Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

POMÓZCIE PROSZE...


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Ostatnio kupiłem kołowrotek SPRO BlueArc 720. I oto wielki problem!!! Skręca mi się żyłka przy nawijaniu... Rolka kabłąka się kręci więc nie wiem w czym może być problem... Żyłke starałem się nawijać przez książkę tak aby żyłka odkręcała się z leżącej poziomo szpuli! Pozaa tym wydaje mi się, że nawija mniej żyłki w przedniej części szpuli... Czy to wina kołowrotka??? Czy to ja coś źle robię???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

witam. w odpowiedzi na twoje pytanie chce ci powiedzieć że nie jest to twoją winą gdyż sam posiadałem kiedyś takiego typu problemy z kołowrotkiem. oddaj ten kołowrotek do serwisu starając się wytłumaczyć panom w serwisie jak przedstawia się sytuacja. ja tak zrobiłem i muszę stwierdzić że pozbyłem się problemu. wina była spowodowana złym ukształtowaniem rolki nawijającej żyłkę na szpulkę kołowrotka. nic się nie martw będzie dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłke starałem się nawijać przez książkę tak aby żyłka odkręcała się z leżącej poziomo szpuli! Pozaa tym wydaje mi się, że nawija mniej żyłki w przedniej części szpuli... Czy to wina kołowrotka??? Czy to ja coś źle robię???

Na moj gust, skrecanie zylki to w tym przypadku Twoja wina. Zylke nalezy rozwijac z krecacej sie szpuli. Odwijanie z lezacej na plasko jest bledem.

Ale o tym bylo juz gdzies....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Dzięki chłopaki! Okazało się, że w szczelinę koło rolki kabłąka dostało się trochę takiego sprasowanego kurzu, który czasami zatrzymywał rolkę (choć nie zawsze - zależy jak się ułożył) i przy pomocy igły udało mi się wyeliminować problem!:) teraz już nawija równomiernie i nie skręca!:) POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ceregiel sie z igłą, śrubokręt w łapę, rozkręc rolkę, przepłukaj w benzynce ekstrakcyjnej, nasmaruj od nowa. I tak co kilka wedkowań w zależności od tego, co w wodzie pływa ... myśle tu nie o rybach lecz o zawiesinach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

To nie jest twoja wina, poniewaz jest to spowodowane złym ukształtowaniem rolki nawijającej żyłkę na szpulkę kołowrotka. powiedz tym panom z serwisu ze to nie towja wina bo to juz jest wada konstrukcyjna tego kołowrotka i beda musilei Ci zrobic. Jest tez taki spoob ze mozesz sie powołac na prawa konsumenta i wtedy nie beda mieli wyjscia !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale glupoty piszesz tomcio188 ze fakt ze zylki mniej jest na gorze to wada konstrukcyjna kolowrotka! Wystarczy jednie jedna podkladeczke (w Arcach przezroczysta) zdjac i wszystko jest idealnie! Mialem to samo tylko ze w Red Arcu!

A to ze Bartoszowi skreca zylke musial byc jakis feler, ale jak widze temat juz stary i pewnie juz doszedl do tego sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poiwiem Ci cos głupoty Ty piszesz i nie uwazaj sie zakogoas madrego bo wcale na niego nie wygladasz :lol: a po drugie pytałem sie oto kolegi ktory ma firme Shimano zajmojaca sie naprawa kołowrotkow itd i raczej on wie bo nie jest laikiem w porownaniu do CIEBIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same Tomki :D ...

@Tomcio118 - Sa one po to by ustawic szpule. Jezeli zylki sie za malo nawija na gorze to wnioskujemy z tego ze szpula siedzi za wysoko, tak? -> Trzeba zdjac np. jedna podkladke.

Jezeli w drugim przypadku zylki jest za malo na dole tzn ze szpula siedzi za nisko -> Podkladamy podkladke lub podkladeczki (w zaleznosci czy po jednej sie sprawa polepszy) i nawija nam zylke idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci cos po pierwsze stosoje kołowrotki po pare tysiecy ktore kupuje w USA a dokładnie na Manhatanie jak jestem a jestem dos czesto. A po drugie mi sie nie psuja kołowrotki za taka sume a po trzecie chciałem pomoc i specjalnie sie pytałem znanej osoby !!!!!!!!!!!!! ROMUMIESZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie interesuje mnie za jakie wielkie sumy uzywasz kolowrotki - ja mam Spro Red Arc i mialem ten sam problem ze nawijal za malo zylki na gorze szpuli - napisalem jak mozna sobie poradzic z takim "problemem", czy to jest Shimano, Spro czy inne!

Po 2. Spoko ze chciales pomoc, ale akurat takie rzeczy nie sa felerami. Podkladeczki sa po to by ustawic sobie szpule idealnie. Jezeli sie nie myle ma to tez do czynienia z gruboscia zylki ktorej uzywasz a na jaka zylke zostal ustawiony w/w kolowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ tomcio

Jak byś mógł podać ten adres na Manhattanie bo będę tam w przyszłym tygodniu.Chętnie zobaczę co mają w tym sklepie bo ja robię zakupy na Brooklinie.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznimjmy od tego ze, nie chciałem sie chwalic tym ze, jestem bogaty itd. tylko sam mnie do tego sprowokowałes !!!!! Nastepnie ja mam trochce inne kołowrotki niz Ty bo uzywam Shimano gdzie nie ma takiego czegos ze, musze sam sobie regolowac podkładki takiego czegos nie ma !!!! Powiem Ci ze, nic to nie da jak bedziesz Ty ze mna a ja z Toba sie " uzeraz ", dlatego sadze zebys dał sobie spokoj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze ja jestem tylko w USA w interesach itd a wszytskie sprawy dotyczace sprzetu to kupuje mi siostra, poniewaz trzeba zamawiac bo w sklepach mało zeczy maja a to co ja zamawiam to musza sprowadzic a ona mieszka na Florydzie . Na Brooklinie tez jestem, poniewaz tam mieszka moj kuzyn a tak pozatym Brooklin jest bardzo nie bespieczny, bo mieszkaja czarni. Rok temu jechałem z nim przez Nevar w Niurdzezi i jechalismy bardzo drogim samochodem i podeszło 6 czarnych i napadli na nas wiesz z nozami itd a my kurna spenalismy i zaczelismy zwiewac dlatego mam nie miłe wrazenia :sad::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznimjmy od tego ze, nie chciałem sie chwalic tym ze, jestem bogaty itd. tylko sam mnie do tego sprowokowałes !!!!! Nastepnie ja mam trochce inne kołowrotki niz Ty bo uzywam Shimano gdzie nie ma takiego czegos ze, musze sam sobie regolowac podkładki takiego czegos nie ma !!!! Powiem Ci ze, nic to nie da jak bedziesz Ty ze mna a ja z Toba sie " uzeraz ", dlatego sadze zebys dał sobie spokoj !!!

Sorry ale o co biega? Nie trawisz krytiki? Jakie to sa przykladowo modele Shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ tomcio 118

Plączesz się chłopie więc wyluzuj.Jak przeczytałem ten Twój " Newar"-chyba Newark a już "Niurdzezi"to chyba New Jersey to tak myślę że Ty nam tam wstyd przynosisz.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.