Skocz do zawartości
West-East

Bronków - łowisko węgorzowe.

6 postów w tym temacie

Witam,

dowiedziałem się przypadkowo, że w miejscowosci Bronków jest jakiś dzierżawiony zbiornik ( najprawdopodobniej jeziorko) obfity w węgorze :) Ponoc płaci się od wędki 5 zł...

Wie ktoś coś więcej? Testował ktoś? Bardzo proszę o info

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na pstrąga   Dragpm

Witam

W Bronkowie są dwa jeziorka, na jednym nie łowiłem nigdy i nie słyszałem by ktoś tam łowił ;)

a drugie to większe jest, czy też było dosyć łowne. pozwolenie kupuje się na stadninie koni w bufecie, 6 zł na dzień, nie od wędki.

W jeziorze są karpie (mój rekord 6 kg) leszcze (rekord ponad 3 kg) płocie, szczupaki (0), sandacze (0 sztuk na koncie) i są też węgorze , z literatury wiem, że rekord jeziora to ponad 3 kg. ale mi się nie udało złapać nic co miało wymiar ;(

Jezioro ma dużą presję wędkarską, kupa ludzi siedzi całymi weekendami, zwłaszcza gdy Odra jest wysoka , łowienie utrudnia też fakt, że dostęp do jeziora jest praktycznie tylko z jednej strony, bardzo mało jest miejsca gdzie można odjechać bezpośrednio autem (gość postawił i ogrodził hodowlę danieli tuż nad wodą)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam chęć się zasadzić ;)

kilka złapałem i widziałem złapanych w Łochowicach k/ Krosna Odrzańskiego, na żywca można złapać naprawdę DUŻE sztuki, na rosówki mniejsze i przy okazji może się trafić sum :)

no i ostatnio dowiedziałem się o jeziorze LINIE koło Wojnowa

http://www.ziemialubuska.pl/1383,1350,,.html

chyba się w tym roku tam wybiorę na rekonesans.

pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aski, ja planuję wyjazd węgorzowy w okolicach końca maja - początek czerwca. Kiedyś mieszkałem w powiecie Stzrelecko-Drezdeneckim przez 6 czy 7 lat i zaliczyłem większosc jezior w tamtym regionie pod kontem węgorza.

Tam też mieszka mój tesc z tesciową :)

Jeśli masz ochotę, to możemy zorganizowac wspólny wyjazd ( ja planuję na 4-6 dni ) Szczegóły na prv :)

A co do jeziora LINIE, to chętnie zabiorę się z Tobą jeśli nie masz nic na przeciw:) Daj znac kiedy , jak i co. Też na prv

Pozdrawiam i czekam na info

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, możemy jechać , wprawdzie na 5-6 dni to się nie "wyrwę" ale tak od piątku do niedzieli to myślę, że spoko. Zrobię rekonesans jak tam wygląda nad jeziorem i dam znać

pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz