Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Bachury


zielonooki33

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynujac moje poszukiwania, odwiedzilem łowisko Bachury, okolo 60Km od Bialegostoku przy zalewie Siemianówka. Z łatwościa mozna znalezdz opis na forach, opisy sa skrajne. Nie wdajac sie w to czy to "wedkarskie" łowic na zarybianym stawie moja ocena jest następująca.

Z zewnatrz bardzo ładnie przygotowane łowisko. troszkę leciwe pomosty do połowów - stanowiska wedkarskie. Ale przy kazdym z nich kosz i porzadkuje na pewno to odstepy pomiedzy wedkarzami. Wykoszone brzegi i dobry dostep do wody.

odwiedzilem to lowisko 2 razy i z rozmow z wedkarzami wiem ze wystepuja calkiem ciekawe okazy na nim. Ryba jest ostrozna i karmiona bardoz mocno rowniez przez wedkarzy. trzeba byc cierpliwym, ale sie oplaca.

Na pewno łowisko warte polecenia, ale trzeba przyjrzec sie gdzie łowia ci co sa stalymi bywalcami /okolice wyspy/. Ale oczywiscie nie tylko.

Łowisko PZW i sa ulgi dla czlonkow, ale mozna oczywiscie, jesli ktos nie nalezy do kola wybrac sie np. na niedzielny polow i przy odrobinie ciszy i szczescia mozna cos ladnego zlowic.

Nalezy tez wspomniec o dobrej dodatkowej strukturze, wiaty czy miejsca na gril. sprzyja to rodzinnym wyjazdom, zona na sloneczku :) a my przy kiju... ale to inna bajka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon

jest taka sprawa że niedługo w maju i początek czerwca mam zawody spławikowe właśnie na tym łowisku i mam do tego pytanie jaki trzeba mieć tam sprzęt jaką żyłkę ( jaką grubość) jaki numer haczyka i spławik jeśli mugł by mi pan powiedziec to z góry wielkie dziękuje ;) mam wędkę bolonkę 4,3 metra i niewiem czy by się sprawdziła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy łowił ktoś na łowisku Bachury 60 km od Białegostoku??? jeśli tak to prosze mi pomóc ponieważ niedługo w maju i początku czerwca mam spławikowe zawody wędkarskie i tu jest pies pogrzebany ponieważ będę tam łowił pierwszy raz i nie wiem jak tam jest czy woda jest głęboka jakie ryby występują??? czy jest dużo zarośli ??? i jaki mam zrobić zestaw jaką grubość żyłki jakie numery haczyków i jaki spławik najlepej było by żebyście podawali jakieś linki do zdjęc ze spławikami ;) z góry wielkie thx

podaje także link do opisu łowiska

http://www.pzw.bialystok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=45

z góry wielkie dzięki i wszystkim miłośnikom wędkarstwa życzę połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Łowisko jest naprawdę super. Fakt, że ja na "Bachurach" skupiam się przede wszystkim na metodzie gruntowej. Ostatnie wyniki to całkiem ładny karaś (1.35 kg) oraz dwa karpie (po ok. 2 kg) z czego jeden złapany na spławik.

Spławiki, jakich z reguły używam są o gramaturze 4. Kształt zależy od fali na jakiej będziesz łowił.

Haczyki - 14-16

Żyłka - 0,14-0,16

Zarośla - brak

Głębokość - ok 1.2-1.5 m

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.