chciałem spytać o kołowrotek do 150zł. do feedera na karpia. Oczywiście wolny bieg. Mówili mnie o SINUS BR 7Pi 30 139zł. Co wy zaproponujecie / doradzicie ? Chcę kupić 2 takie same kręcioły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper - młody człowieku, jeśli zdobędziesz troszkę więcej doświadczenia, to spostrzeżesz, że przedni hamulec w kołowrotku jest zazwyczaj o wiele bardziej precyzyjniejszy niż tylni, a szczególnie w wyrobach z niskiej i "średniej" półki...

A co do Jaxona... spodziewaj się bury od Tomaszka hehe... (żart) - ale poczytaj trochę forum, zorientujesz się dlaczego tak piszę :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri mozliwe ze Łukasz jest po prostu kibicem innej firmy. Fani Legii Warszawa tez przez 10 lat krzyczeli legia mistrzem Polski mimo ze mistrzem byl po kolei Widzew, ŁKS, Polonia i Wisła.

A tak poważnie to Jaxon jaki byl taki byl ale aktualnie popularnością cieszy się wielką. Spójrzmy chociażby na kije spinningowe z serii Crystalis, ktore sprzedaja sie znacznie lepiej niz nieduzo drozsze Dragony z serii Mystery - uwazane za duzo lepsze. Z Jaxona posiadam jeden kij - Spinning Solaris 270/30. Kupilem go niedawno i zaczne eksploatację od pierwszego maja. Dlatego nie moge powiedziec zadnego pochlebnego ani pogrążającego ten model słowa.

Najlepiej sugerowac sie opiniami uzytkownikow danego modelu, a nie legendami krążącymi na temat jakiejś firmy - choć nie da sie ukryć że są na rynku firmy które specjalizują się w kołowrotkach - firmy jak SPRO, OKUMA, SHIMANI, DAIWA - tam z cala pewnoscia sie nie zawiedziemy.

Co nie oznacza ze jaxon nie potrafi zrobic dobrego produktu :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok oto przykłady:

1. Mam 2 kije owej firmy i w obu pękły szczytówki podczas zarzucania ciężarem dopuszczonym w masie wyrzutowej

2. Znam conajmniej 3 osoby którym również pękały kije owej firmy

3. Jakość wykonania wędek pozostawia wiele do życzenia ( w jednym z lepszych modeli tej firmy wykruszył mi się wkład z przelotki, korek się odkleja, zatyczka na końcu również odpada)

4. Ostatnio kumpel zakupił procę, strzelił nią 2 razy i koszyczek się porwał( mam wrażenie, że nie testują swoich wyrobów)

5. W woblerze tej firmy po kilku rybach pokrywa lakierowa poprostu odpadła.

6. Kręcioł znajomego po kilku większych rybach nie nadaję się już absolutnie do niczego

Z innymi wędkami,procami, woblerami itp. innych, nie koniecznie drogich firm, nie miałem podobnych przygód. Moje zdanie co do tej firmy raczej prędko się nie zmieni.

Oczywiście jest wiele produktów owej firmy godnych polecenia, lecz również wiele jest trefnych, dla mnie zbyt wiele.

Ode mnie tyle.

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie ukryć że są na rynku firmy które specjalizują się w kołowrotkach - firmy jak SPRO, OKUMA, SHIMANI, DAIWA - tam z cala pewnoscia sie nie zawiedziemy.
Swiete słowa.

Nie jestem fanem Jaxona i mam swoje zdanie o tej firmie nie koniecznie dobre ale prosze o fakty.

maryaChi, Łukasz, wobler129, o Jaxonie pogadajmy w temacie :

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=36600#36600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

czytałem troche forum w poszukiwaniu info. na temat okumy epix pro...sam kupiłem epix pro epb tylko, że do spinningu...i mam coraz większe wątpliwości czy dobrze zrobiłem bo w większości opisów stoi jak byk, że grunt i żywiec...poradżcie panowie bo może będę się mógł jeszcze wycofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Wybrałem kręcioł - propozycje wysiadły i końcowo wybrałem Okume Payback FD 30 - Ilość łożysk: 6 + 1 oporowe RB ; Przełożenie: 1:5,0 ; Pojemność szpulki: 0,30mm/160m ; Zapasowa szpula :mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest tak : ktoś zapodał dobrego linka na kołowrotki Tica Libra , i ni jak nie mogę go

namierzyć . Pamiętam , że nie był w temacie kołowrotki i wyszukiwarka nie daje rady.

Proszę o powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

keri chciałem kupić Tice Libre na wobek.pl ale skończyło się na Shimano Super GT. Tica była za cięęęęęęęęęęęęęężka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Librą bedzie chyba cienko narazie.

A ja troche sie podpaliłem na nowosc Cormorana Corcast Super Spin 8PiF Air Bail

Miałem okazje troche go potestowac i powiem szczerze ze to nowatorskie rozwiązanie w kołowrotku spiningowym jest baaardzo obiecujące. Tak tylko dodam ze ten krecioł zwija 84cm linki przy jednym obrocie korbką a przyneta leci i leci i leci :grin: EXTRA.

c1d894ef3e8da033.jpg

Jak ktos juz testował ten krecioł to prosze o opinie albo nie i tak juz sie zdecydowałem :cool::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyneta leci i leci i leci :grin: EXTRA.

przy takiej szpuli to się nie dziwię że leci, leci, leci i leci :grin:

żywcem zerżnięte z betoniarek karpiowych :mrgreen: ale jak ma pomóc to czemu nie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.