Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bronków - łowisko węgorzowe.


West-East

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dowiedziałem się przypadkowo, że w miejscowosci Bronków jest jakiś dzierżawiony zbiornik ( najprawdopodobniej jeziorko) obfity w węgorze :) Ponoc płaci się od wędki 5 zł...

Wie ktoś coś więcej? Testował ktoś? Bardzo proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam

W Bronkowie są dwa jeziorka, na jednym nie łowiłem nigdy i nie słyszałem by ktoś tam łowił ;)

a drugie to większe jest, czy też było dosyć łowne. pozwolenie kupuje się na stadninie koni w bufecie, 6 zł na dzień, nie od wędki.

W jeziorze są karpie (mój rekord 6 kg) leszcze (rekord ponad 3 kg) płocie, szczupaki (0), sandacze (0 sztuk na koncie) i są też węgorze , z literatury wiem, że rekord jeziora to ponad 3 kg. ale mi się nie udało złapać nic co miało wymiar ;(

Jezioro ma dużą presję wędkarską, kupa ludzi siedzi całymi weekendami, zwłaszcza gdy Odra jest wysoka , łowienie utrudnia też fakt, że dostęp do jeziora jest praktycznie tylko z jednej strony, bardzo mało jest miejsca gdzie można odjechać bezpośrednio autem (gość postawił i ogrodził hodowlę danieli tuż nad wodą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Też mam chęć się zasadzić ;)

kilka złapałem i widziałem złapanych w Łochowicach k/ Krosna Odrzańskiego, na żywca można złapać naprawdę DUŻE sztuki, na rosówki mniejsze i przy okazji może się trafić sum :)

no i ostatnio dowiedziałem się o jeziorze LINIE koło Wojnowa

http://www.ziemialubuska.pl/1383,1350,,.html

chyba się w tym roku tam wybiorę na rekonesans.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

aski, ja planuję wyjazd węgorzowy w okolicach końca maja - początek czerwca. Kiedyś mieszkałem w powiecie Stzrelecko-Drezdeneckim przez 6 czy 7 lat i zaliczyłem większosc jezior w tamtym regionie pod kontem węgorza.

Tam też mieszka mój tesc z tesciową :)

Jeśli masz ochotę, to możemy zorganizowac wspólny wyjazd ( ja planuję na 4-6 dni ) Szczegóły na prv :)

A co do jeziora LINIE, to chętnie zabiorę się z Tobą jeśli nie masz nic na przeciw:) Daj znac kiedy , jak i co. Też na prv

Pozdrawiam i czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spoko, możemy jechać , wprawdzie na 5-6 dni to się nie "wyrwę" ale tak od piątku do niedzieli to myślę, że spoko. Zrobię rekonesans jak tam wygląda nad jeziorem i dam znać

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.